MECTA STATE MEET- - 7/27/2013                            
WESTBROOK   

Final Official Results
South Portland   917
UNUM   795
Maine Health   689
Bath Iron Works   247
IDEXX Laboratories   167
Disability RMS   94
WEX Corporate Track   76
                                
                                    Results                                    
 
W18-29 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Peterson, Laura          W24 UNUM                              13.80  
  2 Roberts, Regina          W26 UNUM                              14.50  
  3 Knowlton, Jessie         W25 BIW                               14.60  
  4 Miller, Tessa            W27 UNUM                              14.80  
 -- Griffeth, Valerie        W18 UNA                              X16.40  
 
W30-39 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walters, Emily           W34 MAINEHEALTH                       14.50  
  2 Derenberger, Miranda     W33 MAINEHEALTH                       14.90  
  3 Grasso, Jenn             W31 SOUTH PORTLAND                    15.60  
  4 Voelker, Kari            W36 SOUTH PORTLAND                   J15.60  
  5 Inosenco, Meredith       W33 SOUTH PORTLAND                    20.50  
 
W40-49 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parsons, Shannon         W41 UNUM                              15.00  
  2 Preston, Michelle        W46 WEX                               17.60  
  3 Lefebvre, Julie          W40 SOUTH PORTLAND                    18.30  
  4 Green, Kathy             W43 SOUTH PORTLAND                    19.10  
 
W50-59 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCarthy, Sue            W50 MAINEHEALTH                       14.30  
  2 Latno, Lisa              W52 UNUM                              15.00  
  3 Haggerty, Cheryl         W50 BIW                               17.00  
  4 Holmes, Puddy            W56 UNUM                              25.00  
  5 Sutton, Sally            W59 SOUTH PORTLAND                    25.90  
 
W60-69 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waterman, Marsha         W61 MAINEHEALTH                       19.70  
  2 Marcoux, Deb             W61 SOUTH PORTLAND                    20.20  
  3 Gilbert, Cheryl          W65 BIW                               20.30  
 
W18-29 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peterson, Laura          W24 UNUM                              28.30  
  2 Knowlton, Jessie         W25 BIW                               29.80  
  3 Roberts, Regina          W26 UNUM                              30.20  
  4 Given, Kara              W25 UNUM                              32.60  
 
W30-39 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grasso, Jenn             W31 SOUTH PORTLAND                    31.70  
  1 Voelker, Kari            W36 SOUTH PORTLAND                    31.70  
 
W40-49 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parsons, Shannon         W41 UNUM                              30.20  
  2 Jankowski, Ellen         W40 MAINEHEALTH                       32.00  
  3 Sigel, Sharon            W49 MAINEHEALTH                       35.20  
  4 DiPhilippo, Kathy        W45 SOUTH PORTLAND                    38.80  
  5 Preston, Michelle        W46 WEX                               40.90  
  6 Lefebvre, Julie          W40 SOUTH PORTLAND                    43.30  
 
W50-59 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCarthy, Sue            W50 MAINEHEALTH                       29.30  
  2 Latno, Lisa              W52 UNUM                              33.00  
  3 Greenbaum, Wendy         W52 BIW                               52.50  
 -- Sipiora, Richelle        W52 UNA                              X38.30  
 
W60-69 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waterman, Marsha         W61 MAINEHEALTH                       43.20  
  2 Gilbert, Cheryl          W65 BIW                               43.90  
 
W18-29 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Jessie         W25 BIW                             1:06.90  
  2 Roberts, Regina          W26 UNUM                            1:10.50  
  3 Given, Kara              W25 UNUM                            1:14.30  
  4 Miller, Tessa            W27 UNUM                            1:17.30  
 
W30-39 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Corbett, Hollie          W34 SOUTH PORTLAND                  1:13.30  
  2 Voelker, Kari            W36 SOUTH PORTLAND                  1:15.10  
  3 Dolbec, Katie            W30 MAINEHEALTH                     1:19.40  
  4 Austin, Lauren           W32 UNUM                            1:26.00  
  5 Inosenco, Meredith       W33 SOUTH PORTLAND                  1:42.00  
 
W40-49 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parsons, Shannon         W41 UNUM                            1:09.60  
  2 Jankowski, Ellen         W40 MAINEHEALTH                     1:11.90  
  3 Haney, Marjorie          W46 SOUTH PORTLAND                  1:17.70  
  4 Sigel, Sharon            W49 MAINEHEALTH                     1:22.20  
  5 Green, Kathy             W43 SOUTH PORTLAND                  1:46.30  
 
W50-59 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCarthy, Sue            W50 MAINEHEALTH                     1:11.50  
  2 Latno, Lisa              W52 UNUM                            1:15.40  
  3 Holmes, Puddy            W56 UNUM                            1:58.40  
  4 Greenbaum, Wendy         W52 BIW                             2:01.30  
 
