MECTA Championship - 7/25/2015                         
                          South Portlamd High School    
 
                         Combined Team Scores - DIV 1                          
          		  Team                                          Points
      ______________________________________________________________________
               South Portland                     SOPO           1274     div 2
               Unum                               UNUM            942     div 1
               MaineHealth                        MH              416     div 1
               Bath Iron Works                    BIW             304     div 1
               Orthapaedics Associatea-Spectrum   OASP            214     div 2
               Texas Instruments                  TI              153     div 1
               New England Cancer Specialists     NECS            130     div 2
               Idexx                              IDXX            113     div 1
 
                                   Results                                    
 
Women 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peterson, Laura           26 Unum                     13.80   10   
  2 Roberts, Regina           28 Unum                     14.00    8   
  3 Miller, Tessa             29 Unum                     14.70    6   
  4 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum            15.40    4   
  5 Huynh, Mytien             27 South Portland           17.90    2   
  6 Creighton, Jessie         29 Unum                     18.10    1   
 
Women 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth              13.80   10   
  2 Downs, Amy                33 Unum                     14.30    8   
  3 Grasso, Jenn              33 South Portland           16.40    6   
  4 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         17.50    4   
  5 Voelker, Kari             38 South Portland           17.90    2   
  6 Ortiz, Kristin            37 South Portland           18.00    1   
 
Women 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              15.40   10   
  2 Grosvenor, Julie          43 MaineHealth              16.20    8   
  3 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           18.50    6   
  4 Connors, Sarah            40 South Portland           21.00    4   
 
Women 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                     15.80   10   
  2 Tomascak, Anita           54 New England Canc         17.40    8   
  3 Esten, Margaret           52 South Portland           19.50    6   
  4 Kelley, Alice             51 South Portland           21.80    4   
 
Women 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hampton, Anita            63 Texas Instrument          1.89   10   
  2 Marcoux, Deb              63 South Portland           19.10    8   
  3 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            20.10    6   
  4 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          20.50    4   
  5 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            23.80    2   
  6 Corbett, Sue              67 South Portland           25.40    1   
 
Women 70-79 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Donna              73 South Portland           26.30   10   
 
Women 18-29 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Regina           28 Unum                     29.80   10   
  2 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum            33.00    8   
  3 Creighton, Jessie         29 Unum                     39.10    6   
 
Women 30-39 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland           29.10   10   
  2 Downs, Amy                33 Unum                     30.80    8   
  3 Grasso, Jenn              33 South Portland           35.50    6   
  4 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         38.50    4   
  5 Voelker, Kari             38 South Portland           38.90    2   
 
Women 50-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                     34.00   10   
  2 Kelley, Alice             51 South Portland           56.30    8   
 
Women 60-69 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rita               62 South Portland           39.60   10   
  2 Hampton, Anita            63 Texas Instrument         42.50    8   
  3 Marcoux, Deb              63 South Portland           46.40    6   
  4 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          47.70    4   
 
Women 70-79 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   1:01.90   10   
 
Women 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   1:12.90   10   
  2 Dubois, kara              27 Unum                   1:18.90    8   
  3 Huynh, Mytien             27 South Portland         1:25.10    6   
 
Women 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         1:08.70   10   
  2 Downs, Amy                33 Unum                   1:21.70    8   
  3 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   1:37.40    6   
  4 Voelker, Kari             38 South Portland         1:53.40    4   
 
Women 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davies, Erin              43 South Portland         1:31.10   10   
  2 Fairfield, Heather        43 South Portland         1:38.70    8   
  3 Alvarez, Stacey           47 South Portland         1:50.20    6   
 
Women 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                   1:19.10   10   
  2 Tomascak, Anita           54 New England Canc       1:27.50    8   
  3 Key, Kim                  50 South Portland         1:31.80    6   
  4 Nichols, Cheryl           54 Unum                   1:40.10    4   
  5 Kelley, Alice             51 South Portland         2:01.90    2   
 
Women 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rita               62 South Portland         1:36.20   10   
  2 Hampton, Anita            63 Texas Instrument       1:46.70    8   
  3 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum          1:52.00    6   
 
Women 70-79 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   2:14.90   10   
 
Women 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  2:31.30   10   
  2 Kaplan, Shelby            29 Unum                   2:42.20    8   
  3 Gilbert, Christine        24 Unum                   3:25.50    6   
 
Women 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         2:31.80   10   
  2 Ranger, Rachel            35 South Portland         2:56.50    8   
  3 Austin, Lauren            34 Unum                   3:05.70    6   
  4 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   3:35.80    4   
  5 Grasso, Jenn              33 South Portland         3:46.00    2   
  6 Ortiz, Kristin            37 South Portland         3:54.00    1   
 
