Screen Shot 2016-06-30 at 9.48.20 AM.png
Women 18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Roberts, Regina           29 Unum                              14.60   10   
  2 Adamolekun, Modupe        23 Texas Instrument                  14.70    8   
  3 Titus, Sarah              26 Unattached                      1:09.70    6   
 
Women 30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derenberger, Miranda      36 Maine Health                      14.40   10   
  2 Voelker, Kari             39 South Portland                    15.90    8   
  3 Creighton, Jessie         30 Unum                              17.00    6   
 
Women 40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramos, Kelly              40 TD Bank                           16.00   10   
  2 Lunt-Farley, Jean         42 Unum                              17.40    8   
 
Women 50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa               55 Unum                              16.30   10   
  2 Ricker, Deb               54 Unum                              17.70    8   
  3 Reed, Sonya               53 Bath Iron Works                   17.90    6   
 
Women 60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaRue, Denise             61 OA Centers for O                  19.50   10   
  2 Marcoux, Deb              64 South Portland                    19.70    8   
  3 Hillman, Chris            64 OA Centers for O                  21.30    6   
  4 Gilbert, Cheryl           68 Bath Iron Works                   21.70    4   
  5 Corbett, Sue              68 South Portland                    27.60    2   
 
Women 18-29 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Regina           29 Unum                              30.30   10   
  2 Richardson, Sarah         26 OA Centers for O                  31.90    8   
  3 Adamolekun, Modupe        23 Texas Instrument                  33.10    6   
  4 Ames, Nicole              28 Unum                              40.10    4   
  5 Farris, Rachel            27 New England Canc                  55.60    2   
 
Women 30-39 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie           37 South Portland                    30.90   10   
  2 Voelker, Kari             39 South Portland                    33.30    8   
  3 McCaskill, Janet          34 Texas Instrument                  34.00    6   
  4 Frey, Jodie               33 OA Centers for O                  34.50    4   
  5 Briggeman, Danielle       31 New England Canc                  35.60    2   
  6 Creighton, Jessie         30 Unum                              37.50    1   
 
Women 40-49 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramos, Kelly              40 TD Bank                           36.80   10   
  2 Lunt-Farley, Jean         42 Unum                              37.50    8   
 
Women 50-59 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa               55 Unum                              40.00   10   
  2 Key, Kim                  51 South Portland                    41.10    8   
  3 Ricker, Deb               54 Unum                              41.80    6   
  4 Leonard, Amy              55 Texas Instrument                  45.00    4   
 
Women 60-69 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hussey, Jacci             65 OA Centers for O                  46.30   10   
  2 Gilbert, Cheryl           68 Bath Iron Works                   49.70    8   
 
Women 80-89 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly          80 Unum                            1:01.20   10   
 
Women 18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Titus, Sarah              26 Unattached                      1:09.70   10   
  2 Morong, Kayla             26 LL Bean                         1:15.90    8   
  3 Adamolekun, Modupe        23 Texas Instrument                1:19.00    6   
  4 Roberts, Regina           29 Unum                            1:29.50    4   
 
Women 30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaplan, Shelby            30 Unum                            1:13.00   10   
  2 Voelker, Kari             39 South Portland                  1:19.60    8   
  3 Chase, Hilary             38 South Portland                  1:59.00    6   
 
Women 40-49 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramos, Kelly              40 TD Bank                         1:13.10   10   
  2 Lunt-Farley, Jean         42 Unum                            1:23.80    8   
  3 Mallar, Marielle          41 LL Bean                         1:27.40    6   
  4 Cassette, Karen           47 Unum                            1:40.70    4   
 
Women 50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa               55 Unum                            1:22.10   10   
  2 Leonard, Amy              55 Texas Instrument                1:46.70    8   
 
Women 60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hussey, Jacci             65 OA Centers for O                1:36.80   10   
  2 Hillman, Chris            64 OA Centers for O                1:51.00    8   
  3 Gilbert, Cheryl           68 Bath Iron Works                 2:08.40    6   
 
Women 80-89 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly          80 Unum                            2:13.80   10   
 