W18-29 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Jessie         W25 BIW                             2:35.70  
  2 Kaplan, Shelby           W27 UNUM                            2:49.50  
 
W30-39 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Corbett, Hollie          W34 SOUTH PORTLAND                  2:38.10  
  2 Dolbec, Katie            W30 MAINEHEALTH                     2:45.10  
  3 Austin, Lauren           W32 UNUM                            2:46.50  
  4 Dupee, Carolyn           W33 IDEXX                           3:23.20  
 
W40-49 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butterfield, Blue        W43 MAINEHEALTH                     2:51.50  
  2 Haney, Marjorie          W46 SOUTH PORTLAND                  2:53.60  
  3 Sigel, Sharon            W49 MAINEHEALTH                     3:14.50  
 
W50-59 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greenbaum, Wendy         W52 BIW                             4:41.00  
 -- Sipiora, Richelle        W52 UNA                            X3:18.00  
 
W18-29 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaplan, Shelby           W27 UNUM                            6:32.20  
  2 Drake, Sarah             W27 SOUTH PORTLAND                  8:07.90  
 
W30-39 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dolbec, Katie            W30 MAINEHEALTH                     5:58.80  
  2 Austin, Lauren           W32 UNUM                            6:02.70  
  3 Corbett, Hollie          W34 SOUTH PORTLAND                  6:29.80  
 
W40-49 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butterfield, Blue        W43 MAINEHEALTH                     6:41.40  
 
W50-59 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greenbaum, Wendy         W52 BIW                            10:37.70  
 
W18-29 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Given, Kara              W25 UNUM                              10.60  
  2 Roy, Amanda              W27 SOUTH PORTLAND                    12.60  
 
W30-39 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Derenberger, Miranda     W33 MAINEHEALTH                       10.30  
  2 Voelker, Kari            W36 SOUTH PORTLAND                    11.50  
  3 Chase, Hilary            W35 SOUTH PORTLAND                    14.10  
 
W40-49 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Barbara        W43 MAINEHEALTH                       10.30  
  2 Senkbeil, Cindy          W49 BIW                               11.60  
 
W18-29 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 UNUM                                                           57.20  
  2 BATH IRON WORKS                                              1:18.10  
 
W30-39 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MAINEHEALTH                                                  1:02.40  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       1:04.50  
 
W40-49 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MAINEHEALTH  'B'                                             1:03.30  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND  'B'                                  1:15.10  
 
W18-29 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 UNUM                                              6:03.90    6:03.90  
 
W30-39 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MAINEHEALTH                                       5:31.10    5:31.10  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                            6:17.90    6:17.90  
 
W18-29 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peterson, Laura          W24 UNUM                            4-04.00  
  2 Drake, Sarah             W27 SOUTH PORTLAND                  3-08.00  
  3 Roy, Amanda              W27 SOUTH PORTLAND                  3-04.00  
 
W30-39 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walters, Emily           W34 MAINEHEALTH                     4-02.00  
 
W40-49 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 DiPhilippo, Kathy        W45 SOUTH PORTLAND                  3-02.00  
 
W50-59 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Esten, Margaret          W51 SOUTH PORTLAND                  3-04.00  
 
W18-29 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peterson, Laura          W24 UNUM                           16-01.00  
  2 Given, Kara              W25 UNUM                           13-08.50  
  3 Miller, Tessa            W27 UNUM                           11-07.00  
 
W30-39 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W30 IDEXX                          15-06.00  
  2 Derenberger, Miranda     W33 MAINEHEALTH                    14-07.00  
  3 Fournier, April          W33 UNUM                            7-01.00  
 
W40-49 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Barbara        W43 MAINEHEALTH                    11-09.50  
  2 Chase, Amanda            W43 UNUM                           11-09.00  
  3 Preston, Michelle        W46 WEX                            10-07.50  
  4 Green, Kathy             W43 SOUTH PORTLAND                  7-10.00  
  5 Shaw, Sue                W42 SOUTH PORTLAND                  6-08.00  
 
W50-59 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Esten, Margaret          W51 SOUTH PORTLAND                  9-00.00  
 
W60-69 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waterman, Marsha         W61 MAINEHEALTH                     9-02.00  
  2 Marcoux, Deb             W61 SOUTH PORTLAND                  7-10.50  
 
W18-29 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roy, Amanda              W27 SOUTH PORTLAND                 27-05.50  
  2 Drake, Sarah             W27 SOUTH PORTLAND                 22-00.50  
 