Women 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davies, Erin              43 South Portland         3:24.40   10   
  2 Towle, Lori               42 South Portland         3:38.90    8   
  3 Fairfield, Heather        43 South Portland         3:54.60    6   
  4 Cassette, Karen           46 Unum                   3:58.60    4   
 
Women 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elias, Susan              53 MaineHealth            3:01.00   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland         3:15.90    8   
 
Women 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rita               62 South Portland         5:00.30   10   
 
Women 70-79 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenniston, Polly          79 Unum                   4:59.90   10   
 
Women 18-29 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  5:49.30   10   
  2 MACKENZIE, Olivia         24 Unum                   5:54.20    8   
  3 Kaplan, Shelby            29 Unum                   6:18.10    6   
 
Women 30-39 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         6:03.10   10   
  2 Austin, Lauren            34 Unum                   6:44.40    8   
 
Women 40-49 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davies, Erin              43 South Portland         7:31.10   10   
  2 Lefebvre, Julie           42 South Portland         8:52.00    8   
 
Women 50-59 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland         7:13.30   10   
  2 Sivik, Carolyn            51 South Portland         7:58.60    8   
 
Women 18-29 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gleason, Danica           20 South Portland           10.40   10   
  2 Dubois, kara              27 Unum                     10.70    8   
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Downs, Amy                33 Unum                     10.50   10   
  2 Ranger, Rachel            35 South Portland           11.10    8   
  3 Chase, Hilary             37 South Portland           15.80    6   
 
Women 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth              10.60   10   
  2 Lefebvre, Julie           42 South Portland           21.10    8   
 
Women 50-59 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland           22.20   10   
 
Women 18-29 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           1:03.80   10   
  2 South Portland  'A'                                 1:06.60    8   
 
Women 30-39 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                           1:13.50   10   
  2 South Portland  'B'                                 1:15.40    8   
  3 Oa-Spectrum  'A'                                    1:16.50    6   
 
Women 40-49 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'D'                                 1:43.80   10   
 
Women 50-59 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'C'                                 1:30.30   10   
 
Women 18-29 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'A'                                 5:32.20    8   
  1 Unum  'A'                                           5:32.20    8   
 
Women 30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                           5:57.30   10   
  2 South Portland  'B'                                 6:39.00    8   
 
Women 40-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'C'                                 7:24.20   10   
 
Women 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  4-10.00   10   
  2 Gleason, Danica           20 South Portland         4-02.00    8   
  3 Gilbert, Christine        24 Unum                   3-10.00    6   
  4 Roberts, Regina           28 Unum                   3-08.00    4   
 
Women 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum          3-08.00   10   
 
Women 40-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland         3-02.00   10   
 
Women 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland         3-08.00   10   
 
Women 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Laura           26 Unum                  15-01.25   10   
  2 Dubois, kara              27 Unum                  11-06.00    8   
  3 Miller, Tessa             29 Unum                  10-07.50    6   
  4 Kaplan, Shelby            29 Unum                  10-02.25    4   
  5 Drake, Sarah              29 South Portland         8-01.50    2   
 
Women 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           13-09.00   10   
  2 Fournier, April           35 Unum                   7-11.50    8   
 
Women 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth           10-11.50   10   
  2 Lefebvre, Julie           42 South Portland         8-06.00    8   
  3 Connors, Sarah            40 South Portland         7-07.50    6   
  4 Alvarez, Stacey           47 South Portland         6-08.00    4   
 
Women 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latno, Lisa               54 Unum                  10-00.00   10   
  2 Sivik, Carolyn            51 South Portland         8-08.50    8   
  3 Key, Kim                  50 South Portland         8-03.50    6   
  4 Esten, Margaret           52 South Portland         8-01.50    4   
 
Women 60-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rita               62 South Portland         8-03.50   10   
  2 Marcoux, Deb              63 South Portland         7-03.50    8   
 
Women 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Verrillo, Allana          24 Unum                  33-10.00   10   
  2 Gleason, Danica           20 South Portland        32-09.50    8   
  3 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument      24-03.00    6   
  4 Roberts, Regina           28 Unum                  24-00.50    4   
  5 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum         22-01.00    2   
  6 Drake, Sarah              29 South Portland        22-00.00    1   
  7 Miller, Tessa             29 Unum                  20-08.00  
 
Women 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fournier, April           35 Unum                  31-02.00   10   
  2 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           29-09.50    8   
  3 Chase, Hilary             37 South Portland        23-02.50    6   
  4 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc      19-01.00    4   
 