Women 18-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Titus, Sarah              26 Unattached                      2:32.90   10   
  2 Morong, Kayla             26 LL Bean                         2:58.80    8   
  3 Ames, Nicole              28 Unum                            3:35.00    6   
 
Women 30-39 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie           37 South Portland                  2:33.50   10   
  2 Kaplan, Shelby            30 Unum                            2:47.60    8   
 
Women 40-49 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallar, Marielle          41 LL Bean                         3:15.20   10   
  2 Cassette, Karen           47 Unum                            3:58.00    8   
 
Women 50-59 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curry, Denise             51 OA Centers for O                3:05.00   10   
  2 Elias, Susan              54 Maine Health                    3:17.70    8   
  3 Key, Kim                  51 South Portland                  3:22.70    6   
  4 Sivik, Carolyn            52 South Portland                  3:32.00    4   
 
Women 80-89 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly          80 Unum                            4:47.40   10   
 
Women 18-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morong, Kayla             26 LL Bean                         6:39.70   10   
  2 Richardson, Sarah         26 OA Centers for O                6:54.00    8   
  3 Ames, Nicole              28 Unum                            8:39.40    6   
 
Women 30-39 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie           37 South Portland                  5:59.20   10   
 
Women 40-49 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramos, Kelly              40 TD Bank                         6:23.30   10   
  2 Mallar, Marielle          41 LL Bean                         7:28.40    8   
  3 Lefebvre, Julie           43 South Portland                  8:47.00    6   
 
Women 50-59 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curry, Denise             51 OA Centers for O                6:31.50   10   
  2 Key, Kim                  51 South Portland                  7:09.00    8   
  3 Noe, Cheryl               58 LL Bean                         8:05.60    6   
 
Women 60-69 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hussey, Jacci             65 OA Centers for O                8:41.00   10   
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voelker, Kari             39 South Portland                    11.90   10   
  2 Frey, Jodie               33 OA Centers for O                  12.70    8   
  3 McCaskill, Janet          34 Texas Instrument                  13.20    6   
 
Women 40-49 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lefebvre, Julie           43 South Portland                    20.80   10   
 
Women 50-59 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Senkbeil, Cindy           52 Bath Iron Works                   10.80   10   
  2 Reed, Sonya               53 Bath Iron Works                   16.30    8   
 
Women 18-29 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Texas Instrument  'A'                                        1:08.80   10   
  2 Unum  'A'                                                    1:08.90    8   
 
Women 30-39 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maine Health  'A'                                            1:07.00   10   
 
Women 40-49 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unum  'B'                                                    1:21.00   10   
 
Women 50-59 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 South Portland  'A'                                          1:20.90   10   
 
Women 17&U 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 South Portland  'A'                                          6:28.90   10   
  2 South Portland  'B'                                          6:41.50    8   
  3 Unum  'A'                                                    6:42.50    6   
 
Women 18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Titus, Sarah              26 Unattached                      4-00.00   10   
 
Women 30-39 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hatch, Erin               31 Maine Health                    4-02.00   10   
  2 Frey, Jodie               33 OA Centers for O                4-00.00    8   
  3 McCaskill, Janet          34 Texas Instrument                3-10.00    6   
 
Women 40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos, Marci               41 TD Bank                         3-06.00   10   
 
Women 50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coombs, Kim               59 South Portland                  3-04.00   10   
  2 Noe, Cheryl               58 LL Bean                         3-02.00    8   
 
Women 18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morong, Kayla             26 LL Bean                         9-03.00   10   
  2 Farris, Rachel            27 New England Canc                3-09.00    8   
 
Women 30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derenberger, Miranda      36 Maine Health                   14-01.00   10   
  2 Whitten, Lyndee           33 Idexx                          13-04.00    8   
  3 McCaskill, Janet          34 Texas Instrument               12-01.00    6   
  4 Briggeman, Danielle       31 New England Canc               10-11.00    4   
  5 Frey, Jodie               33 OA Centers for O               10-02.00    2   
  6 Hatch, Erin               31 Maine Health                    9-02.50    1   
 
Women 40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallar, Marielle          41 LL Bean                         9-04.50   10   
  2 Amos, Marci               41 TD Bank                         9-02.50    8   
  3 Lefebvre, Julie           43 South Portland                  8-03.00    6   
 
