MECTA MEET 3 - 7/8/2015
Greeley

Unum UNUM 715
South Portland SOPO 492
MaineHealth MH 313
Bath Iron Works BIW 227
Idexx IDXX 200
Texas Instrument TI 113
OA-Spectrum OASP 129
Women 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peterson, Laura           26 Unum                     13.40   10   
  2 Roberts, Regina           28 Unum                     14.40    8   
  3 Donahue, Heather          29 OA / Spectrum            14.90    6   
  4 Miller, Tessa             29 Unum                     15.10    4   
  5 Dube, Anna                18 Texas Instrument         15.70    2   
  6 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         19.40    1   
 
Women 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland           14.40   10   
  2 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum            15.50    8   
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            16.70    6   
 
Women 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              15.30   10   
 
Women 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                     16.30   10   
  2 Key, Kim                  50 South Portland           19.40    8   
 -- Frichburg, Ginny          56 Unattached              X15.50  
 
Women 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland           20.30   10   
  2 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            21.08    8   
  3 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          21.10    6   
 
Women 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   1:10.80   10   
 
Women 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   1:33.20   10   
 
Women 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cassette, Karen           46 Unum                   1:39.60   10   
 
Women 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                   1:21.10   10   
  2 Key, Kim                  50 South Portland         1:29.00    8   
 
Women 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works        2:15.10   10   
 
Women 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   2:43.20   10   
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                   3:20.90    8   
 
Women 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         2:39.90   10   
  2 Hickey, Emily             33 MaineHealth            2:58.40    8   
  3 Austin, Lauren            34 Unum                   3:11.70    6   
  4 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   3:38.10    4   
 
Women 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cassette, Karen           46 Unum                   3:54.10   10   
 
Women 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elias, Susan              53 MaineHealth            3:07.90   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland         3:14.50    8   
  3 Latno, Lisa               54 Unum                   3:29.10    6   
  4 Nichols, Cheryl           54 Unum                   3:39.10    4   
  5 Sivik, Carolyn            51 South Portland         4:07.80    2   
 
Women 18-29 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyle, Jasmine            21 Bath Iron Works       14:03.50   10   
  2 Day, Alexandra            22 Bath Iron Works       14:29.10    8   
  3 Gilbert, Christine        24 Unum                  15:31.90    6   
 
Women 30-39 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland        12:28.90   10   
  2 Hickey, Emily             33 MaineHealth           13:21.60    8   
  3 Austin, Lauren            34 Unum                  14:50.90    6   
 
Women 40-49 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Irish, Christine          40 MaineHealth           11:34.00   10   
  2 Lefebvre, Julie           42 South Portland        18:56.90    8   
 
Women 50-59 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland        14:45.70   10   
  2 Nichols, Cheryl           54 Unum                  16:00.60    8   
  3 Sivik, Carolyn            51 South Portland        16:07.10    6   
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chase, Hilary             37 South Portland           13.60   10   
 
Women 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              10.60   10   
 
Women 50-59 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland           16.60   10   
 -- Frichburg, Ginny          56 Unattached              X12.10  
 
Women 18-29 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           5:29.80   10   
 
Women 30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                           6:22.10   10   
  2 South Portland  'A'                                 7:07.60    8   
 
Women 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  4-10.00   10   
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                   4-00.00    8   
  3 Roberts, Regina           28 Unum                   3-08.00    6   
 
Women 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Lyndee           32 Idexx                  4-04.00   10   
  2 Frey, Jodie               32 OA / Spectrum          3-10.00    8   
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum          3-08.00    6   
 
Women 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland         3-10.00   10   
 
Women 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Laura           26 Unum                  15-06.50   10   
  2 Miller, Tessa             29 Unum                  11-05.00    8   
  3 Donahue, Heather          29 OA / Spectrum         11-03.00    6   
 
Women 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 14-00.50   10   
  2 Frey, Jodie               32 OA / Spectrum         10-04.00    8   
  3 Hickey, Emily             33 MaineHealth            9-11.00    6   
 
Women 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lefebvre, Julie           42 South Portland         8-11.00   10   
 
Women 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                   9-11.00   10   
  2 Key, Kim                  50 South Portland         7-11.00    8   
  3 Sivik, Carolyn            51 South Portland         7-02.00    6   
 -- Frichburg, Ginny          56 Unattached           X12-03.50  
 
Women 60-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland         6-10.00   10   
 
Women 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Regina           28 Unum                  24-06.00   10   
  2 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument      23-11.50    8   
  3 Miller, Tessa             29 Unum                  20-07.50    6   
 
Women 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 28-09.00   10   
  2 Chase, Hilary             37 South Portland        21-11.00    8   
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum         18-08.00    6   
 
