MECTA MEET-MEET 2 - 6/28/2014 WESTBROOK
Division 1    
UNUM   823
Maine Health   515
Bath Iron Works   322
IDEXX Laboritories   240
Division 2    
South Portland   584
OA Centers for Orthopaedics   257

                         
W18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Petersen, Laura          W25 UNUM                              14.00   10   
  2 Roberts, Regina          W27 UNUM                              14.40    8   
  3 Davies, Jocelyn          W20 OA CENTERS FOR O                  14.60    6   
  4 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                       15.10    4   
  5 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                       18.00    2   
 
W30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                       13.90   10   
  2 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                             14.20    8   
  3 Walters, Emily           W35 MAINEHEALTH                       14.60    6   
  4 Voelker, Kari            W37 SOUTH PORTLAND                    15.40    4   
  5 Chabot, Ali              W37 OA CENTERS FOR O                  17.80    2   
 
W40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Roberta            W49 UNUM                              14.90   10   
  2 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                       15.50    8   
  3 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                    18.30    6   
  4 Cassidy, Tracy           W41 BIW                               18.60    4   
 
W50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa              W53 UNUM                              16.00   10   
  2 Tomascak, Anita          W53 OA CENTERS FOR O                  17.70    8   
 
W60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lund, Nancy              W62 OA CENTERS FOR O                  18.60   10   
  2 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                    19.40    8   
  3 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               19.90    6   
 
W18-29 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Petersen, Laura          W25 UNUM                              30.00   10   
  2 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                       39.10    8   
 
W30-39 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voelker, Kari            W37 SOUTH PORTLAND                    32.00   10   
 
W40-49 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Roberta            W49 UNUM                              30.90   10   
 
W50-59 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa              W53 UNUM                              34.90   10   
 
W60-69 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lund, Nancy              W62 OA CENTERS FOR O                  41.60   10   
  2 Hillman, Chris           W62 OA CENTERS FOR O                  46.00    8   
  3 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                    46.80    6   
  4 Hairsine, Judy           W63 UNUM                              57.10    4   
 
W18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Regina          W27 UNUM                            1:10.90   10   
  2 Miller, Tessa            W28 UNUM                            1:18.10    8   
 
W30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie          W35 SOUTH PORTLAND                  1:09.30   10   
  2 Voelker, Kari            W37 SOUTH PORTLAND                  1:15.50    8   
  3 Chabot, Ali              W37 OA CENTERS FOR O                1:29.40    6   
 
W40-49 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Roberta            W49 UNUM                            1:17.60   10   
 
W50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa              W53 UNUM                            1:19.90   10   
 
W60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lund, Nancy              W62 OA CENTERS FOR O                1:36.90   10   
  2 Clark, Juliet            W65 UNUM                            1:42.70    8   
 
W70-79 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly         W78 UNUM                            2:08.50   10   
 
W18-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                            2:45.40   10   
  2 McAvoy, Alice            W26 UNUM                            2:49.30    8   
 
W30-39 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie          W35 SOUTH PORTLAND                  2:36.10   10   
  2 Austin, Lauren           W33 UNUM                            2:48.00    8   
  3 Nelson, Sara             W37 MAINEHEALTH                     2:51.40    6   
  4 Poirier, Noel            W39 MAINEHEALTH                     2:57.50    4   
 
W40-49 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marble, Sarah            W47 UNUM                            2:51.00   10   
  2 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                     2:53.40    8   
 
W50-59 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                  3:10.30   10   
 
W60-69 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lund, Nancy              W62 OA CENTERS FOR O                3:44.80   10   
  2 Clark, Juliet            W65 UNUM                            3:47.70    8   
 
W70-79 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenniston, Polly         W78 UNUM                            4:34.20   10   
 
W18-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                            6:18.90   10   
  2 Atherton, Elizabeth      W23 MAINEHEALTH                     7:32.00    8   
 
W30-39 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Austin, Lauren           W33 UNUM                            6:08.50   10   
  2 Corbett, Hollie          W35 SOUTH PORTLAND                  6:21.30    8   
  3 Nelson, Sara             W37 MAINEHEALTH                     6:33.50    6   
 
W40-49 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                  9:20.30   10   
 
W50-59 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomascak, Anita          W53 OA CENTERS FOR O                7:31.70   10   
 
W60-69 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillman, Chris           W62 OA CENTERS FOR O                7:57.40   10   
 
