Women 18-29 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
Finals 
  1 Peterson, Laura           26 Unum                     28.60   10    
  2 Roberts, Regina           28 Unum                     30.80    8    
  3 Woodrow, Taylor           25 Unum                     35.30    6    
  4 Tischler, Tracy           29 MaineHealth              40.20    4    
  5 Weeks, laura              27 Unum                     43.10    2    
  
Women 30-39 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Downs, Amy                33 Unum                     32.60   10    
  2 Voelker, Kari             38 South Portland           34.00    8    
  3 Grasso, Jenn              33 South Portland           35.80    6    
  
Women 40-49 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth              31.00   10    
  2 Cassette, Karen           46 Unum                     44.40    8    
  3 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc         49.00    6    
  
Women 50-59 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 McCarthy, Sue             52 MaineHealth              30.20   10    
  2 Kane, Roberta             50 Unum                     31.10    8    
  3 Latno, Lisa               54 Unum                     34.80    6    
  4 Tomascak, Anita           54 New England Canc         37.10    4    
  
Women 60-69 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland           48.60   10    
  2 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          50.90    8    
  
Women 18-29 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   1:10.20   10    
  2 Weeks, laura              27 Unum                   1:37.10    8    
  
Women 30-39 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Austin, Lauren            34 Unum                   1:30.00   10    
  
Women 40-49 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth            1:11.70   10    
  
Women 50-59 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 McCarthy, Sue             52 MaineHealth            1:10.00   10    
  2 Kane, Roberta             50 Unum                   1:12.20    8    
  3 Latno, Lisa               54 Unum                   1:19.70    6    
  4 Key, Kim                  50 South Portland         1:29.40    4    
  5 Sivik, Carolyn            51 South Portland         1:43.80    2    
  
Women 70-79 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kenniston, Pollyf         79 Unum                   2:13.50   10    
  
Women 18-29 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  2:37.40   10    
  2 Kaplan, Shelby            29 Unum                   2:42.30    8    
  3 Gilbert, Christine        24 Unum                   3:22.10    6    
  
Women 30-39 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         2:37.45   10    
  2 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   3:40.90    8    
  
Women 40-49 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth            3:05.00   10    
  2 Cassette, Karen           46 Unum                   4:00.10    8    
  
Women 50-59 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Coombs, Kim               58 South Portland         3:19.10   10    
  2 Latno, Lisa               54 Unum                   3:26.10    8    
  3 Nichols, Cheryl           54 Unum                   3:46.80    6    
  
Women 70-79 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kenniston, Pollyf         79 Unum                   4:58.90   10    
  
Women 18-29 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kaplan, Shelby            29 Unum                   6:17.50   10    
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                   7:15.00    8    
  3 Tischler, Tracy           29 MaineHealth            7:30.00    6    
  
Women 30-39 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Corbett, Hollie           36 South Portland         5:50.00   10    
  2 Hickey, Emily             33 MaineHealth            5:58.20    8    
  3 Austin, Lauren            34 Unum                   7:21.00    6    
  4 Netherland, Mmichelle     34 Unum                   8:00.00    4    
  
Women 40-49 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Irish, Christine          40 MaineHealth            5:37.30   10    
  2 Butterfield, Blue         45 MaineHealth            6:39.10    8    
  
Women 50-59 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Key, Kim                  50 South Portland         6:59.50   10    
  2 Nichols, Cheryl           54 Unum                   7:46.00    8    
  3 Sivik, Carolyn            51 South Portland                   
  3 Sivik, Carolyn            51 South Portland         8:00.10    6    
  
Women 70-79 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kenniston, Pollyf         79 Unum                   8:30.00   10    
  
Women 18-29 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Unum  'A'                                           1:06.30   10    
  
Women 30-39 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 MaineHealth  'B'                                    1:09.70   10    
  2 South Portland  'A'                                 1:10.50    8    
  3 Unum  'B'                                           1:12.00    6    
  
Women 40-49 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Unum  'C'                                           1:26.00   10    
 -- MaineHealth  'A'                                         DQ   
  
