MECTA MEET 2 - 6/27/2015
SOUTH PORTLAND

Unum   902
South Portland   553
MaineHealth   501
Texas Instruments   308
Bath Iron Works   292
OA Centers for Orthopaedics - Spectrum   287
Idexx   250
New England Cancer Specialists   96

 


                                   
                           MECTA MEET 2 - 6/27/2015                            
                                SOUTH PORTLAND                                 
                                    Results                                    
 
Women 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peterson, Laura           26 Unum                     13.20   10   
  2 Roberts, Regina           28 Unum                     14.40    8   
 
Women 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth              13.60   10   
  2 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum            14.80    8   
  3 McCaskill, Janet          33 Texas Instrument         14.90    6   
  4 Voelker, Kari             38 South Portland           17.20    4   
 
Women 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              15.30   10   
  2 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           18.60    8   
 
Women 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Sue             52 MaineHealth              13.30   10   
  2 Kane, Roberta             50 Unum                     14.10    8   
  3 Latno, Lisa               54 Unum                     15.90    6   
  4 Call, Robyn               51 OA / Spectrum            17.60    4   
 
Women 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hampton, Anita            63 Texas Instrument         19.70   10   
  2 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            20.70    8   
  3 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          21.00    6   
 
Women 18-29 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Laura           26 Unum                     28.60   10   
  2 Bewsey, Hannah            23 Idexx                    30.10    8   
  3 Roberts, Regina           28 Unum                     30.50    6   
  4 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         40.40    4   
  5 Quispe, Betsy             27 Texas Instrument         41.60    2   
 
Women 30-39 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garnache-Poirier, Sadie   34 OA / Spectrum            32.00   10   
  2 Downs, Amy                33 Unum                     32.10    8   
  3 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         36.90    6   
  4 Voelker, Kari             38 South Portland           37.70    4   
  5 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            38.90    2   
 
Women 40-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth              31.50   10   
  2 Cassette, Karen           46 Unum                     43.50    8   
 
Women 50-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Sue             52 MaineHealth              27.90   10   
  2 Kane, Roberta             50 Unum                     31.00    8   
  3 Latno, Lisa               54 Unum                     34.50    6   
 
Women 60-69 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hampton, Anita            63 Texas Instrument         44.20   10   
  2 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          50.00    8   
 
Women 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   1:11.50   10   
  2 Boyle, Jasmine            21 Bath Iron Works        1:13.60    8   
  3 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum          1:14.80    6   
  4 Quispe, Betsy             27 Texas Instrument       1:36.80    4   
 
Women 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Downs, Amy                33 Unum                   1:21.10   10   
  2 Corbett, Hollie           36 South Portland         1:23.90    8   
  3 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum          1:28.40    6   
  4 Voelker, Kari             38 South Portland         1:39.00    4   
 
Women 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth            1:14.70   10   
 
Women 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Sue             52 MaineHealth            1:10.90   10   
  2 Kane, Roberta             50 Unum                   1:15.60    8   
  3 Key, Kim                  50 South Portland         1:30.70    6   
 
Women 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum          1:51.80   10   
 
Women 70-79 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   2:12.60   10   
 
Women 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  2:32.80   10   
  2 Kaplan, Shelby            29 Unum                   2:34.80    8   
  3 Boyle, Jasmine            21 Bath Iron Works        2:48.40    6   
 
Women 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         2:34.30   10   
  2 Austin, Lauren            34 Unum                   3:16.00    8   
 
Women 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haney, Marjorie           48 South Portland         3:03.40   10   
  2 Cassette, Karen           46 Unum                   3:56.00    8   
 
Women 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elias, Susan              53 MaineHealth            3:06.90   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland         3:09.30    8   
  3 Tomascak, Anita           54 New England Canc       3:11.50    6   
  4 Latno, Lisa               54 Unum                   3:16.90    4   
  5 Key, Kim                  50 South Portland         3:22.10    2   
 
Women 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum          4:17.70   10   
 
Women 70-79 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   4:54.20   10   
 
Women 18-29 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   6:24.40   10   
 
Women 30-39 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         6:23.30   10   
  2 Austin, Lauren            34 Unum                   6:53.00    8   
 
Women 40-49 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haney, Marjorie           48 South Portland         6:45.60   10   
  2 Lefebvre, Julie           42 South Portland         8:58.90    8   
 