Women 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lefebvre, Julie           42 South Portland        20-03.50   10   
  2 Cassette, Karen           46 Unum                  20-02.00    8   
 
Women 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reardon, Karen            57 South Portland        30-06.00   10   
  2 McCarthy, Sue             52 MaineHealth           29-03.00    8   
  3 Coombs, Kim               58 South Portland        27-00.50    6   
  4 Elias, Susan              53 MaineHealth           23-07.50    4   
 -- Frichburg, Ginny          56 Unattached           X25-07.50  
 
Women 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works       17-11.00   10   
  2 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum         17-02.50    8   
  3 Marcoux, Deb              63 South Portland        16-06.00    6   
 
Women 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, Laurie          73 Idexx                 15-01.50   10   
 
Women 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         86-07   10   
 
Women 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            54-00   10   
  2 Chase, Hilary             37 South Portland           49-05    8   
 
Women 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lefebvre, Julie           42 South Portland           50-01   10   
 
Women 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reardon, Karen            57 South Portland           87-08   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland           75-11    8   
  3 McCarthy, Sue             52 MaineHealth              59-02    6   
  4 Elias, Susan              53 MaineHealth              53-06    4   
  5 Nichols, Cheryl           54 Unum                     44-01    2   
 
Women 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          38-02   10   
  2 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            36-07    8   
 
Women 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, Laurie          73 Idexx                    36-01   10   
 
Women 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Tessa             29 Unum                     90-07   10   
  2 Bewsey, Hannah            23 Idexx                    67-08    8   
  3 Kaplan, Shelby            29 Unum                     45-08    6   
  4 Dube, Anna                18 Texas Instrument         45-00    4   
  5 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         36-06    2   
 
Women 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            80-01   10   
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                    68-06    8   
  3 Chase, Hilary             37 South Portland           54-10    6   
  4 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum            47-01    4   
 
Women 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frichburg, Ginny          56 Unattached               78-06   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland           67-08    8   
  3 Elias, Susan              53 MaineHealth              52-01    6   
  4 Nichols, Cheryl           54 Unum                     48-09    4   
 
Women 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            52-07   10   
  2 Marcoux, Deb              63 South Portland           42-08    8   
 
Men 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth              11.40   10   
  2 Connolly, Brett           26 Unum                     11.70    8   
  3 Dube, Paul                19 Texas Instrument         12.70    6   
  4 Horrigan, Skyler          25 South Portland           13.00    4   
  5 Raj, Andrew               27 Texas Instrument         14.50    2   
 
Men 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                     13.00   10   
  2 Hardison, Kmevin          31 Unum                     13.20    8   
  3 Peterson, Ronald          30 Bath Iron Works          13.21    6   
  4 Ferm, Nils                31 Unum                     13.30    4   
  5 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works          14.40    2   
 
Men 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                     12.70   10   
  2 Martin, Michael           46 Unum                     13.30    8   
  3 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         13.31    6   
  4 Chase, Mike               40 South Portland           14.10    4   
  5 Daniels, Lester           47 Texas Instrument         15.90    2   
  6 Maggs, Sean               40 Unum                     15.91    1   
 
Men 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth              13.00   10   
 
Men 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland           15.50   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland           16.70    8   
 
Men 70-79 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Comstock, carl            77 Unum                     20.40   10   
 
Men 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth              52.50   10   
 
Men 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parseghian, Ara           31 MaineHealth              57.60   10   
  2 Hardison, Kmevin          31 Unum                     58.20    8   
  3 Boyce, Zacharie           30 Unum                     59.30    6   
  4 Priest, Nathan            33 Unum                     59.60    4   
  5 Hein, Peter               39 MaineHealth            1:01.10    2   
  6 Peterson, Ronald          30 Bath Iron Works        1:04.30    1   
  7 Netherland, Chris         38 Unum                   1:12.10  
  8 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          1:19.80  
 
Men 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                     59.50   10   
  2 Brown, Darin              48 MaineHealth            1:01.20    8   
  3 Scheidl, Leo              47 Unum                   1:03.80    6   
  4 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument       1:07.00    4   
  5 Connors, Joe              45 South Portland         1:09.10    2   
 
Men 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandes, Hans             57 Bath Iron Works        1:20.40   10   
  2 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works        1:43.30    8   
 
Men 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        1:16.30   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland         1:22.10    8   
  3 Tyrrell, Jim              68 Unum                   1:35.70    6   
 
Men 70-79 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Comstock, carl            77 Unum                   1:48.10   10   
 