W30-39 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                        9.20   10   
  2 Voelker, Kari            W37 SOUTH PORTLAND                    11.70    8   
 
W40-49 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                       10.40   10   
 
W50-59 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                               11.71   10   
 
W18-29 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                           59.40   10   
 
W30-39 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH                                                  1:03.30   10   
 
W40-49 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM  'B'                                                    1:24.50   10   
 
W80+ 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH  'B'                                             1:08.50   10   
 
W18-29 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                         5:09.90   10   
 
W30-39 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH                                                  5:22.00   10   
 
W18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                  3-04.00   10   
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                            X4-02.00  
 
W30-39 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walters, Emily           W35 MAINEHEALTH                     4-02.00   10   
 
W40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marble, Sarah            W47 UNUM                            4-02.00   10   
 
W50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                             3-08.00   10   
  2 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                  3-04.00    8   
 
W18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Petersen, Laura          W25 UNUM                           15-08.00   10   
  2 Davies, Jocelyn          W20 OA CENTERS FOR O               12-05.50    8   
  3 Miller, Tessa            W28 UNUM                           12-03.00    6   
  4 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                    11-09.00    4   
 
W30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                          14-03.50   10   
  2 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                    12-04.00    8   
  3 Walters, Emily           W35 MAINEHEALTH                    11-10.50    6   
  4 Fournier, April          W34 UNUM                            8-03.00    4   
 
W40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Roberta            W49 UNUM                           11-11.00   10   
  2 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                    11-10.00    8   
 
W60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                  7-01.00   10   
 
W18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                 27-08.00   10   
  2 Miller, Tessa            W28 UNUM                           22-07.00    8   
  3 Davies, Jocelyn          W20 OA CENTERS FOR O               20-06.00    6   
 
W30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fournier, April          W34 UNUM                           30-11.50   10   
  2 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                          28-02.00    8   
  3 Bourque, Melissa         W30 MAINEHEALTH                    22-00.75    6   
 
W40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cheney, Kellie           W44 MAINEHEALTH                    27-08.00   10   
  2 Cassidy, Tracy           W41 BIW                            23-09.25    8   
  3 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                 20-08.50    6   
 
W50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                            31-01.50   10   
  2 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                 29-07.00    8   
  3 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                 27-11.50    6   
  4 Latno, Lisa              W53 UNUM                           23-04.00    4   
  5 Tomascak, Anita          W53 OA CENTERS FOR O               19-05.75    2   
 
W60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillman, Chris           W62 OA CENTERS FOR O               18-08.00   10   
  2 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                            18-01.00    8   
  3 Hairsine, Judy           W63 UNUM                           16-01.00    6   
 
W18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                    91-11   10   
  2 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                       36-08    8   
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                              X53-04  
 
W30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                             78-11   10   
  2 Fournier, April          W34 UNUM                              70-11    8   
  3 Bourque, Melissa         W30 MAINEHEALTH                       61-08    6   
  4 Kramer, Kristina         W35 OA CENTERS FOR O                  52-00    4   
  5 Chabot, Ali              W37 OA CENTERS FOR O                  50-11    2   
 
W40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cheney, Kellie           W44 MAINEHEALTH                       78-09   10   
  2 Marble, Sarah            W47 UNUM                              71-07    8   
  3 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                       63-04    6   
  4 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                    55-03    4   
 
W50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                    92-01   10   
  2 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                    69-04    8   
  3 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                               57-08    6   
 
W60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               41-02   10   
  2 Lund, Nancy              W62 OA CENTERS FOR O                  36-09    8   
  3 Hairsine, Judy           W63 UNUM                              30-01    6   
 
W18-29 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Tessa            W28 UNUM                              99-09   10   
  2 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                    63-08    8   
  3 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                              54-11    6   
  4 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                       45-03    4   
  5 McAvoy, Alice            W26 UNUM                              31-02    2   
 
W30-39 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kramer, Kristina         W35 OA CENTERS FOR O                  67-00   10   
  2 Fournier, April          W34 UNUM                              63-04    8   
  3 Chabot, Ali              W37 OA CENTERS FOR O                  61-05    6   
  4 Nelson, Sara             W37 MAINEHEALTH                       48-07    4   
  5 Bourque, Melissa         W30 MAINEHEALTH                       38-02    2   
  6 Sawyer, Amy              W39 MAINEHEALTH                       32-08    1   
 