Women 50-59 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland         7:28.70   10   
 
Women 70-79 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   9:30.90   10   
 
Women 18-29 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubois, kara              27 Unum                     11.00   10   
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Downs, Amy                33 Unum                     10.70   10   
  2 McCaskill, Janet          33 Texas Instrument         12.10    8   
  3 Chase, Hilary             37 South Portland           14.60    6   
 
Women 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              10.60   10   
 
Women 18-29 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           1:02.60   10   
  2 OA Centers for Orthopaedics  'A'                    1:07.80    8   
 
Women 30-39 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                      58.70   10   
 
Women 40-49 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                           1:18.00   10   
 
Women 18-29 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           5:54.10   10   
 
Women 30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'A'                                 6:12.80   10   
 
Women 40-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                           6:32.90   10   
 
Women 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  4-10.00   10   
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                   3-10.00    8   
  3 Libby, Posey              29 Unum                   3-06.00    6   
 
Women 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth            4-00.00   10   
  2 Frey, Jodie               32 OA / Spectrum         J4-00.00    8   
  3 McCaskill, Janet          33 Texas Instrument      J4-00.00    6   
  4 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum          3-10.00    4   
 
Women 40-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland         3-02.00   10   
 
Women 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland         3-08.00   10   
  2 Call, Robyn               51 OA / Spectrum          3-06.00    8   
 
Women 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Laura           26 Unum                  15-07.50   10   
  2 Dubois, kara              27 Unum                  10-09.50    8   
  3 Roy, Amanda               29 South Portland         8-11.00    6   
  4 Roberts, Regina           28 Unum                   8-10.00    4   
  5 Libby, Posey              29 Unum                   7-05.00    2   
 
Women 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           14-02.50   10   
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 13-10.00    8   
  3 Garnache-Poirier, Sadie   34 OA / Spectrum         12-00.00    6   
  4 McCaskill, Janet          33 Texas Instrument      11-02.50    4   
  5 Frey, Jodie               32 OA / Spectrum         10-01.00    2   
  6 Fournier, April           35 Unum                   7-09.00    1   
 
Women 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grosvenor, Julie          43 MaineHealth           11-11.00   10   
  2 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth           10-07.50    8   
  3 Lefebvre, Julie           42 South Portland         8-05.00    6   
 
Women 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kane, Roberta             50 Unum                  11-02.00   10   
  2 Latno, Lisa               54 Unum                   9-11.50    8   
  3 Tomascak, Anita           54 New England Canc       6-11.50    6   
  4 Leidemann, Andrea         54 New England Canc       5-09.00    4   
 
Women 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Amanda               29 South Portland        27-09.00   10   
  2 Roberts, Regina           28 Unum                  24-00.00    8   
  3 Libby, Posey              29 Unum                  23-07.00    6   
  4 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument      22-08.00    4   
  5 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum         19-10.00    2   
 
Women 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garnache-Poirier, Sadie   34 OA / Spectrum         27-10.00    9   
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           27-10.00    9   
  3 Fournier, April           35 Unum                  27-06.00    6   
  4 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 27-03.00    4   
  5 Chase, Hilary             37 South Portland        21-05.00    2   
  6 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc      19-02.00    1   
 
Women 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland        22-09.00   10   
  2 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc      21-11.00    8   
  3 Lefebvre, Julie           42 South Portland        21-01.00    6   
  4 Cassette, Karen           46 Unum                  18-07.00    4   
  5 Barfield, April           41 New England Canc      18-00.00    2   
 
Women 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland        28-02.00   10   
  2 Reardon, Karen            57 South Portland        27-10.00    8   
  3 McCarthy, Sue             52 MaineHealth           26-11.00    6   
  4 Leidemann, Andrea         54 New England Canc      19-09.00    4   
  5 Tomascak, Anita           54 New England Canc      19-01.00    2   
 
Women 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum         19-07.00   10   
  2 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum         17-05.00    8   
  3 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works       16-09.00    6   
 
Women 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, Laurie          73 Idexx                 14-06.00   10   
 
Women 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Amanda               29 South Portland           88-09   10   
  2 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         81-04    8   
  3 Libby, Posey              29 Unum                     56-09    6   
 