W30-39 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fournier, April          W33 UNUM                           30-05.50  
  2 Whitten, Lyndee          W30 IDEXX                          27-10.50  
  3 Chasteen, Lindsey        W30 BIW                            22-06.50  
  4 Chase, Hilary            W35 SOUTH PORTLAND                 21-05.50  
  5 Inosenco, Meredith       W33 SOUTH PORTLAND                 18-04.50  
 
W40-49 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Senkbeil, Cindy          W49 BIW                            28-03.50  
  2 Chase, Amanda            W43 UNUM                           24-02.50  
  3 Parsons, Shannon         W41 UNUM                           23-00.50  
  4 DiPhilippo, Kathy        W45 SOUTH PORTLAND                 22-09.50  
  5 Lefebvre, Julie          W40 SOUTH PORTLAND                 21-11.50  
  6 Foster, Victoria         W48 UNUM                           18-06.50  
  7 Shaw, Sue                W42 SOUTH PORTLAND                 16-00.50  
 
W50-59 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grondin, Susan           W51 MAINEHEALTH                    29-03.50  
  2 Latno, Lisa              W52 UNUM                           22-02.50  
 
W60-69 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waterman, Marsha         W61 MAINEHEALTH                    22-03.50  
  2 Marcoux, Deb             W61 SOUTH PORTLAND                 19-02.50  
  3 Gilbert, Cheryl          W65 BIW                            18-05.50  
  4 Hairsine, Judy           W62 UNUM                           17-06.50  
 
W70-79 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, Laurie         W71 IDEXX                          18-01.50  
 
W18-29 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roy, Amanda              W27 SOUTH PORTLAND                    79-03  
  2 Drake, Sarah             W27 SOUTH PORTLAND                    59-02  
 
W30-39 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Derenberger, Miranda     W33 MAINEHEALTH                       95-11  
  2 Fournier, April          W33 UNUM                              67-08  
  3 Chase, Hilary            W35 SOUTH PORTLAND                    43-09  
  4 Inosenco, Meredith       W33 SOUTH PORTLAND                    41-04  
  5 Grasso, Jenn             W31 SOUTH PORTLAND                    33-06  
 
W40-49 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butterfield, Blue        W43 MAINEHEALTH                       79-05  
  2 DiPhilippo, Kathy        W45 SOUTH PORTLAND                    57-09  
  3 Chase, Amanda            W43 UNUM                              57-06  
  4 Foster, Victoria         W48 UNUM                              54-10  
  5 Senkbeil, Cindy          W49 BIW                               54-06  
  6 Lefebvre, Julie          W40 SOUTH PORTLAND                    53-11  
  7 Shaw, Sue                W42 SOUTH PORTLAND                    35-02  
 
W50-59 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grondin, Susan           W51 MAINEHEALTH                       69-00  
  2 Latno, Lisa              W52 UNUM                              52-11  
  3 Esten, Margaret          W51 SOUTH PORTLAND                    49-03  
  4 Sutton, Sally            W59 SOUTH PORTLAND                    34-04  
 -- Sipiora, Richelle        W52 UNA                              X68-02  
 
W60-69 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waterman, Marsha         W61 MAINEHEALTH                       64-03  
  2 Hairsine, Judy           W62 UNUM                              41-00  
  3 Gilbert, Cheryl          W65 BIW                               39-01  
 
W70-79 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, Laurie         W71 IDEXX                             34-03  
 
W18-29 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Tessa            W27 UNUM                              90-06  
  2 Drake, Sarah             W27 SOUTH PORTLAND                    68-08  
  3 Roy, Amanda              W27 SOUTH PORTLAND                    67-08  
  4 Given, Kara              W25 UNUM                              58-10  
  5 Kaplan, Shelby           W27 UNUM                              40-00  
 
W30-39 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chasteen, Lindsey        W30 BIW                               83-00  
  2 Whitten, Lyndee          W30 IDEXX                             73-05  
  3 Fournier, April          W33 UNUM                              72-09  
  4 Chase, Hilary            W35 SOUTH PORTLAND                    59-03  
  5 Inosenco, Meredith       W33 SOUTH PORTLAND                    47-09  
  6 May, Teresa              W32 MAINEHEALTH                       40-09  
 
W40-49 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butterfield, Blue        W43 MAINEHEALTH                       79-04  
  2 Chase, Amanda            W43 UNUM                              69-10  
  3 DiPhilippo, Kathy        W45 SOUTH PORTLAND                    64-00  
  4 Haney, Marjorie          W46 SOUTH PORTLAND                    59-05  
  5 Senkbeil, Cindy          W49 BIW                               56-08  
  6 Shaw, Sue                W42 SOUTH PORTLAND                    31-08  
 
W50-59 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grondin, Susan           W51 MAINEHEALTH                       56-11  
  2 Esten, Margaret          W51 SOUTH PORTLAND                    55-09  
  3 Sutton, Sally            W59 SOUTH PORTLAND                    25-00  
 