W40-49 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                       82-04   10   
  2 Cassidy, Tracy           W41 BIW                               73-03    8   
  3 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                    52-10    6   
  4 Cheney, Kellie           W44 MAINEHEALTH                       51-07    4   
 
W50-59 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                    64-07   10   
  2 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                    56-03    8   
  3 Tomascak, Anita          W53 OA CENTERS FOR O                  34-03    6   
 
W60-69 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                    47-01   10   
  2 Hillman, Chris           W62 OA CENTERS FOR O                  46-08    8   
  3 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               38-09    6   
 
M18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kimball, Matt            M20 UNUM                              11.50   10   
  2 Mickelson, Khamla        M23 UNUM                              12.40    8   
  3 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                  12.50    5   
  3 Given, Brett             M29 UNUM                              12.50    5   
  5 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                    12.70    2   
  6 Davis, John              M27 UNUM                              12.80    1   
 
M30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wall, Jesse              M32 MAINEHEALTH                       12.20   10   
  2 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                             12.40    8   
  3 Milliken, Wesley         M38 UNUM                              12.80    6   
 
M40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Eric              M46 UNUM                              12.50   10   
  2 Green, Matthew           M44 SOUTH PORTLAND                    12.80    8   
  3 Martin, Mike             M45 UNUM                              13.30    6   
  4 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                    14.50    4   
  5 Cassidy, Steve           M45 BIW                               14.70    2   
  6 Kimball, Rich            M47 UNUM                              14.80    1   
 
M50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       13.00   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                       14.80    8   
 -- Tucker, David            M51 UNA                              X15.01  
 
M60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    15.00   10   
  2 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              21.10    8   
 -- Rundett, Derry           M68 UNA                              X15.80  
 
M70-79 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                              20.60   10   
 
M18-29 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kimball, Matt            M20 UNUM                              24.20   10   
  2 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                  25.70    8   
  3 Given, Brett             M29 UNUM                              26.20    6   
  4 Davis, John              M27 UNUM                              26.90    4   
  5 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                    28.60    2   
 
M30-39 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wall, Jesse              M32 MAINEHEALTH                       26.20   10   
  2 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                    33.80    8   
  3 Gildart, Matthew         M37 BIW                               36.50    6   
 
M40-49 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Eric              M46 UNUM                              26.10   10   
  2 Martin, Mike             M45 UNUM                              29.70    8   
  3 Cheney, Fred             M46 MAINEHEALTH                       38.60    6   
 
M50-59 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       28.00   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                       32.80    8   
  3 Eastman, Christopher     M50 BIW                               34.30    6   
 -- Haschke, Russ            M59 UNA                              X29.20  
 
M60-69 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    32.81   10   
 -- Rundett, Derry           M68 UNA                              X33.50  
 
M70-79 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                              43.10   10   
 
M18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                             57.40   10   
  2 Given, Brett             M29 UNUM                              57.90    8   
  3 Orr, Andrew              M26 IDEXX                           1:01.50    6   
  4 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                  1:03.00    4   
 
M30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frey, Dan                M32 OA CENTERS FOR O                  58.30   10   
  2 Priest, Nathan           M32 UNUM                            1:02.00    8   
  3 Moudachirou, Sayad       M31 BIW                             1:07.10    6   
  4 Chabot, Steve            M34 OA CENTERS FOR O                1:09.60    4   
 
M50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eastman, Christopher     M50 BIW                             1:22.00   10   
 -- Haschke, Russ            M59 UNA                            X1:05.40  
 
M60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daly, Brian              M61 SOUTH PORTLAND                  1:09.40   10   
  2 Sickel, Tim              M62 BIW                             1:20.10    8   
  3 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                  1:25.90    6   
 
M70-79 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                            1:42.20   10   
  2 LeVasseur, Jerry         M77 BIW                             1:54.60    8   
 
M18-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terwilliger, Jack        M21 MAINEHEALTH                     2:07.00   10   
  2 Boyce, Zacharie          M29 UNUM                            2:15.50    8   
  3 Worroll, Isaac           M27 UNUM                            2:30.10    6   
  4 Zuckerman, Jonah         M19 MAINEHEALTH                     2:48.60    4   
  5 Robbins, Kevin           M29 MAINEHEALTH                     3:05.80    2   
 