Women 50-59 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa               55 Unum                            9-02.00   10   
  2 Noe, Cheryl               58 LL Bean                         9-00.00    8   
  3 Sivik, Carolyn            52 South Portland                  8-04.00    6   
  4 Reed, Sonya               53 Bath Iron Works                 7-10.00    4   
 
Women 60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb              64 South Portland                  7-03.00   10   
  2 Moody, Yvette             64 New England Canc                7-01.00    8   
 
Women 18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Verrillo, Allira          25 Unum                           33-03.00   10   
  2 Roberts, Regina           29 Unum                           24-07.00    8   
  3 Farris, Rachel            27 New England Canc               16-07.00    6   
 
Women 30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derenberger, Miranda      36 Maine Health                   28-03.00   10   
  2 Whitten, Lyndee           33 Idexx                          27-10.50    8   
  3 Briggeman, Danielle       31 New England Canc               24-10.00    6   
  4 Chase, Hilary             38 South Portland                 22-03.00    4   
 
Women 40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos, Marci               41 TD Bank                        27-06.00   10   
  2 Lefebvre, Julie           43 South Portland                 21-02.00    8   
  3 Haney, Marjorie           49 South Portland                 18-02.50    6   
  4 Cichon, Cassandra         41 South Portland                 17-08.00    4   
 
Women 50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reardon, Karen            58 South Portland                 30-08.00   10   
  2 Senkbeil, Cindy           52 Bath Iron Works                29-00.00    8   
  3 Coombs, Kim               59 South Portland                 26-02.00    6   
  4 Elias, Susan              54 Maine Health                   25-10.50    4   
  5 Roy, Lee Ann              57 Texas Instrument               21-05.50    1.50
  5 Miro, Gloria              52 South Portland                 21-05.50    1.50
  7 Reed, Sonya               53 Bath Iron Works                18-03.00  
 
Women 60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaRue, Denise             61 OA Centers for O               18-08.50   10   
  2 Hillman, Chris            64 OA Centers for O               17-11.50    8   
  3 Marcoux, Deb              64 South Portland                 17-05.00    6   
  4 Gilbert, Cheryl           68 Bath Iron Works                16-08.50    4   
  5 Moody, Yvette             64 New England Canc               11-01.00    2   
 
Women 18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Verrillo, Allira          25 Unum                              71-01   10   
 
Women 30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derenberger, Miranda      36 Maine Health                     101-02   10   
  2 Rush, Catherine           36 TD Bank                           65-09    8   
  3 Hatch, Erin               31 Maine Health                      62-05    6   
  4 Whitten, Lyndee           33 Idexx                             58-07    4   
  5 Chase, Hilary             38 South Portland                    47-06    2   
 
Women 40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos, Marci               41 TD Bank                           88-00   10   
  2 Gyurko, Lisa              41 TD Bank                           61-03    8   
  3 Haney, Marjorie           49 South Portland                    39-09    6   
 
Women 50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reardon, Karen            58 South Portland                    89-01   10   
  2 Coombs, Kim               59 South Portland                    71-00    8   
  3 Senkbeil, Cindy           52 Bath Iron Works                   60-03    6   
  4 Elias, Susan              54 Maine Health                      58-11    4   
 
Women 60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilbert, Cheryl           68 Bath Iron Works                   36-09   10   
  2 Moody, Yvette             64 New England Canc                  33-06    8   
  3 LaRue, Denise             61 OA Centers for O                  30-10    6   
 
Women 18-29 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Verrillo, Allira          25 Unum                              76-02   10   
  2 Ames, Nicole              28 Unum                              37-10    8   
  3 Farris, Rachel            27 New England Canc                  33-11    6   
 
Women 30-39 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kramer, Kristina          37 OA Centers for O                  72-01   10   
  2 Whitten, Lyndee           33 Idexx                             67-00    8   
  3 Rush, Catherine           36 TD Bank                           64-11    6   
  4 Briggeman, Danielle       31 New England Canc                  64-03    4   
  5 Chase, Hilary             38 South Portland                    56-01    2   
  6 Creighton, Jessie         30 Unum                              36-10    1   
 