Women 18-29 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Bewsey, Hannah            23 Idexx                  5-00.00   10    
  2 Gilbert, Christine        24 Unum                   4-00.00    8    
  3 Roberts, Regina           28 Unum                   3-08.00    6    
  
Women 30-39 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth            4-02.00   10    
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                  4-00.00    8    
  3 Kramer, Kristina          36 OA / Spectrum          3-08.00    6    
  
Women 50-59 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Coombs, Kim               58 South Portland         3-06.00   10    
  
Women 18-29 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Peterson, Laura           26 Unum                  16-07.50   10    
  2 Miller, Tessa             29 Unum                  12-03.50    8    
  
Women 30-39 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           14-05.00   10    
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 13-04.00    8    
  3 Downs, Amy                33 Unum                  11-06.00    6    
  4 Fournier, April           35 Unum                   7-11.00    4    
  5 Chase, Hilary             37 South Portland        J7-11.00    2    
  6 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc       7-07.00    1    
  
Women 40-49 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 LaVallee, Barbara         45 MaineHealth           11-05.00   10    
  
Women 50-59 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Kane, Roberta             50 Unum                  11-03.00   10    
  2 Latno, Lisa               54 Unum                   9-11.00    8    
  3 Coombs, Kim               58 South Portland         8-07.50    6    
  
Women 60-69 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland         7-02.00   10    
  
Women 18-29 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument      24-00.00   10    
  2 Libby, Posey              29 Unum                  20-10.00    8    
  3 Miller, Tessa             29 Unum                  19-06.00    6    
  
Women 30-39 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Fournier, April           35 Unum                  32-01.00   10    
  2 Whitten, Lyndee           32 Idexx                 27-10.00    8    
  3 Derenberger, Miranda      35 MaineHealth           26-10.00    6    
  4 Chase, Hilary             37 South Portland        22-02.00    4    
  5 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc      18-08.00    2    
  
Women 40-49 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc      22-05.00   10    
  2 Barfield, April           41 New England Canc      17-04.00    8    
  
Women 50-59 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Senkbeil, Cindy           51 Bath Iron Works       29-06.00   10    
  2 Coombs, Kim               58 South Portland        27-11.00    8    
  3 McCarthy, Sue             52 MaineHealth           27-02.00    6    
  4 Tomascak, Anita           54 New England Canc      21-03.00    4    
  5 Leidemann, Andrea         54 New England Canc      19-08.00    2    
  
Women 60-69 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works       18-05.00   10    
  2 Marcoux, Deb              63 South Portland        16-11.00    8    
  
Women 18-29 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Miller, Tessa             29 Unum                    110-05   10    
  2 Bewsey, Hannah            23 Idexx                    57-01    8    
  3 Kaplan, Shelby            29 Unum                     48-04    6    
  4 Libby, Posey              29 Unum                     43-01    4    
  5 Creighton, Jessie         29 Unum                     38-10    2    
  6 Barclay, Kristin          23 Texas Instrument         32-01    1    
  
Women 30-39 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Whitten, Lyndee           32 Idexx                    74-07   10    
  2 Fournier, April           35 Unum                     72-07    8    
  3 Chase, Hilary             37 South Portland           57-06    6    
  4 Thebarge, Stephanie       39 New England Canc         45-01    4    
  5 Hinman, Emily             38 OA / Spectrum            38-10    2    
  
Women 40-49 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Butterfield, Blue         45 MaineHealth              77-03   10    
  2 Jankowski, Ellen          42 MaineHealth              60-05    8    
  3 Ciccarelli, Maria         46 New England Canc         38-00    6    
  4 Barfield, April           41 New England Canc         37-00    4    
  5 Cassette, Karen           46 Unum                     36-02    2    
  
Women 50-59 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Coombs, Kim               58 South Portland           70-02   10    
  2 McCarthy, Sue             52 MaineHealth              66-01    8    
  3 Senkbeil, Cindy           51 Bath Iron Works          50-01    6    
  4 Nichols, Cheryl           54 Unum                     47-10    4    
  5 Leidemann, Andrea         54 New England Canc         44-10    2    
  6 Tomascak, Anita           54 New England Canc         43-11    1    
  7 Brown, Loni               57 Idexx                    42-10   
  