W60-69 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcoux, Deb             W61 SOUTH PORTLAND                    48-01  
  2 Hairsine, Judy           W62 UNUM                              37-10  
 
W70-79 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, Laurie         W71 IDEXX                             27-06  
 
M18-29 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sturgeon, Cory           M24 UNUM                              12.60  
  2 Horrigan, Skyler         M23 SOUTH PORTLAND                   J12.60  
  3 Adams, Taylor            M21 MAINEHEALTH                       13.00  
 
M30-39 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Milliken, Wesley         M37 UNUM                              12.00  
  2 Wall, Jesse              M31 MAINEHEALTH                       12.30  
  3 Demers, Brad             M31 MAINEHEALTH                       12.70  
  4 Dissell, Matt            M30 MAINEHEALTH                       12.80  
  5 Aguiar, Jason            M36 IDEXX                             12.90  
  6 Kelly, Sean              M37 WEX                               14.70  
 
M40-49 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Eric              M45 UNUM                              12.70  
  2 Cook, Darren             M42 SOUTH PORTLAND                    12.80  
  3 Cardona, Bob             M49 MAINEHEALTH                       13.20  
  4 Lavallee, Dan            M46 MAINEHEALTH                       13.30  
  5 Butterfield, Kevin       M43 MAINEHEALTH                       13.40  
  6 Martin, Mike             M44 UNUM                              13.50  
  7 Hammond, Jeremy          M40 IDEXX                             13.80  
  8 Preston, Mike            M43 WEX                               14.30  
  9 Millan, Emilio           M46 IDEXX                             16.30  
 
M50-59 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Rick           M52 BIW                               13.00  
  3 Wilson, Kevin            M54 BIW                               14.80  
  4 Scarpelli, Bob           M59 SOUTH PORTLAND                    16.20  
  2 Anthony, Vaughn          M51 UNA                              X13.70  
 
M60-69 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haeuser, Tex             M60 SOUTH PORTLAND                    14.80  
  2 Corbett, Gene            M67 SOUTH PORTLAND                    22.60  
 
M70-79 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Jeff              M75 UNUM                              18.10  
  2 Lavallee, Bill           M72 MAINEHEALTH                       19.20  
 
M18-29 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sturgeon, Cory           M24 UNUM                              25.70  
  2 Horrigan, Skyler         M23 SOUTH PORTLAND                    25.80  
  3 Bourque, Jonathan        M27 MAINEHEALTH                       29.20  
  3 Zuckerman, Micah         M20 MAINEHEALTH                       29.20  
 
M30-39 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Milliken, Wesley         M37 UNUM                              24.60  
  2 Wall, Jesse              M31 MAINEHEALTH                       25.50  
  3 Demers, Brad             M31 MAINEHEALTH                       26.50  
  4 Kelly, Sean              M37 WEX                               27.20  
  5 Gildart, Matthew         M36 BIW                               35.50  
 
M40-49 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Eric              M45 UNUM                              25.80  
  2 Green, Matthew           M43 SOUTH PORTLAND                    26.40  
  3 Cook, Darren             M42 SOUTH PORTLAND                    26.80  
  4 Cardona, Bob             M49 MAINEHEALTH                       27.20  
  5 Butterfield, Kevin       M43 MAINEHEALTH                       30.50  
  6 LeClerc, Marc            M42 MAINEHEALTH                       33.40  
 
M50-59 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Rick           M52 BIW                               26.50  
  2 Keough, Sean             M58 DISABILITY RMS                    43.70  
 
M60-69 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haeuser, Tex             M60 SOUTH PORTLAND                    32.80  
  2 Marcoux, Art             M62 SOUTH PORTLAND                    37.30  
 
M70-79 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Jeff              M75 UNUM                              38.30  
  2 Lavallee, Bill           M72 MAINEHEALTH                       41.10  
  3 Comstock, Carl           M75 UNUM                              43.00  
 
M18-29 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foshay, Brady            M18 SOUTH PORTLAND                    56.10  
  2 Gleason, Padric          M25 BIW                               58.20  
  3 Zuckerman, Micah         M20 MAINEHEALTH                     1:04.70  
 
M30-39 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Milliken, Wesley         M37 UNUM                              59.30  
  2 Seamans, Justin          M30 BIW                             1:04.60  
  3 Demers, Brad             M31 MAINEHEALTH                     1:05.90  
  4 Boyden, Timothy          M31 WEX                             1:07.20  
  5 Chase, Mike              M38 SOUTH PORTLAND                  1:12.50  
  6 Kelly, Sean              M37 WEX                             1:12.90  
 