M30-39 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frey, Dan                M32 OA CENTERS FOR O                2:08.80   10   
  2 Priest, Nathan           M32 UNUM                            2:11.90    8   
  3 Parseghian, Ara          M30 MAINEHEALTH                     2:12.80    6   
  4 Ferm, Nils               M30 UNUM                            2:27.10    4   
  5 Gildart, Matthew         M37 BIW                             3:24.40    2   
 
M40-49 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scheidl, Leo             M46 UNUM                            2:19.90   10   
  2 Kilburn, Jim             M45 UNUM                            2:41.60    8   
 
M50-59 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zuckerman, Jonathan      M53 MAINEHEALTH                     2:36.20   10   
  2 Oberley, Tony            M54 UNUM                            2:53.30    8   
 -- Tucker, David            M51 UNA                            X2:29.60  
 
M60-69 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                  2:57.80   10   
  2 Sickel, Tim              M62 BIW                             3:13.40    8   
 
M70-79 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LeVasseur, Jerry         M77 BIW                             4:26.40   10   
 
M18-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkinson, Darryl        M20 SOUTH PORTLAND                  4:56.60   10   
  2 Boyce, Zacharie          M29 UNUM                            5:25.40    8   
  3 Robbins, Kevin           M29 MAINEHEALTH                     7:03.70    6   
 
M30-39 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Priest, Nathan           M32 UNUM                            5:10.80   10   
  2 Parseghian, Ara          M30 MAINEHEALTH                     5:16.60    8   
  3 Lupien, Andrew           M34 SOUTH PORTLAND                  5:42.10    6   
  4 Kramer, Mike             M35 OA CENTERS FOR O                6:00.20    4   
  5 Chabot, Steve            M34 OA CENTERS FOR O                6:16.20    2   
 
M40-49 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scheidl, Leo             M46 UNUM                            5:45.50   10   
  2 Kilburn, Jim             M45 UNUM                            5:49.70    8   
 
M50-59 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zuckerman, Jonathan      M53 MAINEHEALTH                     6:26.40   10   
 -- Tucker, David            M51 UNA                            X5:59.10  
 
M60-69 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                  7:11.50   10   
  2 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                  8:09.70    8   
 
M70-79 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LeVasseur, Jerry         M77 BIW                             9:52.40   10   
 
M18-29 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                    10.30   10   
 
M30-39 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                              8.80   10   
  2 Van Duyne, David         M37 IDEXX                              9.50    8   
 
M40-49 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                        8.70   10   
  2 Green, Matthew           M44 SOUTH PORTLAND                    12.20    8   
 
M50-59 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       10.10   10   
  2 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                       10.20    8   
 
M60-69 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sickel, Tim              M62 BIW                               11.60   10   
  2 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                    12.00    8   
 
M70-79 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LeVasseur, Jerry         M77 BIW                               25.20   10   
 
M18-29 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                           49.40   10   
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                                         53.20    8   
  3 MAINEHEALTH                                                  1:15.40    6   
 
M30-39 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND  'B'                                  1:04.90   10   
 
M40-49 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM  'B'                                                      55.60   10   
 
M60+ 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 BATH IRON WORKS                                                59.80   10   
  2 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  1:06.30    8   
 
M18-29 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                         4:26.30   10   
  2 MAINEHEALTH                                                  4:34.10    8   
  3 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       4:43.80    6   
 
M50-59 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH  'B'                                             5:03.00   10   
 
M60+ 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  4:23.80   10   
 
M18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron           M28 IDEXX                           5-08.00   10   
  2 Wilkinson, Darryl        M20 SOUTH PORTLAND                  5-04.00    8   
  3 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                           5-00.00    6   
  4 Stultz, Kurt             M23 IDEXX                           4-10.00    4   
  5 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                  4-08.00    1.50
  5 Gulliver, Kevin          M26 SOUTH PORTLAND                  4-08.00    1.50
 -- Milkowski, Even          M27 UNA                            X4-04.00  
 
M30-39 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moudachirou, Sayad       M31 BIW                             5-06.00   10   
  2 Wall, Jesse              M32 MAINEHEALTH                     4-10.00    8   
  3 Milliken, Wesley         M38 UNUM                            4-08.00    6   
  4 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                           4-06.00    4   
  5 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                  4-00.00    2   
 
M40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                     5-00.00   10   
  2 Roy, Steven              M40 IDEXX                           4-08.00    8   
  3 Green, Matthew           M44 SOUTH PORTLAND                  3-04.00    6   
 