Women 60-69 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Deb              63 South Portland           46-03   10    
  2 Gilbert, Cheryl           67 Bath Iron Works          38-09    8    
  
Men 18-29 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth              23.20   10    
  2 Decker, Partrick          24 Unum                     25.40    8    
  3 Connolly, Brett           26 Unum                     25.50    6    
  4 Albert, Seth              22 Unum                     27.00    4    
  
Men 30-39 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Campbell, Matt            30 Unum                     25.50   10    
  2 Jenkins, Alex             34 Unum                     26.10    8    
  3 Demers, Brad              33 MaineHealth              26.20    6    
  4 Inosencio, Randy          39 South Portland           27.40    4    
  5 Hein, Peter               39 MaineHealth              28.10    2    
  6 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum            30.30    1    
  7 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works          36.00   
  8 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works          36.10   
  
Men 40-49 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Evans, Eric               47 Unum                     27.00   10    
  2 Flanders, Gabriel         40 MaineHealth              28.90    8    
  3 Martin, Michael           46 Unum                     29.00    6    
  4 Chase, Mike               40 South Portland           30.60    4    
  5 Maggs, Sean               40 Unum                     34.80    2    
  
Men 50-59 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Yeboah, Duke              52 Unum                     26.70   10    
  2 Szczapa, Alex             53 Texas Instrument         28.20    8    
  3 Cardona, Bob              51 MaineHealth              28.30    6    
  4 Harnois, Chris            50 Unum                     29.80    4    
  5 Peluso, Pat               53 South Portland           33.90    2    
  6 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          44.90    1    
 -- Murchie, Bruce            58 Unattached              X28.00   
  
Men 60-69 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Haschke, Russ             60 Texas Instrument         29.50   10    
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland           34.20    8    
  3 Marcoux, Art              64 South Portland           36.70    6    
  4 Bailargeon, Mike          61 New England Canc         44.90    4    
  5 Mantis, Steve             65 South Portland           48.10    2    
 -- Muir, Allan               60 Unattached              X31.40   
 -- Rundlett, Derry           69 Unattached              X34.30   
  
Men 70-79 200 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                     47.40    9    
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works          47.40    9    
  
Men 17&U 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Roberts, Matt                Texas Instrument       1:03.00   10    
  
Men 18-29 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth              52.60   10    
  2 Wilkinson, Darryl         21 South Portland           53.10    8    
  3 Knierim, Brian            23 Unum                   1:06.10    6    
  
Men 30-39 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Hardison, Kmevin          31 Unum                     59.90   10    
  2 Inosencio, Randy          39 South Portland         1:01.20    8    
  3 Boyce, Zacharie           30 Unum                   1:01.50    6    
  4 Hein, Peter               39 MaineHealth            1:02.10    4    
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          1:09.90    2    
  
Men 40-49 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Flanders, Gabriel         40 MaineHealth            1:08.50   10    
  2 DiBiase, Nicholas         46 Idexx                  1:12.80    8    
  3 Scheidl, Leo              47 Unum                   1:18.50    6    
  
Men 50-59 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Harnois, Chris            50 Unum                   1:10.70   10    
  2 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works        1:55.80    8    
  
Men 60-69 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        1:20.20   10    
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland         1:24.80    8    
  3 Tyrrell, Jim              68 Unum                   1:37.90    6    
 -- Rundlett, Derry           69 Unattached            X1:27.60   
  
Men 70-79 400 Meter Dash 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        1:48.20   10    
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        1:59.50    8    
  
Men 18-29 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Ochria, John              27 Unum                   2:15.70   10    
  2 Seekins, Sam              24 Unum                   2:16.60    8    
  3 Dyer, Ryan                27 OA / Spectrum          2:34.60    6    
  4 Sowerby, Brett            29 Idexx                  2:45.50    4    
  