M40-49 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Green, Matthew           M43 SOUTH PORTLAND                  1:00.00  
  2 Scheidl, Leo             M45 UNUM                            1:01.70  
  3 May, Jack                M44 IDEXX                           1:03.90  
  4 Preston, Mike            M43 WEX                             1:05.30  
 
M50-59 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Rick           M52 BIW                               59.00  
  3 Rosenblatt, Jeff         M58 MAINEHEALTH                     1:17.70  
  4 Keough, Sean             M58 DISABILITY RMS                  1:19.40  
  5 Scarpelli, Bob           M59 SOUTH PORTLAND                  1:20.30  
  2 Anthony, Vaughn          M51 UNA                            X1:02.20  
 -- Muir, Allan              M58 UNA                            X1:09.00  
 
M60-69 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sickel, Tim              M61 BIW                             1:17.60  
  2 Marcoux, Art             M62 SOUTH PORTLAND                  1:25.70  
  3 Tyrrell, Jim             M66 UNUM                            1:31.00  
 
M18-29 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkinson, Darryl        M19 SOUTH PORTLAND                  2:08.90  
  2 Boyce, Zacharie          M28 UNUM                            2:16.30  
  3 Ferm, Nils               M29 UNUM                            2:26.00  
  4 Schaab, Brian            M27 MAINEHEALTH                     2:34.90  
  5 Zuckerman, Jonah         M18 MAINEHEALTH                     2:37.70  
  6 Adams, Taylor            M21 MAINEHEALTH                     2:40.40  
  7 Robbins, Kevin           M28 MAINEHEALTH                     2:59.10  
  8 Vo, Mark                 M24 MAINEHEALTH                     3:26.00  
 
M30-39 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Priest, Nathan           M31 UNUM                            2:14.50  
  2 Boyden, Timothy          M31 WEX                             2:43.90  
  3 Green, Ryan              M36 SOUTH PORTLAND                  2:49.90  
  4 Kelly, Sean              M37 WEX                             3:02.90  
  5 Gildart, Matthew         M36 BIW                             3:09.70  
 
M40-49 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scheidl, Leo             M45 UNUM                            2:20.00  
  2 May, Jack                M44 IDEXX                           2:27.80  
  3 Preston, Mike            M43 WEX                             2:37.40  
  4 Clifford, Laurance       M48 SOUTH PORTLAND                  2:46.50  
  5 LeClerc, Marc            M42 MAINEHEALTH                     3:01.00  
  6 Millan, Emilio           M46 IDEXX                           3:03.50  
 
M50-59 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wallack, Matthew         M51 MAINEHEALTH                     2:28.30  
  2 Zuckerman, Jonathan      M52 MAINEHEALTH                     2:37.70  
  3 Keough, Sean             M58 DISABILITY RMS                  2:54.40  
  4 Harnish, Henry           M56 SOUTH PORTLAND                  2:55.80  
  5 Scarpelli, Bob           M59 SOUTH PORTLAND                  3:07.90  
 -- Muir, Allan              M58 UNA                            X2:38.90  
 
M60-69 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towle, Mike              M65 SOUTH PORTLAND                  2:57.10  
  2 Sickel, Tim              M61 BIW                             3:06.10  
  3 Tyrrell, Jim             M66 UNUM                            3:35.40  
 
M18-29 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Guliani, Rudy            M18 BIW                             5:05.90  
  2 Boyce, Zacharie          M28 UNUM                            5:12.90  
  3 Ferm, Nils               M29 UNUM                            5:26.00  
  4 Schaab, Brian            M27 MAINEHEALTH                     5:35.20  
  5 Zuckerman, Jonah         M18 MAINEHEALTH                     6:02.90  
  6 Adams, Taylor            M21 MAINEHEALTH                     6:03.50  
  7 Robbins, Kevin           M28 MAINEHEALTH                     6:35.70  
 
M30-39 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Priest, Nathan           M31 UNUM                            5:13.20  
  2 Dupee, Jon               M33 IDEXX                           6:38.10  
  3 Boyden, Timothy          M31 WEX                             6:47.00  
  4 Green, Ryan              M36 SOUTH PORTLAND                  7:06.00  
 
M40-49 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 May, Jack                M44 IDEXX                           5:24.50  
  2 Scheidl, Leo             M45 UNUM                            5:34.70  
  3 Preston, Mike            M43 WEX                             5:57.20  
  4 Clifford, Laurance       M48 SOUTH PORTLAND                  6:24.30  
 
M50-59 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zuckerman, Jonathan      M52 MAINEHEALTH                     6:13.90  
  2 Rosenblatt, Jeff         M58 MAINEHEALTH                     6:27.80  
  3 Keough, Sean             M58 DISABILITY RMS                  6:36.30  
  4 Harnish, Henry           M56 SOUTH PORTLAND                  6:59.20  
 