M50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                     5-02.00   10   
 -- Tucker, David            M51 UNA                            X4-10.00  
 
M60-69 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                  4-00.00   10   
  2 Sickel, Tim              M62 BIW                             3-10.00    8   
 
M70-79 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                            3-10.00   10   
 
M18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron           M28 IDEXX                          18-04.00   10   
  2 Stultz, Kurt             M23 IDEXX                          16-01.00    8   
  3 Knaub, Chris             M21 OA CENTERS FOR O               15-07.50    6   
  4 Davis, John              M27 UNUM                           13-10.00    4   
  5 Gulliver, Kevin          M26 SOUTH PORTLAND                 13-05.00    2   
  6 Wilkinson, Darryl        M20 SOUTH PORTLAND                 12-00.00    1   
 -- Dalzell, Jeff            M27 UNA                           X15-07.00  
 -- Milkowski, Even          M27 UNA                           X12-04.00  
 
M30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lupien, Andrew           M34 SOUTH PORTLAND                 15-01.00   10   
  2 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                          14-05.50    8   
 
M40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Steven              M40 IDEXX                          12-08.00   10   
  2 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                  9-09.00    8   
 
M50-59 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                    16-00.50   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                    13-11.00    8   
 
M60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                 12-00.00   10   
  2 Sickel, Tim              M62 BIW                            11-04.50    8   
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                            6-10.00    6   
 
M70-79 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                            8-05.50   10   
  2 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                            8-03.00    8   
 
M18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bourque, Jon             M28 MAINEHEALTH                    35-03.25   10   
  2 Snyder, Josh             M22 BIW                            31-00.00    8   
  3 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                 27-08.00    6   
  4 Davis, John              M27 UNUM                           26-04.50    4   
  5 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                 25-04.50    2   
 -- Milkowski, Even          M27 UNA                           X37-06.00  
 -- Dalzell, Jeff            M27 UNA                           X37-04.75  
 
M30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Matt              M32 BIW                            48-01.25   10   
  2 Moudachirou, Sayad       M31 BIW                            26-10.75    8   
  3 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                 26-09.00    6   
  4 Kramer, Mike             M35 OA CENTERS FOR O               25-07.00    4   
 
M40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Steven              M40 IDEXX                          33-00.25   10   
  2 Martin, Mike             M45 UNUM                           32-02.00    8   
 
M50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Snyder, Mike             M56 BIW                            41-01.75   10   
  2 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                    34-02.50    8   
 
M60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                 32-07.50   10   
  2 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                 26-11.75    8   
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                           15-10.00    6   
 
M70-79 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                           34-02.75   10   
 
M18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bourque, Jon             M28 MAINEHEALTH                      107-01   10   
  2 Stultz, Kurt             M23 IDEXX                            100-10    8   
  3 Joshi, Shreyas           M19 IDEXX                             91-07    6   
  4 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                             85-10    4   
  5 Orr, Andrew              M26 IDEXX                             82-00    2   
  6 Snyder, Josh             M22 BIW                               75-11    1   
  7 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                    74-01  
 -- Milkowski, Even          M27 UNA                             X103-05  
 -- Dalzell, Jeff            M27 UNA                             X101-08  
 
M30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Matt              M32 BIW                              146-00   10   
  2 Van Duyne, David         M37 IDEXX                             93-09    8   
  3 Lupien, Andrew           M34 SOUTH PORTLAND                    87-00    6   
  4 Kramer, Mike             M35 OA CENTERS FOR O                  56-11    4   
 
M40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Steven              M40 IDEXX                            101-04   10   
  2 Martin, Mike             M45 UNUM                              99-07    8   
 
M50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Snyder, Mike             M56 BIW                              107-08   10   
  2 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       73-02    8   
  3 Eastman, Christopher     M50 BIW                               65-02    6   
 
M60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    93-05   10   
  2 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              68-09    8   
 
M70-79 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                              90-02   10   
  2 Comstock, Carl           M76 UNUM                              58-01    8   
 
M18-29 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Given, Brett             M29 UNUM                             128-04   10   
  2 Stultz, Kurt             M23 IDEXX                            123-07    8   
  3 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                            120-09    6   
  4 Orr, Andrew              M26 IDEXX                            118-07    4   
  5 Kimball, Matt            M20 UNUM                             111-06    2   
  6 Snyder, Josh             M22 BIW                               93-04    1   
  7 Mickelson, Khamla        M23 UNUM                              88-08  
  8 Knaub, Chris             M21 OA CENTERS FOR O                  79-06  
  9 Bourque, Jon             M28 MAINEHEALTH                       75-08  
 10 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                  57-11  
 -- Dalzell, Jeff            M27 UNA                             X118-10  
 -- Milkowski, Even          M27 UNA                             X117-04  
 