Men 30-39 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Priest, Nathan            33 Unum                   2:10.00   10    
  2 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum          2:11.30    8    
  3 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            2:14.30    6    
  4 Boyce, Zacharie           30 Unum                   2:26.50    4    
  5 Hein, Peter               39 MaineHealth            2:32.70    2    
  6 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum          2:38.20    1    
  7 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          2:43.60   
  8 Russell, Josh             31 Unum                   2:48.10   
  9 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum          2:51.00   
  9 Minihan, Paul             35 Unum                   2:51.00   
 11 Netherland, Chris         38 Unum                   2:59.20   
 12 Gildart, Matthew          38 Bath Iron Works        3:08.50   
  
Men 40-49 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Flanders, Gabriel         40 MaineHealth            2:35.20   10    
  2 Kilburn, Jim              46 Unum                   2:48.40    8    
  3 DiBiase, Nicholas         46 Idexx                  2:53.70    6    
  4 Martin, Michael           46 Unum                   3:26.00    4    
  
Men 50-59 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Connolly, Patrick         52 MaineHealth            2:41.90   10    
  2 Harnois, Chris            50 Unum                   2:54.50    8    
  3 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works        3:25.10    6    
  
Men 60-69 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Art              64 South Portland         3:39.10   10    
  2 Tyrrell, Jim              68 Unum                   3:45.50    8    
 -- Muir, Allan               60 Unattached            X2:51.50   
  
Men 70-79 800 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        4:25.40   10    
  
Men 18-29 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Seekins, Sam              24 Unum                   4:47.50   10    
  2 Faller, Jesse             28 Idexx                  4:49.00    8    
  3 Ochria, John              27 Unum                   5:23.50    6    
  4 Dyer, Ryan                27 OA / Spectrum          5:32.20    4    
  5 Cutter, Andrew            29 MaineHealth            5:34.00    2    
  6 Sowerby, Brett            29 Idexx                  6:04.10    1    
  7 Worrell, Isaac            27 Unum                   6:20.20   
  
Men 30-39 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Priest, Nathan            33 Unum                   4:43.00   10    
  2 Frey, Dan                 33 OA / Spectrum          4:56.50    8    
  3 Parseghian, Ara           31 MaineHealth            5:06.10    6    
  4 Boyce, Zacharie           30 Unum                   5:33.70    4    
  5 Chabot, Steve             35 OA / Spectrum          5:56.40    2    
  6 Russell, Josh             31 Unum                   6:06.00    1    
  7 Minihan, Paul             35 Unum                   6:30.20   
  8 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum          6:36.80   
  9 Netherland, Chris         38 Unum                   6:41.90   
 10 Nichols, Todd             31 Bath Iron Works        7:19.60   
  
Men 40-49 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Flanders, Gabriel         40 MaineHealth            5:37.60   10    
  2 Scheidl, Leo              47 Unum                   5:42.50    8    
  3 Kilburn, Jim              46 Unum                   5:49.60    6    
  4 DiBiase, Nicholas         46 Idexx                  6:25.20    4    
  5 Hammond, Jeremy           42 Idexx                  6:46.10    2    
  
Men 50-59 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Connolly, Patrick         52 MaineHealth            5:43.50   10    
  2 Zuckerman, Jonathan       54 MaineHealth            6:19.00    8    
  3 Bernier, Tom              54 New England Canc       7:20.80    6    
  4 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works        7:34.30    4    
  
Men 60-69 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Tyrrell, Jim              68 Unum                   8:05.90   10    
  2 Marcoux, Art              64 South Portland         8:21.20    8    
  
Men 70-79 1600 Meter Run 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        9:33.10   10    
  
Men 18-29 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Unum  'A'                                             49.90    8    
  1 MaineHealth  'A'                                      49.90    8    
  
Men 30-39 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Unum  'B'                                             52.30   10    
  2 Bath Iron Works  'A'                                1:05.70    8    
  3 South Portland  'A'                                 1:14.20    6    
  
Men 40-49 4x100 Meter Relay 
======================================================================= 
    Team                                                 Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Unum  'C'                                           1:02.80   10    
  2 New England Cancer Specialists  'A'                 1:14.90    8    
  