Women 40-49 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haney, Marjorie           49 South Portland                    44-02   10   
  2 Cichon, Cassandra         41 South Portland                    42-05    8   
  3 Lunt-Farley, Jean         42 Unum                              37-07    6   
 
Women 50-59 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coombs, Kim               59 South Portland                    71-03   10   
  2 Senkbeil, Cindy           52 Bath Iron Works                   55-00    8   
  3 Reardon, Karen            58 South Portland                    54-03    6   
  4 Miro, Gloria              52 South Portland                    49-07    4   
  5 Ricker, Deb               54 Unum                              39-08    2   
  6 Noe, Cheryl               58 LL Bean                           35-05    1   
 
Women 60-69 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillman, Chris            64 OA Centers for O                  43-03   10   
  2 Marcoux, Deb              64 South Portland                    42-04    8   
  3 Moody, Yvette             64 New England Canc                  33-06    6   
  4 LaRue, Denise             61 OA Centers for O                  33-00    4   
 
Women 80-89 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly          80 Unum                               5-10   10   
 
Men 18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Dave            25 Unum                              11.70   10   
  2 Lynch, Will               23 Unum                              12.50    8   
  3 Cote, Thomas              23 New England Canc                  13.50    5   
  3 Fellows, Jack             24 Unum                              13.50    5   
 -- Ball, Ken                 22 Unattached                       X11.30  
 
Men 30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Demers, Brad              34 Maine Health                      12.60   10   
  2 Clark, Eddie              33 Texas Instrument                  13.10    8   
  3 Jenkins, Alex             35 Unum                              13.20    6   
  4 Peterson, Mike            32 South Portland                    14.30    4   
  5 King, Mike                33 Unum                              15.40    2   
 -- Soule, Jason              30 Unattached                       X12.10  
 
Men 40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase, Mike               41 South Portland                    14.30   10   
  2 Frost, Todd               47 LL Bean                           14.80    8   
 
Men 50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob              52 Maine Health                      13.30   10   
  2 Szczapa, Alex             54 Texas Instrument                  13.50    8   
  3 Matoian, Steve            52 South Portland                    14.60    6   
  4 Boyle, Brian              56 Bath Iron Works                   18.20    4   
 
Men 60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art              65 South Portland                    16.70   10   
 
Men 70-79 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Jef                78 Unum                              18.50   10   
  2 Corbett, Gene             70 South Portland                    22.20    8   
 -- Rundlett, Derry           70 Unattached                       X14.50  
 
Men 80-89 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe             80 Unum                              19.30   10   
 
Men 18-29 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerken, Sam               19 Maine Health                      26.30   10   
  2 Cote, Thomas              23 New England Canc                  27.20    8   
  3 Potter, Timothy           26 Texas Instrument                  29.30    6   
 
Men 30-39 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Kevin           32 Unum                              25.60   10   
  2 Demers, Brad              34 Maine Health                      25.80    8   
  3 Wichenbach, Darren        35 Unum                              28.70    6   
  4 Gildart, Matthew          39 Bath Iron Works                   36.90    4   
 
Men 40-49 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boudreau, Ward            41 LL Bean                           27.00   10   
 
Men 50-59 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob              52 Maine Health                      28.50   10   
  2 Matoian, Steve            52 South Portland                    31.40    8   
  3 Gilman, Thomas            54 Idexx                             35.30    5   
  3 Eastman, Christopher      52 Bath Iron Works                   35.30    5   
 
Men 60-69 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyrrell, Jim              69 Unum                              49.00   10   
 
Men 70-79 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Jef                78 Unum                              43.20   10   
 -- Rundlett, Derry           70 Unattached                       X29.20  
 
Men 18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerken, Sam               19 Maine Health                      53.70   10   
 
Men 30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Kevin           32 Unum                              56.30   10   
  2 Frey, Dan                 34 OA Centers for O                  57.30    8   
  3 Ferm, Nils                32 Unum                            1:03.60    6   
  4 Wichenbach, Darren        35 Unum                            1:04.60    4   
  5 Chabot, Steve             36 OA Centers for O                1:06.90    2   
  6 Edwards, Adam             34 LL Bean                         1:09.60    1   
  7 King, Mike                33 Unum                            1:16.20  
 -- Soule, Jason              30 Unattached                       X56.20  
 