M60-69 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towle, Mike              M65 SOUTH PORTLAND                  6:48.10  
  2 Tyrrell, Jim             M66 UNUM                            7:40.50  
  3 Marcoux, Art             M62 SOUTH PORTLAND                  7:53.50  
  4 Rosenblatt, Richard      M62 MAINEHEALTH                     8:02.90  
 
M18-29 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Decker, Patrick          M22 UNUM                               8.30  
  2 Gleason, Padric          M25 BIW                                8.50  
  3 Ferm, Nils               M29 UNUM                              10.10  
 
M30-39 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aguiar, Jason            M36 IDEXX                              9.50  
  2 Van Duyne, David         M36 IDEXX                             J9.50  
  3 Chase, Mike              M38 SOUTH PORTLAND                     9.70  
  4 Inosenco, Randy          M37 SOUTH PORTLAND                    12.40  
 
M40-49 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Dan            M46 MAINEHEALTH                        8.80  
  2 Cardona, Bob             M49 MAINEHEALTH                        9.50  
  3 Green, Matthew           M43 SOUTH PORTLAND                    13.00  
 
M50-59 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Rick           M52 BIW                                9.80  
 
M60-69 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haeuser, Tex             M60 SOUTH PORTLAND                    10.50  
  2 Sickel, Tim              M61 BIW                               15.00  
 
M70-79 65 Meter Hurdles Low
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Bill           M72 MAINEHEALTH                       12.10  
 
M18-29 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 UNUM                                                49.00      49.00  
  2 MAINEHEALTH                                         52.90      52.90  
  3 BATH IRON WORKS                                     55.60      55.60  
  4 IDEXX LABORATOIRES, INC.                            56.50      56.50  
 
M30-39 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 WEX CORPORATE TRACK                               1:09.50    1:09.50  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                            1:12.60    1:12.60  
 
M40-49 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND                              52.40      52.40  
  2 MAINEHEALTH                                         56.20      56.20  
  3 UNUM                                              1:03.00    1:03.00  
 
M50-59 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND                            1:11.30    1:11.30  
 
M18-29 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 UNUM                                              4:14.10    4:14.10  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                            4:55.50    4:55.50  
  3 MAINEHEALTH                                       5:05.70    5:05.70  
  4 BATH IRON WORKS                                   5:40.60    5:40.60  
 
M30-39 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND  'C'                       5:43.60    5:43.60  
 
M40-49 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND  'B'                       4:55.80    4:55.80  
  2 UNUM                                              5:26.40    5:26.40  
 
M18-29 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitten, Aaron           M27 IDEXX                           5-06.00  
  2 Wilkinson, Darryl        M19 SOUTH PORTLAND                  5-04.00  
  3 Decker, Patrick          M22 UNUM                           J5-04.00  
  4 Wells, Bert              M29 BIW                             5-00.00  
  5 Sturgeon, Cory           M24 UNUM                            4-10.00  
 
M30-39 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Milliken, Wesley         M37 UNUM                            5-00.00  
  2 Demers, Brad             M31 MAINEHEALTH                     4-10.00  
  3 Inosenco, Randy          M37 SOUTH PORTLAND                  4-08.00  
  4 Green, Ryan              M36 SOUTH PORTLAND                 J4-08.00  
  5 Aguiar, Jason            M36 IDEXX                          J4-08.00  
  6 Wall, Jesse              M31 MAINEHEALTH                     4-06.00  
  7 Boyden, Timothy          M31 WEX                             4-00.00  
 
M40-49 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Dan            M46 MAINEHEALTH                     5-02.00  
  2 Cook, Darren             M42 SOUTH PORTLAND                  5-00.00  
  3 Wallace, Andrew          M41 SOUTH PORTLAND                 J5-00.00  
  4 Hammond, Jeremy          M40 IDEXX                           4-06.00  
 
M50-59 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Anthony, Vaughn          M51 UNA                            X4-06.00  
 
M60-69 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sickel, Tim              M61 BIW                             4-02.00  
  2 Marcoux, Art             M62 SOUTH PORTLAND                  4-00.00  
 
M18-29 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitten, Aaron           M27 IDEXX                          19-07.50  
  2 Decker, Patrick          M22 UNUM                           18-02.00  
  3 Wells, Bert              M29 BIW                            16-11.50  
 
M30-39 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aguiar, Jason            M36 IDEXX                          16-01.00  
  2 Chase, Mike              M38 SOUTH PORTLAND                 15-03.00  
 
M40-49 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Dan            M46 MAINEHEALTH                    17-00.00  
  2 Cook, Darren             M42 SOUTH PORTLAND                 16-09.00  
  3 Preston, Mike            M43 WEX                            14-09.00  
  4 Wallace, Andrew          M41 SOUTH PORTLAND                 14-06.00  
  5 Clifford, Laurance       M48 SOUTH PORTLAND                 13-09.50  
 