Women 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth              90-00   10   
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                    70-05    8   
  3 Fournier, April           35 Unum                     63-01    6   
  4 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            40-01    4   
 
Women 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth              76-00   10   
  2 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           51-04    8   
  3 Lefebvre, Julie           42 South Portland           51-03    6   
  4 Barfield, April           41 New England Canc         42-06    4   
 
Women 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reardon, Karen            57 South Portland           86-06   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland           67-10    8   
  3 Elias, Susan              53 MaineHealth              46-05    6   
  4 Leidemann, Andrea         54 New England Canc         42-03    4   
 
Women 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          41-04   10   
  2 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            32-03    8   
 
Women 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, Laurie          73 Idexx                    34-07   10   
 
Women 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Amanda               29 South Portland           62-10   10   
  2 Libby, Posey              29 Unum                     50-11    8   
  3 Bewsey, Hannah            23 Idexx                    45-06    6   
  4 Dubois, kara              27 Unum                     43-10    4   
  5 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum            42-09    2   
  6 Kaplan, Shelby            29 Unum                     42-01    1   
  7 Wipfler, Michaela         29 OA / Spectrum            33-03  
  8 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         26-06  
 
Women 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chasteen, Lindsey         32 Bath Iron Works          74-02   10   
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                    71-09    8   
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            69-00    6   
  4 Fournier, April           35 Unum                     67-11    4   
  5 Chase, Hilary             37 South Portland           57-01    2   
  6 Frey, Jodie               32 OA / Spectrum            47-07    1   
  7 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         44-04  
  8 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum            33-00  
  9 Zerikly, Rahfa            37 OA / Spectrum            24-05  
 
Women 40-49 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth              78-08   10   
  2 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth              61-00    8   
  3 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           58-01    6   
  4 Barfield, April           41 New England Canc         45-08    4   
  5 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc         32-11    2   
 
Women 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland           71-00   10   
  2 Reardon, Karen            57 South Portland           54-11    8   
  3 Elias, Susan              53 MaineHealth              53-03    6   
  4 Tomascak, Anita           54 New England Canc         41-08    4   
  5 Leidemann, Andrea         54 New England Canc         36-05    2   
 
Women 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            41-05   10   
  2 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          35-00    8   
  3 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            34-06    6   
 
Women 70-79 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                     17-05   10   
 
Men 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth              11.10   10   
  2 Kimball, Matt             21 Unum                     11.20    8   
  3 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth              11.30    6   
  4 Maxwell, Josh             27 Unum                     11.70    4   
  5 Horrigan, Skyler          25 South Portland           13.10    2   
  6 Davis, John               28 Unum                     13.20    1   
 
Men 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth              12.00   10   
  2 Campbell, Matt            30 Unum                     12.10    8   
  3 Jenkins, Alex             34 Unum                     12.70    6   
  4 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works          14.60    4   
  5 Willey, Shawn             38 OA / Spectrum            14.90    2   
  6 Corbett, Peter            38 South Portland           18.10    1   
 
Men 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                     12.10   10   
  2 Martin, Michael           46 Unum                     13.30    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland           14.60    6   
  4 Daniels, Lester           47 Texas Instrument         15.30    4   
 
Men 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Duke              52 Unum                     12.70   10   
  2 Cardona, Bob              51 MaineHealth              12.90    8   
  3 Szczapa, Alex             53 Texas Instrument         13.50    6   
  4 Elliot, Mike              55 Texas Instrument         13.90    4   
 
Men 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland           16.00   10   
 
Men 18-29 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth              24.10   10   
  2 Oleson, Jon               25 OA / Spectrum            25.30    8   
  3 Albert, Seth              22 Unum                     26.30    6   
  4 Orr, Andrew               27 Idexx                    27.10    4   
 
Men 30-39 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hardison, Kmevin          31 Unum                     25.50   10   
  2 Campbell, Matt            30 Unum                     25.60    8   
  3 Jenkins, Alex             34 Unum                     26.30    6   
  4 Peterson, Ronald          30 Bath Iron Works          28.50    4   
  5 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works          34.50    2   
  6 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works          36.00    1   
 
Men 40-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                     26.00   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                    29.40    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland           30.60    6   
  4 Boedeker, Steve           46 Texas Instrument         31.50    4   
 -- Fischer, John             46 Unattached              X32.60  
 