Women 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland        24-05.00   10   
  2 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc      23-05.00    8   
  3 Lefebvre, Julie           42 South Portland        21-10.00    6   
  4 Cassette, Karen           46 Unum                  21-09.00    4   
  5 Towle, Lori               42 South Portland        20-09.00    2   
  6 Butterfield, Blue         45 MaineHealth           20-05.50    1   
 
Women 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reardon, Karen            57 South Portland        31-11.00   10   
  2 Coombs, Kim               58 South Portland        31-00.50    8   
  3 Elias, Susan              53 MaineHealth           25-00.00    6   
  4 Sullivan, Karen           54 Bath Iron Works       24-07.50    4   
  5 Tomascak, Anita           54 New England Canc      21-03.50    2   
  6 Miro, Gloria              50 South Portland        20-08.00    1   
  7 Nichols, Cheryl           54 Unum                  19-09.50  
 
Women 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works       19-07.00   10   
  2 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum         19-04.00    7   
  2 Marcoux, Deb              63 South Portland        19-04.00    7   
  4 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum         19-03.50    4   
 
Women 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, Sue              72 South Portland        10-03.00   10   
 
Women 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         75-02   10   
  2 Verrillo, Allana          24 Unum                     67-09    8   
  3 Drake, Sarah              29 South Portland           66-08    6   
  4 Gleason, Danica           20 South Portland           62-05    4   
 
Women 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth              92-10   10   
  2 Fournier, April           35 Unum                     73-05    8   
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            56-02    6   
  4 Grasso, Jenn              33 South Portland           51-05    4   
  5 Chase, Hilary             37 South Portland           47-00    2   
 
Women 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth              72-04   10   
  2 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           59-05    8   
  3 Lefebvre, Julie           42 South Portland           56-00    6   
  4 Towle, Lori               42 South Portland           49-07    4   
 
Women 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reardon, Karen            57 South Portland           93-06   10   
  2 Sullivan, Karen           54 Bath Iron Works          68-04    8   
  3 Coombs, Kim               58 South Portland           64-00    6   
  4 Elias, Susan              53 MaineHealth              63-08    4   
  5 Esten, Margaret           52 South Portland           54-10    2   
  6 Nichols, Cheryl           54 Unum                     43-08    1   
 
Women 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          40-05   10   
  2 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            36-05    8   
 
Women 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, Sue              72 South Portland           23-04   10   
 
Women 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                    79-00   10   
  2 Miller, Tessa             29 Unum                     74-09    8   
  3 Drake, Sarah              29 South Portland           56-01    6   
  4 Furtado, Erika            29 OA / Spectrum            50-00    4   
  5 Dubois, kara              27 Unum                     41-07    2   
  6 Creighton, Jessie         29 Unum                     37-03    1   
  7 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         32-00  
 
Women 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum            75-03   10   
  2 Fournier, April           35 Unum                     66-10    8   
  3 Chase, Hilary             37 South Portland           58-02    6   
  4 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         44-09    4   
  5 Netherland, Mmichelle     34 Unum                     38-07    2   
 
Women 40-49 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth              76-10   10   
  2 DiPhilippo, Kathy         47 South Portland           60-10    8   
  3 Towle, Lori               42 South Portland           41-08    6   
  4 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc         36-03    4   
  5 Connors, Sarah            40 South Portland           25-03    2   
 
Women 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coombs, Kim               58 South Portland           71-06   10   
  2 Reardon, Karen            57 South Portland           59-00    8   
  3 Esten, Margaret           52 South Portland           57-05    6   
  4 Elias, Susan              53 MaineHealth              48-04    4   
  5 Miro, Gloria              50 South Portland           47-08    2   
  6 Tomascak, Anita           54 New England Canc         43-04    1   
  7 Nichols, Cheryl           54 Unum                     39-09  
  8 Sullivan, Karen           54 Bath Iron Works          35-10  
 
Women 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland           44-10   10   
  2 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum            42-05    8   
  3 LaRue, Denise             60 OA / Spectrum            31-00    6   
  4 Clark, Juliet             66 Unum                     26-00    4   
 
Women 70-79 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, Sue              72 South Portland           18-03   10   
 
Men 18-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connolly, Brett           26 Unum                     11.90   10   
  2 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum            12.60    8   
  3 Horrigan, Skyler          25 South Portland           12.61    6   
  4 Viola, Josh               27 South Portland           13.00    4   
  5 Davis, John               28 Unum                     13.20    2   
  6 Greeley, Ted              29 OA / Spectrum            13.40    1   
 -- Kennison, Joshua          26 Unattached              X11.40  
 
Men 30-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth              12.20   10   
  2 Jenkins, Alex             34 Unum                     12.50    8   
  3 Sagar, Kevin              31 South Portland           12.90    6   
  4 Dinger, John              32 South Portland           13.30    4   
  5 Ferm, Nils                31 Unum                     13.70    2   
  6 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works          14.80    1   
 