M30-39 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Geer, Brandon            M32 OA CENTERS FOR O                 122-02   10   
  2 Milliken, Wesley         M38 UNUM                             121-08    8   
  3 Van Duyne, David         M37 IDEXX                            106-06    6   
  4 Ferm, Nils               M30 UNUM                             105-11    4   
  5 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                             95-10    2   
  6 Priest, Nathan           M32 UNUM                              91-05    1   
 
M40-49 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Matthew           M44 SOUTH PORTLAND                   129-07   10   
  2 Hammond, Jeremy          M41 IDEXX                            108-11    8   
  3 Roy, Steven              M40 IDEXX                             97-08    6   
  4 Kimball, Rich            M47 UNUM                              78-04    4   
  5 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                    67-01    2   
 
M50-59 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gleason, Don             M57 BIW                               98-05   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                       45-02    8   
 
M60-69 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    88-04   10   
  2 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                    74-10    8   
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              60-01    6   
 
M70-79 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                              52-00   10   
 
M18-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gulliver, Kevin          M26 SOUTH PORTLAND                 18:13.00   10   
  2 Russell, Josh            M24 UNUM                           20:40.00    8   
  3 Robbins, Kevin           M29 MAINEHEALTH                    21:03.00    6   
  4 Worroll, Isaac           M27 UNUM                           21:09.00    4   
 
W18-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McAvoy, Alice            W26 UNUM                           20:05.00   10   
  2 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                           20:35.00    8   
 
M30-39 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Priest, Nathan           M32 UNUM                           17:13.00   10   
  2 Frey, Dan                M32 OA CENTERS FOR O               17:20.00    8   
  3 Lupien, Andrew           M34 SOUTH PORTLAND                 19:28.00    6   
  4 Kramer, Mike             M35 OA CENTERS FOR O               20:24.00    4   
  5 Suomela, Nate            M33 UNUM                           20:48.00    2   
  6 Ferm, Nils               M30 UNUM                           20:49.00    1   
  7 Chabot, Steve            M34 OA CENTERS FOR O               20:55.00  
  8 May, Ben                 M33 UNUM                           26:05.00  
  9 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                 26:40.00  
 
W30-39 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nelson, Sara             W37 MAINEHEALTH                    21:23.00   10   
  2 Grantham, Cassandra      W32 MAINEHEALTH                    22:13.00    8   
  3 May, Hannah              W32 UNUM                           26:05.00    6   
  4 Kelly, Jocelyn           W35 SOUTH PORTLAND                 34:25.00    4   
 
M40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashby, Robert            M46 BIW                            17:57.00   10   
  2 Kilburn, Jim             M45 UNUM                           19:41.00    8   
  3 Milan, Emilio            M47 IDEXX                          22:33.00    6   
  4 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                    24:09.00    4   
 
W40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marble, Sarah            W47 UNUM                           22:54.00   10   
 
M50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eastman, Christopher     M50 BIW                            26:02.00   10   
 
W50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daly, Laurel             W56 SOUTH PORTLAND                 27:33.00   10   
 
M60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                 23:14.00   10   
  2 Corbett, Gene            M68 SOUTH PORTLAND                 44:02.00    8   
 
W60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Sue             W66 SOUTH PORTLAND                 44:58.00   10   
 
M70-79 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LeVasseur, Jerry         M77 BIW                            36:31.00   10   
 
X18+ 4x200 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                         1:52.50   10   
  2 MAINEHEALTH                                                  1:55.30    8   
  3 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  2:06.70    6   
 
X18+ 400 Sprint Medley Throwers
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 IDEXX LABORATOIRES, INC.                                       52.60   10   
  2 BATH IRON WORKS                                              1:01.40    8   
  3 UNUM                                                         1:02.10    6   
  4 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  1:06.40    4   
 
X18+ 1200 Sprint Medley 3LapSprt
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       2:58.60   10   
  2 MAINEHEALTH                                                  3:00.00    8   
  3 UNUM                                                         3:10.10    6   
  4 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  3:33.20    4