Men 50-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Szczapa, Alex             53 Texas Instrument         28.00   10   
  2 Cardona, Bob              51 MaineHealth              28.01    8   
  3 Dube, Peter               53 Texas Instrument         29.60    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          42.00    4   
 
Men 60-69 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Chuck               62 Texas Instrument         33.50   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland           33.70    8   
 
Men 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerken, Sam               18 MaineHealth              55.40   10   
  2 Wilkinson, Darryl         21 South Portland           57.80    8   
  3 Albert, Seth              22 Unum                   1:02.80    6   
  4 Knierim, Brian            23 Unum                   1:08.70    4   
 
Men 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hardison, Kmevin          31 Unum                     57.40   10   
  2 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum            58.40    8   
  3 Parseghian, Ara           31 MaineHealth              59.40    6   
  4 Peterson, Ronald          30 Bath Iron Works        1:04.20    4   
  5 Szcsesniak, Brandon       31 OA / Spectrum          1:06.00    2   
  6 Smith, Steve              33 Texas Instrument       1:11.10    1   
  7 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          1:17.40  
  8 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works        1:21.30  
 
Men 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boedeker, Steve           46 Texas Instrument       1:03.30   10   
  2 Brown, Darin              48 MaineHealth            1:03.40    8   
  3 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument       1:07.40    6   
  4 Daniels, Lester           47 Texas Instrument       1:18.40    4   
 -- Fischer, John             46 Unattached            X1:09.00  
 
Men 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elliot, Mike              55 Texas Instrument       1:06.70   10   
  2 Dube, Peter               53 Texas Instrument       1:11.10    8   
  3 Harnois, Chris            50 Unum                   1:28.80    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works        1:40.50    4   
 
Men 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Chuck               62 Texas Instrument       1:12.30   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        1:16.20    8   
  3 Marcoux, Art              64 South Portland         1:26.40    6   
  4 Tyrrell, Jim              68 Unum                   1:37.90    4   
 
Men 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerken, Sam               18 MaineHealth            2:08.40   10   
  2 Wilkinson, Darryl         21 South Portland         2:09.70    8   
  3 Ochria, John              27 Unum                   2:36.50    6   
  4 Worrell, Isaac            27 Unum                   2:40.10    4   
  5 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum          2:59.70    2   
  6 Dube, Paul                19 Texas Instrument       3:04.60    1   
 
Men 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum          2:11.40   10   
  2 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            2:15.70    8   
  3 Boyce, Zacharie           30 Unum                   2:19.60    6   
  4 Smith, Steve              33 Texas Instrument       2:24.20    4   
  5 Ferm, Nils                31 Unum                   2:24.80    2   
  6 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum          2:42.50    1   
  7 Szcsesniak, Brandon       31 OA / Spectrum          2:44.80  
  8 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          2:53.10  
  9 Russell, Josh             31 Unum                   2:54.60  
 10 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum          3:02.20  
 11 Robbins, Kevin            30 MaineHealth            3:06.30  
 12 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works        3:19.10  
 
Men 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boedeker, Steve           46 Texas Instrument       2:19.60   10   
  2 Brown, Darin              48 MaineHealth            2:20.90    8   
  3 Fischer, John             46 Unattached             2:45.60    6   
  4 Kilburn, Jim              46 Unum                   2:48.00    4   
 
Men 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Luo, Luke                 51 Texas Instrument       2:20.20   10   
  2 Connolly, Patrick         52 MaineHealth            2:39.00    8   
  3 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth            2:40.30    6   
  4 Harnish, Henry            58 South Portland         2:49.30    4   
  5 Harnois, Chris            50 Unum                   2:59.50    2   
  6 Bernier, Tom              54 New England Canc       3:08.30    1   
  7 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works        4:27.90  
 
Men 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Chuck               62 Texas Instrument       2:47.30   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        3:00.50    8   
  3 Marcoux, Art              64 South Portland         3:28.60    6   
  4 Tyrrell, Jim              68 Unum                   3:40.60    4   
 
Men 70-79 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        4:27.60   10   
 
Men 18-29 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seekins, Sam              24 Unum                   4:52.60   10   
 