Men 40-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cook, Darren              44 South Portland           13.00   10   
  2 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         13.40    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland           13.90    6   
  4 Lefebvre, Paul            45 South Portland           15.60    4   
  5 Martin, Michael           46 Unum                     17.40    2   
 
Men 50-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth              13.10   10   
  2 Heffernan, John           51 South Portland           15.50    8   
  3 Gebhart, Chris            52 South Portland           16.20    6   
  4 Tomascak, Peter           54 New England Canc         17.20    4   
 -- Anthony, Kevin            53 Unattached              X13.60  
 
Men 60-69 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haschke, Russ             60 Texas Instrument         14.20   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland           14.90    8   
  3 Gleason, John             64 South Portland           15.60    6   
  4 Applebaum, Brett          63 OA / Spectrum            17.70    4   
  5 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            18.30    2   
  6 Corbett, Gene             69 South Portland           22.60    1   
 -- Rundlett, Derry           69 Unattached              X15.80  
 
Men 70-79 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Bill            74 MaineHealth              18.00   10   
  2 Evans, Jef                77 Unum                     18.10    8   
  3 Comstock, carl            77 Unum                     19.90    6   
  4 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works          20.90    4   
 
Men 80-89 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, ED                83 Bath Iron Works          20.80   10   
 
Men 18-29 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth              23.80   10   
  2 Wilkinson, Darryl         21 South Portland           24.50    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                     25.00    6   
  4 Connolly, Brett           26 Unum                     25.50    4   
  5 Applebaum, Noah           20 OA / Spectrum            25.80    2   
  6 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum            25.81    1   
  7 Horrigan, Skyler          25 South Portland           27.00  
  8 Orr, Andrew               27 Idexx                    27.30  
  9 Davis, John               28 Unum                     27.70  
 10 Dube, Paul                19 Texas Instrument         28.80  
 
Men 30-39 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hardison, Kmevin          31 Unum                     27.30   10   
  2 Ferm, Nils                31 Unum                     27.80    8   
  3 Sagar, Kevin              31 South Portland           27.90    6   
  4 Dinger, John              32 South Portland           28.80    4   
  5 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works          35.30    2   
 
Men 40-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cook, Darren              44 South Portland           27.70   10   
  2 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         28.70    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland           30.20    6   
 
Men 50-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth              27.00   10   
  2 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works          35.80    8   
 -- Anthony, Kevin            53 Unattached              X29.80  
 
Men 60-69 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haschke, Russ             60 Texas Instrument         30.00   10   
  2 Gleason, John             64 South Portland           34.00    8   
  3 Marcoux, Art              64 South Portland           37.30    6   
  4 Applebaum, Brett          63 OA / Spectrum            38.50    4   
 -- Rundlett, Derry           69 Unattached              X33.50  
 
Men 18-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilkinson, Darryl         21 South Portland           54.70   10   
  2 Albert, Seth              22 Unum                   1:04.10    8   
  3 Dube, Paul                19 Texas Instrument       1:08.10    6   
 
Men 30-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parseghian, Ara           31 MaineHealth              59.30   10   
  2 Hardison, Kmevin          31 Unum                   1:01.20    8   
  3 Dinger, John              32 South Portland         1:03.00    6   
  4 Ferm, Nils                31 Unum                   1:03.40    4   
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          1:11.60    2   
 
Men 40-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scheidl, Leo              47 Unum                   1:05.30   10   
  2 Connors, Joe              45 South Portland         1:06.80    8   
  3 Green, Matthew            45 South Portland         1:07.30    6   
  4 Green, Brian              41 South Portland         1:25.80    4   
 
Men 50-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elliot, Mike              55 Texas Instrument       1:03.30   10   
  2 Harnois, Chris            50 Unum                   1:19.30    8   
  3 Peluso, Pat               53 South Portland         1:22.70    6   
  4 Harnish, Henry            58 South Portland         1:59.60    4   
 -- Anthony, Kevin            53 Unattached            X1:04.60  
 
Men 60-69 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haschke, Russ             60 Texas Instrument       1:08.10   10   
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        1:20.00    8   
  3 Applebaum, Brett          63 OA / Spectrum          1:35.90    6   
 -- Rundlett, Derry           69 Unattached            X1:27.20  
 
Men 18-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerken, Sam               18 MaineHealth            2:07.20   10   
  2 Seekins, Sam              24 Unum                   2:07.80    8   
 