Men 18-29 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  2 Whitten, Aaron            29 Idexx                 J5-10.00   10    
  3 Maxwell, Josh             27 Unum                  J5-10.00    7    
  3 Yeboah, Isaac             19 MaineHealth            5-04.00    7    
  4 Yeboah, Elijah            19 MaineHealth            4-06.00    4    
  5 Sowerby, Brett            29 Idexx                  4-04.00    2    
 -- Weigle, Austin            20 Unattached            X6-00.00   
  
Men 30-39 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                   5-02.00   10    
  2 Campbell, Matt            30 Unum                   4-10.00    8    
  3 Inosencio, Randy          39 South Portland        J4-10.00    6    
  4 Demers, Brad              33 MaineHealth            4-08.00    4    
  
Men 40-49 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Wallace, Andrew           43 South Portland         4-10.00   10    
  2 Hammond, Jeremy           42 Idexx                  4-04.00    8    
  
Men 50-59 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Peluso, Pat               53 South Portland         4-02.00   10    
  
Men 60-69 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Art              64 South Portland         3-10.00   10    
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works        3-08.00    8    
  
Men 70-79 High Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        3-08.00   10    
  2 Carlozzi, Joe             79 Unum                   3-06.00    8    
  
Men 18-29 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Whitten, Aaron            29 Idexx                 19-09.00   10    
  2 Decker, Partrick          24 Unum                  17-04.00    8    
  3 Kimball, Matt             21 Unum                  16-01.00    6    
  4 Davis, John               28 Unum                  15-09.00    4    
  5 Bourque, Jon              29 MaineHealth           14-04.00    2    
  6 Ochria, John              27 Unum                  12-07.00    1    
  7 Knierim, Brian            23 Unum                  12-04.00   
  8 Sowerby, Brett            29 Idexx                 11-09.00   
  
Men 30-39 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Campbell, Matt            30 Unum                  18-03.00   10    
  2 Jenkins, Alex             34 Unum                  16-06.00    8    
  
Men 40-49 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Wallace, Andrew           43 South Portland        15-07.50   10    
  2 LaVallee, Dan             48 MaineHealth           15-06.50    8    
  3 Chase, Mike               40 South Portland        14-01.00    6    
  4 DiBiase, Nicholas         46 Idexx                 11-11.50    4    
  5 Maggs, Sean               40 Unum                   9-02.00    2    
  
Men 50-59 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Peluso, Pat               53 South Portland        12-02.00   10    
  
Men 60-69 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Marcoux, Art              64 South Portland        11-05.00   10    
  2 Sickel, Tim               63 Bath Iron Works       10-06.00    8    
  3 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works        9-06.00    6    
  4 Mantis, Steve             65 South Portland         8-08.00    4    
  
Men 70-79 Long Jump 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works        8-10.00   10    
  2 Levasseur, Jerry          78 Bath Iron Works        8-03.50    8    
  3 Carlozzi, Joe             79 Unum                   7-09.50    6    
  
Men 18-29 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Bourque, Jon              29 MaineHealth           34-07.00   10    
  2 Kimball, Matt             21 Unum                  31-04.50    8    
  3 Decker, Partrick          24 Unum                  29-05.00    6    
  4 Davis, John               28 Unum                  28-04.50    4    
  5 Litts, Matt               22 Texas Instrument      25-09.00    2    
  6 Sowerby, Brett            29 Idexx                 24-08.00    1    
  7 Knierim, Brian            23 Unum                  22-10.00   
  
Men 30-39 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Demers, Brad              33 MaineHealth           31-02.25   10    
  2 Campbell, Matt            30 Unum                  30-07.00    8    
  3 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum         21-09.00    6    
  
Men 40-49 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Millan, Emilio            48 Idexx                 36-01.00   10    
  2 Martin, Michael           46 Unum                  32-11.00    8    
  3 Wallace, Andrew           43 South Portland        29-06.25    6    
  4 Maggs, Sean               40 Unum                  24-09.50    4    
  