Men 30-39 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            5:10.70   10   
  2 Boyce, Zacharie           30 Unum                   5:14.40    8   
  3 Smith, Steve              33 Texas Instrument       5:48.20    6   
  4 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum          5:51.20    4   
  5 Robbins, Kevin            30 MaineHealth            6:57.60    2   
  6 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works        7:38.60    1   
 
Men 40-49 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Darin              48 MaineHealth            5:15.80   10   
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                   5:52.30    8   
 -- Fischer, John             46 Unattached            X6:03.70  
 
Men 50-59 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Luo, Luke                 51 Texas Instrument       5:16.30   10   
  2 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth            6:38.90    8   
  3 Harnish, Henry            58 South Portland         6:39.80    6   
  4 Dube, Peter               53 Texas Instrument       7:16.30    4   
 
Men 60-69 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Chuck               62 Texas Instrument       5:53.90   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        7:02.60    8   
  3 Tyrrell, Jim              68 Unum                   8:03.90    6   
 
Men 70-79 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        9:37.90   10   
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth               7.80   10   
  2 Connolly, Brett           26 Unum                      7.90    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                      8.00    6   
  4 Knierim, Brian            23 Unum                      9.41    4   
  5 Redpath, Scott            28 OA / Spectrum             9.50    2   
  6 Dube, Paul                19 Texas Instrument         10.30    1   
 
Men 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth               9.70   10   
  2 Corbett, Peter            38 South Portland           10.10    8   
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chase, Mike               40 South Portland            9.30   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                     9.40    8   
 
Men 50-59 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth               9.30   10   
  2 Peluso, Pat               53 South Portland           10.30    8   
  3 Elliot, Mike              55 Texas Instrument         11.10    6   
 
Men 60-69 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Art              64 South Portland           12.60   10   
 
Men 70-79 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works          24.30   10   
 
Men 18-29 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                             47.30   10   
 
Men 30-39 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                             51.30   10   
  2 OA Centers for Orthopaedics  'A'                      52.80    8   
  3 Bath Iron Works  'A'                                1:02.30    6   
  4 New England Cancer Specialists  'A'                 1:10.70    4   
 
Men 40-49 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'C'                                           1:02.20   10   
 
Men 50-59 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Texas Instrument  'A'                                 54.90   10   
 
Men 18-29 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           4:14.70   10   
  2 MaineHealth  'A'                                    4:39.70    8   
  3 OA Centers for Orthopaedics  'A'                    5:06.70    6   
  4 South Portland  'A'                                 5:06.90    4   
  5 Texas Instrument  'A'                               5:32.80    2   
 
Men 30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           4:25.40   10   
 
Men 40-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Texas Instrument  'A'                               4:32.90   10   
  2 Unum  'A'                                           5:23.70    8   
 
Men 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Aaron            29 Idexx                  5-10.00   10   
  2 Maxwell, Josh             27 Unum                   5-08.00    8   
  3 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth            5-04.00    6   
  4 Albert, Seth              22 Unum                   3-10.00    4   
 
Men 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                   5-02.00   10   
  2 Demers, Brad              33 MaineHealth            4-10.00    8   
 
Men 40-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Steven               41 Idexx                  4-06.00   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                  4-04.00    8   
 
Men 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth            4-10.00   10   
  2 Peluso, Pat               53 South Portland         4-02.00    8   
  3 Tomascak, Peter           54 New England Canc      J4-02.00    6   
 
Men 60-69 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Art              64 South Portland         4-00.00   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        3-08.00    8   
  3 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works        3-06.00    6   
 
Men 70-79 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                   3-06.00   10   
 
Men 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitten, Aaron            29 Idexx                 18-07.00   10   
  2 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth           17-02.50    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                  16-08.00    6   
  4 Albert, Seth              22 Unum                  15-03.00    4   
  5 Knierim, Brian            23 Unum                  13-03.00    2   
 
Men 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                  18-01.00   10   
  2 Campbell, Matt            30 Unum                  17-03.00    8   
 
Men 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Eric               47 Unum                  16-04.00   10   
  2 Chase, Mike               40 South Portland        13-11.00    8   
  3 Martin, Michael           46 Unum                  13-09.00    6   
  4 Roy, Steven               41 Idexx                 11-10.00    4   
  5 Daniels, Lester           47 Texas Instrument       7-06.50    2   
 