Men 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                   2:09.30   10   
  2 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            2:09.70    8   
  3 Boyce, Zacharie           30 Unum                   2:15.80    6   
  4 Lunt, Matt                35 South Portland         2:17.70    4   
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          2:41.50    2   
  6 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum          2:42.30    1   
  7 Russell, Josh             31 Unum                   3:01.70  
  8 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works        3:11.60  
 
Men 40-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashby, Robert             47 Bath Iron Works        2:33.90   10   
  2 Connors, Joe              45 South Portland         2:39.10    8   
  3 Kilburn, Jim              46 Unum                   2:44.90    6   
  4 Nee, Mike                 45 South Portland         3:05.40    4   
  5 Green, Matthew            45 South Portland         3:05.70    2   
 
Men 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth            2:37.50   10   
  2 Connolly, Patrick         52 MaineHealth            2:38.40    8   
  3 Harnish, Henry            58 South Portland         2:47.60    6   
  4 Harnois, Chris            50 Unum                   3:06.00    4   
  5 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works        3:20.00    2   
 
Men 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        2:57.90   10   
 
Men 18-29 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Albert, Seth              22 Unum                   6:55.40   10   
 
Men 30-39 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                   4:59.00   10   
  2 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            5:06.50    8   
  3 Boyce, Zacharie           30 Unum                   5:23.20    6   
  4 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum          5:58.20    4   
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          6:12.20    2   
  6 Minihan, Paul             35 Unum                   6:23.50    1   
  7 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum          6:37.30  
  8 Netherland, Chris         38 Unum                   6:39.80  
 
Men 40-49 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scheidl, Leo              47 Unum                   5:44.60   10   
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                   5:51.00    8   
  3 Connors, Joe              45 South Portland         6:16.30    6   
  4 Nee, Mike                 45 South Portland         7:17.70    4   
  5 Green, Matthew            45 South Portland         8:11.50    2   
 
Men 50-59 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tucker, David             54 Texas Instrument       5:45.80   10   
  2 Connolly, Patrick         52 MaineHealth            6:00.40    8   
  3 Harnish, Henry            58 South Portland         6:26.60    6   
 
Men 60-69 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        6:55.70   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland         8:05.30    8   
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connolly, Brett           26 Unum                      7.70   10   
  2 Decker, Partrick          24 Unum                      7.80    8   
  3 Knierim, Brian            23 Unum                      9.40    6   
  4 Viola, Josh               27 South Portland            9.80    4   
 
Men 30-39 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth               9.00   10   
  2 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works          10.30    8   
  3 Hardison, Kmevin          31 Unum                     10.70    6   
  4 Green, Ryan               38 South Portland           11.90    4   
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chase, Mike               40 South Portland            8.90   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                     8.91    8   
  3 Lefebvre, Paul            45 South Portland           10.90    6   
  4 Green, Matthew            45 South Portland           12.50    4   
 
Men 50-59 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardona, Bob              51 MaineHealth               9.10   10   
  2 Peluso, Pat               53 South Portland           10.60    8   
 
Men 60-69 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works          12.00   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland           12.20    8   
 
Men 70-79 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Bill            74 MaineHealth              11.80   10   
 
Men 18-29 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'A'                                             51.00   10   
  2 South Portland  'A'                                   54.90    8   
  3 Oa-Spectrum  'A'                                      59.20    6   
  4 Bath Iron Works  'A'                                1:00.00    4   
 
Men 30-39 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unum  'B'                                             56.80   10   
  2 South Portland  'C'                                 1:01.90    8   
  3 New England Cancer Specialists  'A'                 1:09.40    6   
 
Men 40-49 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'B'                                   51.20   10   
  2 Unum  'C'                                           1:08.10    8   
 
Men 50-59 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'D'                                 1:09.40   10   
 
Men 18-29 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                    3:42.60   1  10   
  2 Unum  'A'                                           4:17.30   2   8   
  3 South Portland  'A'                                 4:22.40   1   6   
  4 Texas Instrument  'A'                               4:48.30   1   4   
 
Men 30-39 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Unum  'B'                                           4:27.00   1  10   
  2 Oa-Spectrum  'A'                                    5:05.00   2   8   
  3 South Portland  'B'                                 5:15.20   1   6   
 
Men 40-49 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Unum  'C'                                           5:43.80   1  10   
  2 South Portland  'D'                                 6:22.50   2   8   
 
Men 50-59 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 South Portland  'E'                                 7:10.60   10   
 
Men 18-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moody, Michael            28 New England Canc       5-00.00   10   
  2 Sickel, Carl              23 Bath Iron Works        4-08.00    8   
  3 Viola, Josh               27 South Portland        J4-08.00    6   
  4 Greeley, Ted              29 OA / Spectrum          4-02.00    4   
  5 Albert, Seth              22 Unum                   3-08.00    2   
  6 Bourque, Jon              29 MaineHealth            3-04.00    1   
 