Men 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seekins, Sam              24 Unum                   2:09.80   10   
  2 Huston, Kyle              23 Bath Iron Works        2:36.00    8   
  3 Dube, Paul                19 Texas Instrument       2:52.40    6   
 
Men 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                   2:15.70   10   
  2 Boyce, Zacharie           30 Unum                   2:24.80    8   
  3 Ferm, Nils                31 Unum                   2:41.30    6   
  4 Robbins, Kevin            30 MaineHealth            3:05.70    4   
  5 Minihan, Paul             35 Unum                   3:07.30    2   
  6 Netherland, Chris         38 Unum                   3:15.80    1   
  7 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works        3:19.50  
  8 Green, Ryan               38 South Portland         3:32.80  
 
Men 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scheidl, Leo              47 Unum                   2:31.30   10   
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                   2:50.10    8   
 
Men 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tucker, David             54 Texas Instrument       2:44.90   10   
  2 Brandes, Hans             57 Bath Iron Works        2:53.50    8   
  3 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth            2:54.80    6   
  4 Harnois, Chris            50 Unum                   2:59.90    4   
  5 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works        3:20.30    2   
 
Men 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haschke, Russ             60 Texas Instrument       3:02.80   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland         3:32.00    8   
  3 Tyrrell, Jim              68 Unum                   3:54.90    6   
 
Men 18-29 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seekins, Sam              24 Unum                   9:36.20   10   
  2 Faller, Jesse             28 Idexx                 10:26.90    8   
  3 Huston, Kyle              23 Bath Iron Works       12:12.30    6   
  4 Worrell, Isaac            27 Unum                  13:30.70    4   
 
Men 30-39 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                  10:41.20   10   
  2 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum         10:55.20    8   
  3 Parseghian, Ara           31 MaineHealth           11:24.40    6   
  4 Ferm, Nils                31 Unum                  12:10.20    4   
  5 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum         12:26.60    2   
  6 Hein, Peter               39 MaineHealth           12:29.60    1   
  7 Inosencio, Randy          39 South Portland        12:30.80  
  8 Minihan, Paul             35 Unum                  13:45.70  
  9 Robbins, Kevin            30 MaineHealth           13:52.80  
 
Men 40-49 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Darin              48 MaineHealth           11:15.70   10   
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                  12:24.50    8   
 
Men 50-59 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandes, Hans             57 Bath Iron Works       13:09.60   10   
  2 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth           13:53.90    8   
  3 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works       16:13.40    6   
 
Men 60-69 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works       15:25.30   10   
  2 Tyrrell, Jim              68 Unum                  17:20.50    8   
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Partrick          24 Unum                      7.90   10   
  2 Connolly, Brett           26 Unum                      8.10    8   
 
Men 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Peter            38 South Portland           11.10   10   
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Dan             48 MaineHealth               9.10   10   
  2 Chase, Mike               40 South Portland            9.60    8   
 
Men 50-59 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth               9.60   10   
 
Men 60-69 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works          11.70   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland           11.80    8   
 
Men 70-79 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works          18.50   10   
 
Men 18-29 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           4:14.10   10   
 
Men 30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                    4:24.50   10   
  2 Unum  'A'                                           4:40.00    8   
  3 South Portland  'A'                                 4:52.40    6   
 
Men 40-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           5:13.00   10   
 
Men 50-59 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Texas Instrument  'A'                               4:31.90   10   
 
Men 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Aaron            29 Idexx                  5-06.00   10   
  2 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth            5-04.00    8   
 
Men 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                   5-02.00   10   
  2 Green, Ryan               38 South Portland         4-06.00    8   
 
Men 40-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Dan             48 MaineHealth            5-04.00   10   
  2 Roy, Steven               41 Idexx                  4-08.00    8   
 
Men 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tucker, David             54 Texas Instrument       4-06.00   10   
  2 Poirier, Mark             56 MaineHealth           J4-06.00    8   
 
Men 60-69 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Marcoux, Art              64 South Portland        J3-10.00   10   
 
Men 70-79 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        3-10.00   10   
  2 Carlozzi, Joe             79 Unum                   3-06.00    8   
 
Men 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Aaron            29 Idexx                 18-05.00   10   
  2 Decker, Partrick          24 Unum                  17-00.00    8   
  3 Bourque, Jon              29 MaineHealth           12-11.00    6   
 
Men 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                  17-00.00   10   
 
Men 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                  15-09.00   10   
  2 Chase, Mike               40 South Portland        14-01.00    8   
  3 Roy, Steven               41 Idexx                 13-08.00    6   
  4 Brown, Darin              48 MaineHealth           10-05.00    4   
  5 Maggs, Sean               40 Unum                   9-09.00    2   
 