Men 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth           12-07.00   10   
  2 Peluso, Pat               53 South Portland        12-02.00    8   
  3 Tomascak, Peter           54 New England Canc      10-01.00    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works        8-11.00    4   
 
Men 60-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Art              64 South Portland        11-01.00   10   
  2 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works       10-02.00    8   
  3 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works       10-01.00    6   
  4 Bailargeon, Mike          61 New England Canc       8-09.00    4   
  5 Mantis, Steve             65 South Portland         8-06.00    2   
 
Men 70-79 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                   8-05.00   10   
  2 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        8-00.50    8   
 
Men 80-89 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                  5-02.50   10   
 
Men 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum         33-06.00   10   
  2 Orr, Andrew               27 Idexx                 29-04.00    8   
  3 Davis, John               28 Unum                  29-01.00    6   
  4 Litts, Matt               22 Texas Instrument      26-01.00    4   
  5 Horrigan, Skyler          25 South Portland        25-02.00    2   
 
Men 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Matt            30 Unum                  29-04.00   10   
  2 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works       27-02.00    8   
  3 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum         24-02.00    6   
  4 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum         20-08.00    4   
 
Men 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Michael           46 Unum                  32-11.00   10   
  2 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument      32-08.00    8   
  3 Roy, Steven               41 Idexx                 29-01.00    6   
  4 Quinlan, James            46 MaineHealth           20-03.00    4   
 
Men 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Szczapa, Alex             53 Texas Instrument      30-04.00   10   
  2 Bernier, Tom              54 New England Canc      26-01.00    8   
  3 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works       19-11.00    6   
 
Men 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland        32-00.00   10   
  2 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works       30-04.00    8   
  3 Bailargeon, Mike          61 New England Canc      28-10.00    6   
  4 Furman, Bob               64 OA / Spectrum         27-07.00    4   
  5 Mantis, Steve             65 South Portland        23-00.00    2   
 
Men 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                  32-03.00   10   
 
Men 80-89 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                 30-04.00   10   
 
Men 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orr, Andrew               27 Idexx                    74-05   10   
  2 Horrigan, Skyler          25 South Portland           71-09    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                     70-01    6   
  4 Litts, Matt               22 Texas Instrument         68-01    4   
 
Men 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth              81-00   10   
  2 Hardison, Kmevin          31 Unum                     70-01    8   
  3 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works          67-05    6   
  4 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum            48-04    4   
 
Men 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Steven               41 Idexx                   101-00   10   
  2 Knight, Kevin             44 Idexx                    99-09    8   
  3 Martin, Michael           46 Unum                     91-00    6   
  4 Hammond, Jeremy           42 Idexx                    87-01    4   
  5 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         63-04    2   
 
Men 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Giroux, Jim               51 MaineHealth             129-08   10   
  2 Gleason, Don              58 Bath Iron Works          82-11    8   
  3 Cardona, Bob              51 MaineHealth              72-07    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          54-11    4   
 
Men 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mantis, Steve             65 South Portland           99-05   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland           98-10    8   
  3 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works          91-08    6   
  4 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            63-10    4   
 
Men 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                    103-10   10   
 
Men 80-89 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    79-10   10   
 
Men 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Partrick          24 Unum                    122-00   10   
  2 Orr, Andrew               27 Idexx                   120-09    8   
  3 Worrell, Isaac            27 Unum                    110-03    6   
  4 Wilkinson, Darryl         21 South Portland          100-04    4   
  5 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum            99-11    2   
  6 Redpath, Scott            28 OA / Spectrum            86-03    1   
  7 Kimball, Matt             21 Unum                     84-04  
  8 Connolly, Brett           26 Unum                     84-02  
  9 Seekins, Sam              24 Unum                     80-04  
 10 Litts, Matt               22 Texas Instrument         52-08  
 
Men 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                    116-11   10   
  2 Ferm, Nils                31 Unum                    105-00    8   
  3 Hardison, Kmevin          31 Unum                     95-03    6   
  4 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works          86-02    4   
  5 Willey, Shawn             38 OA / Spectrum            54-03    2   
  6 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum            51-01    1   
 