Men 40-49 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boudreau, Ward            41 LL Bean                           59.10   10   
  2 Rothwell, Steve           44 Texas Instrument                1:08.70    8   
  3 Frost, Todd               47 LL Bean                         1:09.90    6   
  4 Kilburn, Jim              47 Unum                            1:15.70    4   
  5 Holley, Michael           48 TD Bank                         1:15.80    2   
 
Men 50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elliot, Mike              56 Texas Instrument                1:08.50   10   
  2 Gilman, Thomas            54 Idexx                           1:19.60    8   
  3 Eastman, Christopher      52 Bath Iron Works                 1:26.00    6   
 
Men 60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art              65 South Portland                  1:30.70   10   
  2 Tyrrell, Jim              69 Unum                            1:45.60    8   
 
Men 70-79 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Rundlett, Derry           70 Unattached                     X1:20.30  
 
Men 18-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Robbie              21 OA Centers for O                2:13.80   10   
  2 Tufts, Andrew             27 LL Bean                         2:16.40    8   
  3 Potter, Timothy           26 Texas Instrument                2:27.70    6   
  4 Burgess, Sam              24 Unum                            2:32.40    4   
 
Men 30-39 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frey, Dan                 34 OA Centers for O                2:16.70   10   
  2 Boyce, Zacharie           31 Unum                            2:25.20    8   
  3 Ferm, Nils                32 Unum                            2:31.30    6   
  4 Chabot, Steve             36 OA Centers for O                2:34.10    4   
  5 Edwards, Adam             34 LL Bean                         2:41.40    2   
  6 unknown, u                30 Bath Iron Works                 3:03.00    1   
  7 Gildart, Matthew          39 Bath Iron Works                 3:19.40  
 
Men 40-49 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boudreau, Ward            41 LL Bean                         2:17.10   10   
  2 Romer, James              44 TD Bank                         3:01.90    8   
 
Men 50-59 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tucker, David             55 Texas Instrument                2:35.80   10   
  2 Harnish, Henry            59 South Portland                  2:48.60    8   
  3 Clegg, Sean               52 LL Bean                         2:55.10    6   
  4 Gilman, Thomas            54 Idexx                           3:01.60    4   
 
Men 60-69 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyrrell, Jim              69 Unum                            3:51.00   10   
 
Men 18-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Robbie              21 OA Centers for O                4:58.00   10   
  2 Tufts, Andrew             27 LL Bean                         5:04.80    8   
  3 Worrell, Isaac            28 Unum                            6:38.00    6   
 
Men 30-39 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boyce, Zacharie           31 Unum                            5:32.00   10   
  2 Chabot, Steve             36 OA Centers for O                6:06.10    8   
  3 Robbins, Kevin            31 Maine Health                    6:40.00    6   
 
Men 40-49 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kramer, Mike              40 OA Centers for O                5:57.60   10   
  2 Kilburn, Jim              47 Unum                            6:01.00    8   
  3 Maggs, Sean               41 Unum                            6:22.00    6   
  4 Romer, James              44 TD Bank                         6:41.60    4   
 
Men 50-59 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clegg, Sean               52 LL Bean                         6:27.40   10   
  2 Harnish, Henry            59 South Portland                  6:51.50    8   
  3 Gilman, Thomas            54 Idexx                           7:02.80    6   
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Dave            25 Unum                               7.40   10   
 
Men 30-39 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peterson, Mike            32 South Portland                     9.90   10   
 -- Soule, Jason              30 Unattached                        X8.10  
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase, Mike               41 South Portland                     9.40   10   
  2 Green, Matthew            46 South Portland                    12.40    8   
 
Men 50-59 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan             50 Maine Health                       8.80   10   
  2 Cardona, Bob              52 Maine Health                       9.70    8   
  3 Tucker, David             55 Texas Instrument                  11.90    6   
 
Men 60-69 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art              65 South Portland                    14.20   10   
 
Men 18-29 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unum  'A'                                                      53.30   10   
 
Men 30-39 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bath Iron Works  'A'                                         1:08.90   10   
 
Men 40-49 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maine Health  'A'                                              55.30   10   
 