Men 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth           12-09.00   10   
  2 Harnois, Chris            50 Unum                  11-07.00    8   
 
Men 60-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Art              64 South Portland        11-11.00   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works       10-08.00    8   
  3 Mantis, Steve             65 South Portland         8-05.50    6   
 
Men 70-79 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        8-09.50   10   
  2 Comstock, carl            77 Unum                   8-03.00    8   
  3 Carlozzi, Joe             79 Unum                   7-09.50    6   
 
Men 80-89 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                  5-03.00   10   
 
Men 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Jon              29 MaineHealth           35-09.00   10   
  2 Orr, Andrew               27 Idexx                 30-03.00    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                  28-11.50    6   
  4 Horrigan, Skyler          25 South Portland        25-04.00    4   
 
Men 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Inosencio, Randy          39 South Portland        32-03.50   10   
  2 Green, Ryan               38 South Portland        26-05.00    8   
  3 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum         24-01.00    6   
 
Men 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Michael           46 Unum                  34-02.50   10   
  2 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument      32-11.25    8   
  3 Roy, Steven               41 Idexx                 30-04.00    6   
  4 Maggs, Sean               40 Unum                  25-08.00    4   
  5 Connors, Joe              45 South Portland        19-05.00    2   
 
Men 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth           33-06.50   10   
  2 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works       19-03.50    8   
 
Men 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland        32-06.00   10   
  2 Mantis, Steve             65 South Portland        23-07.00    8   
 
Men 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                  33-05.00   10   
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works       28-04.00    8   
 
Men 80-89 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                 33-05.00   10   
 
Men 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Jon              29 MaineHealth             105-04   10   
 
Men 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                     77-06   10   
  2 Inosencio, Randy          39 South Portland           65-01    8   
  3 Hardison, Kmevin          31 Unum                     60-09    6   
  4 Green, Ryan               38 South Portland           56-05    4   
 
Men 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Steven               41 Idexx                   100-06   10   
  2 Martin, Michael           46 Unum                     86-01    8   
  3 Maggs, Sean               40 Unum                     55-11    6   
 
Men 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Giroux, Jim               51 MaineHealth             127-00   10   
  2 Cardona, Bob              51 MaineHealth              85-02    8   
  3 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works          64-00    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          54-06    4   
 
Men 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland           94-09   10   
  2 Mantis, Steve             65 South Portland           88-11    8   
 
Men 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                     97-07   10   
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works          67-10    8   
  3 Comstock, carl            77 Unum                     50-02    6   
 
Men 80-89 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    77-04   10   
 
Men 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Partrick          24 Unum                    130-07   10   
  2 Orr, Andrew               27 Idexx                   118-07    8   
  3 Worrell, Isaac            27 Unum                    111-01    6   
  4 Bourque, Jon              29 MaineHealth             108-08    4   
  5 Whitten, Aaron            29 Idexx                    81-07    2   
 
Men 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                    140-01   10   
  2 Inosencio, Randy          39 South Portland          108-08    8   
  3 Ferm, Nils                31 Unum                    101-10    6   
  4 Hardison, Kmevin          31 Unum                    101-03    4   
  5 Priest, Nathan            33 Unum                     93-10    2   
  6 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum            61-11    1   
 
Men 40-49 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connors, Joe              45 South Portland          111-02   10   
  2 Roy, Steven               41 Idexx                   101-08    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland           93-03    6   
  4 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         87-11    4   
  5 Daniels, Lester           47 Texas Instrument         69-01    2   
  6 Maggs, Sean               40 Unum                     66-11    1   
 
Men 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth             122-08   10   
  2 Harnois, Chris            50 Unum                     83-04    8   
  3 Coolidge, Herb            59 Texas Instrument         81-07    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          69-10    4   
 
Men 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland           99-05   10   
  2 Mantis, Steve             65 South Portland           58-01    8   
 
Men 70-79 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                     46-04   10   
 
Men 80-89 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    85-11   10   
 
Mixed 17&U 3x133.33333333333333333333333333 Meter Relay THROWERS REL
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unum  'A'                                             57.40  
  2 South Portland  'A'                                 1:04.00  
  3 Bath Iron Works  'A'                                1:15.10  
 
Mixed 17&U 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                    1:54.30  
  2 South Portland  'A'                                 1:57.50  
  3 Texas Instrument  'A'                               2:03.20  
  4 Bath Iron Works  'A'                                2:20.80  
 
Mixed 17&U 4x300 Meter Relay 3 LAP SPRINT
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unum  'A'                                           3:03.30  
  2 Texas Instrument  'A'                               3:29.20  
  3 South Portland  'A'                                 3:38.60