Men 30-39 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                   5-02.00   10   
  2 Demers, Brad              33 MaineHealth            5-00.00    8   
  3 Furbush, Jon              32 South Portland         4-00.00    6   
  4 Green, Ryan               38 South Portland        J4-00.00    4   
 
Men 40-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, Andrew           43 South Portland         4-10.00   10   
  2 Cook, Darren              44 South Portland         4-08.00    8   
  3 Hammond, Jeremy           42 Idexx                  4-04.00    6   
 
Men 50-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth            4-10.00   10   
  2 Tucker, David             54 Texas Instrument       4-06.00    8   
  3 Kelley, Joe               53 South Portland         4-04.00    6   
  4 Tomascak, Peter           54 New England Canc       4-00.00    3   
  4 Peluso, Pat               53 South Portland         4-00.00    3   
 
Men 60-69 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcoux, Art              64 South Portland         3-10.00   10   
  2 Bailargeon, Mike          61 New England Canc       3-08.00    8   
  3 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works        3-06.00    6   
  4 Towle, Mike               67 South Portland         3-02.00    3   
  4 Gleason, John             64 South Portland         3-02.00    3   
 
Men 70-79 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        3-10.00   10   
  2 Carlozzi, Joe             79 Unum                   3-02.00    8   
 
Men 18-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Partrick          24 Unum                  16-05.25   10   
  2 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth           16-03.50    8   
  3 Albert, Seth              22 Unum                  15-04.00    6   
  4 Moody, Michael            28 New England Canc      15-00.00    4   
  5 Sickel, Carl              23 Bath Iron Works       14-11.00    2   
  6 Davis, John               28 Unum                  14-07.00    1   
  7 Bourque, Jon              29 MaineHealth           13-08.25  
  8 Greeley, Ted              29 OA / Spectrum         13-06.00  
  9 Knierim, Brian            23 Unum                  12-10.25  
 
Men 30-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                  17-10.00   10   
  2 Furbush, Jon              32 South Portland        16-00.00    8   
  3 Dinger, John              32 South Portland        15-03.00    6   
  4 Sagar, Kevin              31 South Portland        13-07.00    4   
  5 King, Michael             32 Unum                   9-09.50    2   
 
Men 40-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cook, Darren              44 South Portland        16-06.00   10   
  2 Wallace, Andrew           43 South Portland        15-00.00    8   
  3 Chase, Mike               40 South Portland        12-07.00    6   
  4 Maggs, Sean               40 Unum                   9-06.00    4   
 
Men 50-59 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth           14-00.50   10   
  2 Tucker, David             54 Texas Instrument      13-04.00    8   
  3 Peluso, Pat               53 South Portland        12-06.50    6   
  4 Harnois, Chris            50 Unum                  11-02.25    4   
  5 Gebhart, Chris            52 South Portland        10-06.50    2   
  6 Tomascak, Peter           54 New England Canc      10-06.00    1   
 -- Serunian, Peter           56 Unattached           X13-07.00  
 
Men 60-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gleason, John             64 South Portland        14-00.50   10   
  2 Marcoux, Art              64 South Portland        11-02.00    8   
  3 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works       10-00.00    6   
  4 Bailargeon, Mike          61 New England Canc       8-04.50    4   
 
Men 70-79 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Bill            74 MaineHealth           11-00.75   10   
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        8-08.25    8   
  3 Comstock, carl            77 Unum                   8-08.00    6   
  4 Carlozzi, Joe             79 Unum                   8-04.50    4   
 
Men 18-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum         36-06.00   10   
  2 Bourque, Jon              29 MaineHealth           35-09.50    8   
  3 Orr, Andrew               27 Idexx                 31-10.50    6   
  4 Davis, John               28 Unum                  31-05.00    4   
  5 Snyder, Josh              21 Bath Iron Works       28-08.50    2   
  6 Litts, Matt               22 Texas Instrument      28-05.50    1   
  7 Horrigan, Skyler          25 South Portland        25-08.50  
  8 Greeley, Ted              29 OA / Spectrum         25-02.50  
 
Men 30-39 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth           31-03.00   10   
  2 Geer, Brandon             33 OA / Spectrum         30-00.00    8   
  3 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum         29-06.50    6   
  4 King, Michael             32 Unum                  28-00.50    4   
  5 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works       27-10.00    2   
  6 Green, Ryan               38 South Portland        25-09.00    1   
  7 Sagar, Kevin              31 South Portland        22-11.50  
  8 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum         21-04.50  
  9 Willey, Shawn             38 OA / Spectrum         20-00.00  
 