Men 50-59 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Bernier, Tom              54 New England Canc      28-02.00   10    
  2 Eastman, Christopher      51 Bath Iron Works       22-07.00    8    
  
Men 60-69 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works       34-01.00   10    
  2 Arsenault, Frank          63 South Portland        33-01.00    8    
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum         27-11.00    6    
  4 Mantis, Steve             65 South Portland        24-02.50    4    
  
Men 70-79 Shot Put 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                  33-10.00   10    
  2 Cary, Charlie             72 Bath Iron Works       28-07.50    8    
  
Men 18-29 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Decker, Partrick          24 Unum                    127-09   10    
  2 Kimball, Matt             21 Unum                    103-01    8    
  3 Bourque, Jon              29 MaineHealth             101-06    6    
  4 Worrell, Isaac            27 Unum                     95-07    4    
  5 Wilkinson, Darryl         21 South Portland           85-08    2    
  6 Litts, Matt               22 Texas Instrument         79-09    1    
  7 Davis, John               28 Unum                     79-02   
  
Men 30-39 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Jenkins, Alex             34 Unum                    117-05   10    
  2 Priest, Nathan            33 Unum                     99-08    8    
  3 Inosencio, Randy          39 South Portland           99-07    6    
  4 Hardison, Kmevin          31 Unum                     98-10    4    
  5 Campbell, Matt            30 Unum                     91-10    2    
  6 Mimmovich, Joshua         31 Idexx                    85-03    1    
  7 Kramer, Mike              36 OA / Spectrum            83-07   
  8 Hammour, Tarek            36 OA / Spectrum            56-01   
  
Men 40-49 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Hammond, Jeremy           42 Idexx                   114-00   10    
  2 Chase, Mike               40 South Portland          100-09    8    
  3 Wallace, Andrew           43 South Portland           94-04    6    
  4 Evans, Eric               47 Unum                     85-10    4    
  5 Maggs, Sean               40 Unum                     78-09    2    
  6 DiBiase, Nicholas         46 Idexx                    71-08    1    
  
Men 50-59 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Harnois, Chris            50 Unum                     94-07   10    
  2 Peluso, Pat               53 South Portland           79-02    8    
  3 Boyle, Brian              55 Bath Iron Works          75-06    6    
  
Men 60-69 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Arsenault, Frank          63 South Portland          100-11   10    
  2 Sandmaier, Lou            63 Bath Iron Works          69-03    8    
  3 Furman, Bob               64 OA / Spectrum            59-05    6    
  4 Mantis, Steve             65 South Portland           58-10    4    
  5 Bailargeon, Mike          61 New England Canc         55-01    2    
  
Men 70-79 Javelin Throw TURBO 
======================================================================= 
    Name                     Age Team                    Finals  Points 
======================================================================= 
  1 Carlozzi, Joe             79 Unum                     54-04   10    
  
Men 17&U 3x133.33333333333333333333333333 Meter Relay THROWERS REL 
================================================================ 
    Team                                                 Finals  
================================================================ 
  1 Unum  'A'                                             57.50   
  2 Idexx  'A'                                            59.00   
  3 MaineHealth  'A'                                    1:00.60   
  4 OA / Spectrum  'A'                                  1:03.70   
  5 South Portland  'A'                                 1:07.60   
  6 Bath Iron Works  'A'                                1:10.30   
  7 New England Cancer Specialists  'A'                 1:11.90   
  
Men 40-49 4x200 Meter Relay 
================================================================ 
    Team                                                 Finals  
================================================================ 
  1 MaineHealth  'A'                                    1:48.50   
  2 Unum  'A'                                           1:49.60   
  3 South Portland  'A'                                 2:28.60   
  4 OA / Spectrum  'A'                                  2:38.80   
  
Mixed 17&U 5x720 Meter Relay PYRAMID 
================================================================ 
    Team                                                 Finals  
================================================================ 
  1 Unum  'A'                                          11:28.30   
  2 MaineHealth  'A'                                   11:46.00   
  3 OA / Spectrum  'A'                                 12:25.20   
  4 South Portland  'A'                                12:29.80   
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/16/2015 08:30 AM