Men 40-49 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connors, Joe              45 South Portland          114-00   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                   109-08    8   
  3 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument        106-08    6   
  4 Roy, Steven               41 Idexx                   102-03    4   
  5 Chase, Mike               40 South Portland           96-05    2   
  6 Daniels, Lester           47 Texas Instrument         93-08    1   
  7 Walker, Bill              45 OA / Spectrum            73-00  
 
Men 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth             116-03   10   
  2 Gleason, Don              58 Bath Iron Works          83-00    8   
  3 Peluso, Pat               53 South Portland           73-09    6   
  4 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          68-07    4   
 
Men 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland           89-09   10   
  2 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works          85-04    8   
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            67-03    6   
  4 Mantis, Steve             65 South Portland           45-11    4   
  5 Bailargeon, Mike          61 New England Canc         43-07    2   
 
Men 70-79 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                     48-09   10   
 
Men 80-89 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    77-00   10   
 
Men 18-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seekins, Sam              24 Unum                  16:13.70   10   
  2 Ochria, John              27 Unum                  19:00.10    8   
  3 Huston, Kyle              23 Bath Iron Works       19:23.70    6   
  4 Worrell, Isaac            27 Unum                  22:48.90    4   
 
Women 18-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyle, Jasmine            21 Bath Iron Works       21:54.50   10   
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                  25:14.90    8   
 
Men 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                  16:55.40   10   
  2 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum         17:18.80    8   
  3 Winchenbach, Darren       34 Unum                  19:10.70    6   
  4 Hein, Peter               39 MaineHealth           19:20.60    4   
  5 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum         19:46.60    2   
  6 Ferm, Nils                31 Unum                  20:10.60    1   
  7 Russell, Josh             31 Unum                  20:42.00  
  8 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum         21:07.50  
  9 Robbins, Kevin            30 MaineHealth           22:06.30  
 10 Netherland, Chris         38 Unum                  23:43.10  
 
Women 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Netherland, Mmichelle     34 Unum                  26:11.70   10   
 
Men 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Darin              48 MaineHealth           18:54.30   10   
  2 Connors, Joe              45 South Portland        21:45.80    8   
  3 Voelker, David            44 South Portland        22:41.80    6   
  4 Maggs, Sean               40 Unum                  25:31.50    4   
 -- Fischer, John             46 Unattached           X20:35.90  
 
Women 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Irish, Christine          40 MaineHealth           18:16.20   10   
  2 Haney, Marjorie           48 South Portland        21:23.20    8   
  3 Cassette, Karen           46 Unum                  29:06.20    6   
 
Men 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandes, Hans             57 Bath Iron Works       20:34.00   10   
  2 Connolly, Patrick         52 MaineHealth           20:37.80    8   
 
Women 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland        23:13.10   10   
  2 Nichols, Cheryl           54 Unum                  25:30.40    8   
  3 Sivik, Carolyn            51 South Portland        25:59.10    6   
  4 Call, Robyn               51 OA / Spectrum         27:22.50    4   
 
Men 60-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Chuck               62 Texas Instrument      20:23.80   10   
  2 Corbett, Gene             69 South Portland        41:12.20    8   
 
Women 60-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum         27:24.10   10   
  2 Hampton, Anita            63 Texas Instrument      31:31.30    8   
 
Men 70-79 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works       33:47.00   10   
 
Mixed 17&U 3x133.33333333333333333333333333 Meter Relay THROWERS REL
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unum  'A'                                             57.50  
  2 Idexx  'A'                                            58.60  
  3 MaineHealth  'A'                                    1:01.30  
  4 OA Centers for Orthopaedics  'A'                    1:01.50  
  5 Texas Instrument  'A'                               1:02.70  
  6 South Portland  'A'                                 1:07.40  
  7 New England Cancer Specialists  'A'                 1:12.10  
 
Mixed 17&U 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unum  'A'                                           1:49.80  
  2 MaineHealth  'A'                                    2:01.20  
  3 Texas Instrument  'A'                               2:04.00  
  4 OA Centers for Orthopaedics  'A'                    2:12.30  
 
Mixed 17&U 4x300 Meter Relay 3 LAP SPRINT
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                    2:50.50  
  2 Unum  'A'                                           2:50.80  
  3 South Portland  'A'                                 3:19.70  
  4 Texas Instrument  'A'                               3:24.70  
  5 OA Centers for Orthopaedics  'A'                    3:47.90