M50-59 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knowlton, Rick           M52 BIW                            15-00.50  
  2 Serunian, Peter          M54 DISABILITY RMS                 14-07.50  
  3 Wilson, Kevin            M54 BIW                            10-08.00  
 
M60-69 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sickel, Tim              M61 BIW                            11-08.00  
  2 Marcoux, Art             M62 SOUTH PORTLAND                 11-07.00  
  3 Gleason, John            M62 SOUTH PORTLAND                 10-02.50  
  4 Mantis, Steve            M63 SOUTH PORTLAND                  9-03.00  
 
M70-79 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Bill           M72 MAINEHEALTH                    10-00.00  
  2 Comstock, Carl           M75 UNUM                            8-02.00  
 
M80-89 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, James          M80 IDEXX                           6-10.00  
 
M18-29 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fellows, Jack            M21 DISABILITY RMS                 43-08.50  
  2 Denson, Elias            M28 MAINEHEALTH                    35-06.50  
  3 Bourque, Jonathan        M27 MAINEHEALTH                    32-07.50  
 
M30-39 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Nicholas          M39 BIW                            41-05.50  
  2 Dissell, Matt            M30 MAINEHEALTH                    39-09.50  
  3 Chasteen, Will           M31 BIW                            34-04.50  
  4 Chabot, Steve            M33 SOUTH PORTLAND                 22-11.50  
 -- Amos, Jeff               M39 UNA                           X40-07.50  
 -- Record, Charles          M39 UNA                           X31-10.50  
 
M40-49 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Mike             M44 UNUM                           32-10.50  
  2 Wallace, Andrew          M41 SOUTH PORTLAND                 29-05.50  
  3 Durgin, Tim              M44 UNUM                           27-02.50  
  4 Connors, Joe             M43 SOUTH PORTLAND                 25-00.50  
 
M50-59 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Serunian, Peter          M54 DISABILITY RMS                 36-00.50  
 
M60-69 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towle, Mike              M65 SOUTH PORTLAND                 28-08.50  
  2 Gleason, John            M62 SOUTH PORTLAND                 25-09.50  
  3 Mantis, Steve            M63 SOUTH PORTLAND                 24-10.50  
 
M70-79 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Jeff              M75 UNUM                           24-00.50  
  2 Comstock, Carl           M75 UNUM                           14-11.50  
 
M80-89 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, James          M80 IDEXX                          26-10.50  
 
M18-29 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fellows, Jack            M21 DISABILITY RMS                   111-11  
  2 Bourque, Jonathan        M27 MAINEHEALTH                      110-03  
  3 Denson, Elias            M28 MAINEHEALTH                       98-08  
  4 Wells, Bert              M29 BIW                               97-07  
  5 Horrigan, Skyler         M23 SOUTH PORTLAND                    68-05  
  6 Russell, Josh            M29 UNUM                              31-05  
 
M30-39 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Nicholas          M39 BIW                              132-10  
  2 Brown, Matt              M31 BIW                              118-10  
  3 Dissell, Matt            M30 MAINEHEALTH                       99-01  
  4 Van Duyne, David         M36 IDEXX                             82-11  
  5 Seamans, Justin          M30 BIW                               73-11  
  6 Chabot, Steve            M33 SOUTH PORTLAND                    61-08  
 -- Amos, Jeff               M39 UNA                             X131-01  
 -- Record, Charles          M39 UNA                             X111-09  
 
M40-49 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Mike             M44 UNUM                              95-00  
  2 Cardona, Bob             M49 MAINEHEALTH                       77-06  
  3 Durgin, Tim              M44 UNUM                              70-02  
 
M50-59 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Serunian, Peter          M54 DISABILITY RMS                   120-01  
  2 Wilson, Kevin            M54 BIW                               76-03  
 
M60-69 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mantis, Steve            M63 SOUTH PORTLAND                    82-05  
  2 Gleason, John            M62 SOUTH PORTLAND                    46-03  
 
M70-79 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M77 UNUM                             103-00  
  2 Comstock, Carl           M75 UNUM                              50-08  
  3 Evans, Jeff              M75 UNUM                              45-10  
 
M80-89 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, James          M80 IDEXX                             92-01  
 
M18-29 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Decker, Patrick          M22 UNUM                             126-11  
  2 Wells, Bert              M29 BIW                              126-00  
  3 Denson, Elias            M28 MAINEHEALTH                      123-00  
  4 Ferm, Nils               M29 UNUM                             104-08  
  5 Bourque, Jonathan        M27 MAINEHEALTH                       87-02  
  6 Sturgeon, Cory           M24 UNUM                              76-07  
  7 Russell, Josh            M29 UNUM                              47-01  
 