Men 50-59 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Texas Instrument  'A'                                          56.20   10   
  2 Unum  'B'                                                    1:09.00    8   
 
Men 17&U 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 South Portland  'A'                                          4:34.20   10   
  2 Unum  'A'                                                    4:38.00    8   
 
Men 18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Dave            25 Unum                            5-02.00   10   
  2 Wilkinson, Darryl         22 South Portland                  4-10.00    8   
 
Men 30-39 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron            30 Idexx                           5-08.00   10   
  2 Demers, Brad              34 Maine Health                    5-00.00    8   
  3 Jenkins, Alex             35 Unum                            4-06.00    6   
  4 Clark, Eddie              33 Texas Instrument                4-04.00    4   
  5 King, Mike                33 Unum                            3-06.00    2   
 
Men 40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Steven               42 Idexx                           4-04.00   10   
  2 Boudreau, Ward            41 LL Bean                         4-02.00    8   
  3 Green, Matthew            46 South Portland                  3-08.00    6   
  4 Maggs, Sean               41 Unum                            3-06.00    4   
 
Men 50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan             50 Maine Health                    4-10.00   10   
  2 Tucker, David             55 Texas Instrument                4-06.00    8   
  3 Clegg, Sean               52 LL Bean                         4-04.00    6   
  4 Noe, Walt                 57 LL Bean                         4-02.00    4   
 
Men 60-69 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art              65 South Portland                  3-10.00   10   
 
Men 80-89 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe             80 Unum                            3-06.00   10   
 
Men 18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkinson, Darryl         22 South Portland                 16-03.00   10   
  2 Potter, Timothy           26 Texas Instrument               14-09.00    8   
  3 Cote, Thomas              23 New England Canc               13-04.00    6   
 -- Ball, Ken                 22 Unattached                    X18-09.00  
 
Men 30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron            30 Idexx                          18-01.00   10   
  2 Jenkins, Alex             35 Unum                           17-08.00    8   
  3 Clark, Eddie              33 Texas Instrument               16-01.50    6   
  4 Peterson, Mike            32 South Portland                 15-10.50    4   
  5 Bourque, Jonathan         30 Maine Health                   13-08.50    2   
  6 King, Mike                33 Unum                           10-10.00    1   
 
Men 40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boudreau, Ward            41 LL Bean                        15-06.50   10   
  2 Roy, Steven               42 Idexx                          12-08.00    8   
  3 Green, Matthew            46 South Portland                 10-04.50    6   
  4 Maggs, Sean               41 Unum                            8-08.50    4   
  5 Pearson, Mark             48 Bath Iron Works                 6-07.00    2   
 
Men 50-59 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matoian, Steve            52 South Portland                 13-03.00   10   
  2 Landry, Marc              50 Texas Instrument               11-03.00    8   
  3 Noe, Walt                 57 LL Bean                         9-11.00    6   
  4 Gilman, Thomas            54 Idexx                           4-09.50    4   
 
Men 60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art              65 South Portland                 12-04.00   10   
  2 Towle, Mike               68 South Portland                  9-10.50    8   
 
Men 80-89 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe             80 Unum                            7-06.00   10   
 
Men 18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fellows, Jack             24 Unum                           41-01.00   10   
  2 Lynch, Will               23 Unum                           34-10.00    8   
 -- Woodbury, Brian           25 Unattached                    X46-07.50  
 
Men 30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bourque, Jonathan         30 Maine Health                   34-06.00    9   
  1 Mimmovich, Joshua         32 Idexx                          34-06.00    9   
  3 Ferm, Nils                32 Unum                           26-04.00    6   
 
Men 40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos, Jeff                42 TD Bank                        40-01.00   10   
  2 Record, Charles           42 TD Bank                        32-11.50    8   
  3 Heddesheimer, Paul        48 TD Bank                        31-09.00    6   
  4 Roy, Steven               42 Idexx                          31-02.00    4   
  5 Rothwell, Steve           44 Texas Instrument               29-08.00    2   
  6 Martin, Michael           47 Unum                           29-03.00    1   
  7 Holley, Michael           48 TD Bank                        26-04.50  
 