Men 40-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument      34-10.00   10   
  2 Martin, Michael           46 Unum                  34-02.00    8   
  3 Maggs, Sean               40 Unum                  27-05.00    6   
 
Men 50-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, Mike              57 Bath Iron Works       40-02.50   10   
  2 Poirier, Mark             56 MaineHealth           33-10.50    8   
  3 Gebhart, Chris            52 South Portland        31-07.00    6   
  4 Kelley, Joe               53 South Portland        30-10.00    4   
  5 Bernier, Tom              54 New England Canc      25-01.50    2   
 -- Serunian, Peter           56 Unattached           X35-08.00  
 
Men 60-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works       34-07.00   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland        32-00.00    8   
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum         28-07.50    6   
  4 Bailargeon, Mike          61 New England Canc      28-03.50    4   
  5 Towle, Mike               67 South Portland        25-05.00    2   
  6 Mantis, Steve             65 South Portland        23-06.00    1   
 
Men 70-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                  33-09.50   10   
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works       26-09.00    8   
  3 Evans, Jef                77 Unum                  23-03.00    6   
 
Men 80-89 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, ED                83 Bath Iron Works       27-03.00   10   
 
Men 18-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Jon              29 MaineHealth             107-10   10   
  2 Moody, Michael            28 New England Canc         94-01    8   
  3 Litts, Matt               22 Texas Instrument         90-09    6   
  4 Orr, Andrew               27 Idexx                    89-08    4   
  5 Horrigan, Skyler          25 South Portland           73-05    2   
  6 Snyder, Josh              21 Bath Iron Works          71-00    1   
 
Men 30-39 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth              86-10   10   
  2 Jenkins, Alex             34 Unum                     79-07    8   
  3 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works          65-10    6   
  4 Green, Ryan               38 South Portland           64-11    4   
 
Men 40-49 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hammond, Jeremy           42 Idexx                    92-07   10   
  2 Martin, Michael           46 Unum                     89-08    8   
  3 Maggs, Sean               40 Unum                     64-06    6   
  4 Evans, Eric               47 Unum                     62-06    4   
  5 Nee, Mike                 45 South Portland           58-02    2   
 
Men 50-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Giroux, Jim               51 MaineHealth             135-04   10   
  2 Snyder, Mike              57 Bath Iron Works         112-02    8   
  3 Cardona, Bob              51 MaineHealth              83-02    6   
  4 Kelley, Joe               53 South Portland           77-08    4   
  5 Gleason, Don              58 Bath Iron Works          77-07    2   
  6 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works          62-00    1   
 -- Serunian, Peter           56 Unattached             X116-03  
 
Men 60-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works         108-00   10   
  2 Mantis, Steve             65 South Portland          104-09    8   
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            92-00    6   
  4 Arsenault, Frank          63 South Portland           91-03    4   
  5 Towle, Mike               67 South Portland           67-01    2   
 
Men 70-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                    101-01   10   
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works          76-00    8   
  3 Evans, Jef                77 Unum                     53-09    6   
  4 Comstock, carl            77 Unum                     48-03    4   
 
Men 80-89 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    80-04   10   
  2 Snyder, ED                83 Bath Iron Works          50-02    8   
 
Men 18-29 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orr, Andrew               27 Idexx                   131-02   10   
  2 Moody, Michael            28 New England Canc        130-06    8   
  3 Decker, Partrick          24 Unum                    118-10    6   
  4 Bourque, Jon              29 MaineHealth             103-06    4   
  5 Worrell, Isaac            27 Unum                    101-02    2   
  6 Snyder, Josh              21 Bath Iron Works          96-01    1   
  7 Chamberlain, Kevin        27 OA / Spectrum            91-09  
 
Men 30-39 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                    149-07   10   
  2 Ferm, Nils                31 Unum                    107-07    8   
  3 Hardison, Kmevin          31 Unum                    101-11    6   
  4 Priest, Nathan            33 Unum                     87-01    4   
  5 Sandmaier, Nick           32 Bath Iron Works          83-05    2   
  6 Netherland, Chris         38 Unum                     69-11    1   
  7 Geer, Brandon             33 OA / Spectrum            68-07  
  8 King, Michael             32 Unum                     65-06  
  9 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum            60-09  
 10 Willey, Shawn             38 OA / Spectrum            48-01  
 
Men 40-49 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connors, Joe              45 South Portland          114-02   10   
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                   106-07    8   
  3 Evans, Eric               47 Unum                    103-08    6   
  4 Green, Brian              41 South Portland           91-05    4   
  5 Rothwell, Steve           43 Texas Instrument         90-00    2   
  6 Wallace, Andrew           43 South Portland           89-10    1   
 