M30-39 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Inosenco, Randy          M37 SOUTH PORTLAND                   109-04  
  2 Chasteen, Will           M31 BIW                              106-07  
  3 Chase, Mike              M38 SOUTH PORTLAND                   106-04  
  4 Van Duyne, David         M36 IDEXX                             97-09  
  5 Priest, Nathan           M31 UNUM                              95-07  
  6 Seamans, Justin          M30 BIW                               75-10  
 
M40-49 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Green, Matthew           M43 SOUTH PORTLAND                   123-10  
  2 Hammond, Jeremy          M40 IDEXX                            119-00  
  3 Wallace, Andrew          M41 SOUTH PORTLAND                   109-05  
  4 Connors, Joe             M43 SOUTH PORTLAND                   108-08  
  5 Butterfield, Kevin       M43 MAINEHEALTH                      107-08  
  6 Durgin, Tim              M44 UNUM                              72-05  
 
M50-59 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Serunian, Peter          M54 DISABILITY RMS                    92-10  
  2 Wilson, Kevin            M54 BIW                               75-03  
  3 Scarpelli, Bob           M59 SOUTH PORTLAND                    68-01  
 
M60-69 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towle, Mike              M65 SOUTH PORTLAND                    81-02  
  2 Mantis, Steve            M63 SOUTH PORTLAND                    64-04  
  3 Gleason, John            M62 SOUTH PORTLAND                    63-02  
 
M70-79 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lavallee, Bill           M72 MAINEHEALTH                       83-05  
  2 Comstock, Carl           M75 UNUM                              33-03  
 
M80-89 Javelin Throw Turbo
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothrock, James          M80 IDEXX                             86-06  
 
M18-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schaab, Brian            M27 MAINEHEALTH                    19:04.00  
  2 Russell, Josh            M29 UNUM                           20:32.00  
  3 Arsenault, Brian         M22 SOUTH PORTLAND                 21:10.00  
  4 Robbins, Kevin           M28 MAINEHEALTH                    21:30.00  
 
W18-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaplan, Shelby           W27 UNUM                           22:00.00  
 
M30-39 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Priest, Nathan           M31 UNUM                           17:24.00  
  2 Frye, Dan                M31 SOUTH PORTLAND                 17:32.00  
  3 Seamans, Justin          M30 BIW                            20:45.00  
  4 Green, Ryan              M36 SOUTH PORTLAND                 21:20.00  
  5 Chabot, Steve            M33 SOUTH PORTLAND                 22:30.00  
  6 Inosenco, Randy          M37 SOUTH PORTLAND                 23:20.00  
 
W30-39 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dolbec, Katie            W30 MAINEHEALTH                    19:54.00  
  2 Winship, Elizabeth       W39 MAINEHEALTH                    20:50.00  
  3 May, Teresa              W32 MAINEHEALTH                    24:30.00  
  4 Rollins, Julie           W30 IDEXX                          24:32.00  
  5 Green, Kristina          W32 SOUTH PORTLAND                 24:35.00  
 
M40-49 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 May, Jack                M44 IDEXX                          17:58.00  
  2 Clifford, Laurance       M48 SOUTH PORTLAND                 20:40.00  
  3 Millan, Emilio           M46 IDEXX                          20:55.00  
  4 Evans-Orrivile, Keith    M45 UNUM                           21:00.00  
  5 Hammond, Jeremy          M40 IDEXX                          24:20.00  
 
W40-49 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haney, Marjorie          W46 SOUTH PORTLAND                 20:34.00  
  2 Damren, Lorna            W49 UNUM                           23:10.00  
 
M50-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keough, Sean             M58 DISABILITY RMS                 22:10.00  
 
W50-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holmes, Puddy            W56 UNUM                           25:00.00  
  2 Sutton, Sally            W59 SOUTH PORTLAND                 39:31.00  
 
M60-69 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towle, Mike              M65 SOUTH PORTLAND                 23:03.00  
  2 Corbett, Gene            M67 SOUTH PORTLAND                 43:46.00  
 
X18+ 4x200 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 UNUM                                                         1:48.30  
  2 MAINEHEALTH                                                  1:50.00  
  3 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       1:54.30  
 
X18+ 400 Sprint Medley Throwers
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 BATH IRON WORKS                                                57.10  
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                                         59.10  
  3 MAINEHEALTH                                                  1:01.40  
  4 UNUM                                                         1:05.90  
 
X18+ Distance Medley Pyramid
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CITY OF SOUTH PORTLAND                                      11:21.10  
  2 UNUM                                                        11:24.20  
  3 MAINEHEALTH                                                 11:35.70  
  4 BATH IRON WORKS                                             12:47.40