Men 50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirier, Mark             54 Maine Health                   33-08.50   10   
  2 Szczapa, Alex             54 Texas Instrument               32-00.00    8   
  3 Gleason, Don              59 Bath Iron Works                30-09.00    6   
  4 Landry, Marc              50 Texas Instrument               29-05.50    4   
  5 Noe, Walt                 57 LL Bean                        21-09.00    2   
  6 Boyle, Brian              56 Bath Iron Works                19-07.50    1   
 
Men 60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike               68 South Portland                 25-04.50   10   
  2 Furman, Bob               65 OA Centers for O               24-04.00    8   
  3 Mantis, Steve             66 South Portland                 22-06.00    6   
 
Men 70-79 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Jef                78 Unum                           34-10.00   10   
 
Men 80-89 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe             80 Unum                           34-10.00   10   
  2 Rothrock, James           83 Idexx                          31-00.00    8   
 
Men 18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fellows, Jack             24 Unum                             132-07   10   
  2 Hardison, Dave            25 Unum                             111-05    8   
  3 Lynch, Will               23 Unum                              83-04    6   
 -- Woodbury, Brian           25 Unattached                      X138-08  
 
Men 30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mimmovich, Joshua         32 Idexx                            115-05   10   
  2 Bourque, Jonathan         30 Maine Health                     102-10    8   
  3 Hardison, Kevin           32 Unum                              83-02    6   
  4 King, Mike                33 Unum                              37-09    4   
 
Men 40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos, Jeff                42 TD Bank                          136-03   10   
  2 Record, Charles           42 TD Bank                          107-08    8   
  3 Heddesheimer, Paul        48 TD Bank                           98-11    6   
  4 Roy, Steven               42 Idexx                             93-07    4   
  5 Martin, Michael           47 Unum                              90-01    2   
  6 Pearson, Mark             48 Bath Iron Works                   75-08    1   
  7 Maggs, Sean               41 Unum                              52-06  
 
Men 50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob              52 Maine Health                      83-04   10   
  2 Szczapa, Alex             54 Texas Instrument                  78-04    8   
  3 Gleason, Don              59 Bath Iron Works                   77-01    6   
  4 McLellan, Doug            59 LL Bean                           68-00    4   
  5 Boyle, Brian              56 Bath Iron Works                   59-05    2   
  6 Eastman, Christopher      52 Bath Iron Works                   58-03    1   
 
Men 60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mantis, Steve             66 South Portland                    96-07   10   
  2 Furman, Bob               65 OA Centers for O                  76-00    8   
  3 Towle, Mike               68 South Portland                    75-04    6   
 
Men 70-79 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Jef                78 Unum                              42-08   10   
 
Men 80-89 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe             80 Unum                              93-10   10   
  2 Rothrock, James           83 Idexx                             77-10    8   
 
Men 18-29 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardison, Dave            25 Unum                             131-06   10   
  2 Worrell, Isaac            28 Unum                             113-01    8   
  3 Cote, Thomas              23 New England Canc                 105-00    6   
  4 Lynch, Will               23 Unum                              98-09    4   
  5 Wilkinson, Darryl         22 South Portland                    76-01    2   
 
Men 30-39 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenkins, Alex             35 Unum                             119-03   10   
  2 Ferm, Nils                32 Unum                             106-02    8   
  3 Bourque, Jonathan         30 Maine Health                     100-00    6   
  4 Hardison, Kevin           32 Unum                              94-02    4   
  5 Clark, Eddie              33 Texas Instrument                  85-03    2   
 
Men 40-49 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Heddesheimer, Paul        48 TD Bank                          111-04   10   
  2 Amos, Jeff                42 TD Bank                          109-04    8   
  3 Record, Charles           42 TD Bank                           93-07    6   
  4 Chase, Mike               41 South Portland                    91-07    4   
  5 Roy, Steven               42 Idexx                             91-02    2   
  6 Green, Matthew            46 South Portland                    90-09    1   
  7 Kramer, Mike              40 OA Centers for O                  85-00  
  8 Rothwell, Steve           44 Texas Instrument                  76-00  
  9 Maggs, Sean               41 Unum                              67-10  
 10 Pearson, Mark             48 Bath Iron Works                   59-08  
 -- Curry, Bill               46 OA Centers for O                 X63-07  
 