Men 50-59 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poirier, Mark             56 MaineHealth             114-09   10   
  2 Gleason, Don              58 Bath Iron Works          97-05    8   
  3 Harnois, Chris            50 Unum                     79-05    6   
  4 Gebhart, Chris            52 South Portland           78-01    4   
  5 Peluso, Pat               53 South Portland           75-01    2   
  6 Heffernan, John           51 South Portland           72-09    1   
  7 Kelley, Joe               53 South Portland           66-09  
 
Men 60-69 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works          82-05   10   
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland           80-03    8   
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            71-10    6   
  4 Towle, Mike               67 South Portland           66-00    4   
  5 Mantis, Steve             65 South Portland           63-07    2   
  6 Bailargeon, Mike          61 New England Canc         57-06    1   
 
Men 70-79 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVallee, Bill            74 MaineHealth              82-04   10   
  2 Carlozzi, Joe             79 Unum                     45-00    8   
 
Men 80-89 Javelin Throw TURBO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rothrock, James           82 Idexx                    77-08   10   
  2 Snyder, ED                83 Bath Iron Works          34-09    8   
 
Men 18-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seekins, Sam              24 Unum                  17:19.20   10   
  2 Sickel, Carl              23 Bath Iron Works       20:12.10    8   
 
Women 18-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MACKENZIE, Olivia         24 Unum                  20:19.20   10   
  2 Huynh, Mytien             27 South Portland        24:09.80    8   
  3 Gilbert, Christine        24 Unum                  24:13.80    6   
 
Men 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Priest, Nathan            33 Unum                  17:18.80   10   
  2 Lunt, Matt                35 South Portland        17:38.10    8   
  3 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum         20:04.60    6   
  4 Russell, Josh             31 Unum                  20:29.80    4   
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum         21:02.60    2   
  6 Furbush, Jon              32 South Portland        22:08.20    1   
  7 Minihan, Paul             35 Unum                  23:47.60  
  8 Sparrow, David            39 South Portland        27:36.40  
 
Women 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ranger, Rachel            35 South Portland        22:08.60   10   
  2 Ortiz, Kristin            37 South Portland        26:23.90    8   
  3 Green, Kristina           34 South Portland        28:17.10    6   
 
Men 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashby, Robert             47 Bath Iron Works       18:53.40   10   
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                  19:16.20    8   
  3 Evans, Devon              43 New England Canc      19:30.60    6   
  4 Voelker, David            44 South Portland        22:30.10    4   
  5 Nee, Mike                 45 South Portland        23:34.50    2   
  6 Hammond, Jeremy           42 Idexx                 24:02.70    1   
  7 Maggs, Sean               40 Unum                  24:20.40  
 
Women 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davies, Erin              43 South Portland        23:41.30   10   
  2 Flaxman, Rachael          48 South Portland        24:14.80    8   
  3 Cassette, Karen           46 Unum                  28:49.60    6   
  4 Fairfield, Heather        43 South Portland        29:04.90    4   
  5 Hutchins, Melissa         40 South Portland        30:27.50    2   
 
Men 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connolly, Patrick         52 MaineHealth           20:30.40   10   
  2 Harnois, Chris            50 Unum                  23:59.60    8   
  3 Tomascak, Peter           54 New England Canc      25:50.30    6   
  4 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works       25:51.90    4   
 
Women 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Kim                  50 South Portland        23:21.70   10   
  2 Tomascak, Anita           54 New England Canc      24:45.10    8   
  3 Nichols, Cheryl           54 Unum                  24:55.90    6   
  4 Sivik, Carolyn            51 South Portland        25:39.20    4   
  5 Damren, lorna             51 Unum                  26:00.80    2   
  6 Miro, Gloria              50 South Portland        27:58.80    1   
 
Men 60-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Toulouse, Jim             67 Unum                  21:28.30   10   
 
Women 60-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillman, Chris            63 OA / Spectrum         26:31.60   10   
 
Mixed 17&U 3x133.33333333333333333333333333 Meter Relay THROWERS REL
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                      53.20  
  2 Unum  'A'                                             59.30  
  3 New England Cancer Specialists  'A'                 1:05.10  
  4 Oa-Spectrum  'A'                                    1:06.50  
 
Mixed 17&U 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 MaineHealth  'A'                                    1:46.80  
  2 Unum  'A'                                           1:59.60  
  3 South Portland  'A'                                 2:01.80  
  4 Bath Iron Works  'A'                                2:29.60  
 
Mixed 17&U 5x720 Meter Relay PYRAMID
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Portland  'A'                                11:41.40  
  2 Unum  'A'                                          11:48.30  
  3 Oa-Spectrum  'A'                                   13:23.80