Men 50-59 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirier, Mark             54 Maine Health                     102-05   10   
  2 Gleason, Don              59 Bath Iron Works                   97-05    8   
  3 Landry, Marc              50 Texas Instrument                  78-10    6   
  4 Boyle, Brian              56 Bath Iron Works                   77-01    4   
  5 Noe, Walt                 57 LL Bean                           75-05    2   
  6 Twomey, Dwayne            56 Unum                              66-06    1   
 
Men 60-69 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike               68 South Portland                    70-08   10   
  2 Mantis, Steve             66 South Portland                    64-10    8   
  3 Furman, Bob               65 OA Centers for O                  60-05    6   
 
Men 80-89 Javelin Throw TURBO
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rothrock, James           83 Idexx                             73-00   10   
 
Men 18-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Robbie              21 OA Centers for O               17:54.00   10   
  2 McClelland, Steve         23 Unum                           19:33.00    8   
  3 Burgess, Sam              24 Unum                           19:46.00    6   
  4 Worrell, Isaac            28 Unum                           24:23.00    4   
 
Men 30-39 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frey, Dan                 34 OA Centers for O               18:17.00   10   
  2 Wichenbach, Darren        35 Unum                           19:15.00    8   
  3 Russell, Josh             31 Unum                           20:04.00    6   
  4 Seamans, Justin           33 Bath Iron Works                20:50.00    4   
  5 Robbins, Kevin            31 Maine Health                   21:56.00    2   
 
Men 40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sawyer, Rudy              43 TD Bank                        19:12.00   10   
  2 Kramer, Mike              40 OA Centers for O               19:58.00    8   
  3 Frost, Todd               47 LL Bean                        20:34.00    6   
  4 Maggs, Sean               41 Unum                           21:49.00    4   
  5 Romer, James              44 TD Bank                        22:04.00    2   
 -- Dibiase, Nick             46 Unattached                    X22:07.00  
 -- Curry, Bill               46 OA Centers for O              X28:13.00  
 
Women 40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gyurko, Lisa              41 TD Bank                        24:26.00   10   
  2 Cassette, Karen           47 Unum                           29:58.00    8   
 
Women 50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curry, Denise             51 OA Centers for O               22:06.00   10   
  2 Key, Kim                  51 South Portland                 23:43.00    8   
  3 Sivik, Carolyn            52 South Portland                 24:47.00    6   
  4 Miro, Gloria              52 South Portland                 29:19.00    4   
 
Men 50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Twomey, Dwayne            56 Unum                           28:49.00   10   
 
Men 60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDade, Don               64 LL Bean                        22:59.00   10   
 
Women 60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillman, Chris            64 OA Centers for O               27:48.00   10   
  2 Rial, Mary                66 LL Bean                        28:24.00    8   
  3 Corbett, Sue              68 South Portland                 44:05.00    6   
 
Men 70-79 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Gene             70 South Portland                 39:02.00   10   
 
Mixed 17&U 3x133.33333333333333333333333333 Meter Relay THROWERS REL
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unum  'A'                                                      54.80   10   
  2 Texas Instrument  'A'                                          55.30    8   
  3 Maine Health  'A'                                            1:02.30    6   
  4 Bath Iron Works  'A'                                         1:15.40    4   
  5 South Portland  'A'                                          1:16.00    2   
 
Mixed 17&U 4x200 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maine Health  'A'                                            1:49.30   10   
  2 Unum  'A'                                                    1:56.80    8   
  3 Texas Instrument  'A'                                        2:08.50    6   
  4 South Portland  'A'                                          2:12.80    4   
  5 OA Centers for Orthopaedics  'A'                             2:25.90    2   
  6 Bath Iron Works  'A'                                         2:36.40    1   
  7 TD Bank  'A'                                                 2:39.80  
 
Mixed 17&U 4x300 Meter Relay 3 LAP SPRINT
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unum  'A'                                                    3:16.40   10   
  2 Texas Instrument  'A'                                        3:37.50    8   
  3 South Portland  'A'                                          3:37.90    6   
  4 LL Bean  'A'                                                 3:46.10    4