Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/14/2014 05:52 AM
                         MECTA MEET-MEET 3 - 7/9/2014                          
                                    GREELY                                     
                                    Results                                    
 
W18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Roberts, Regina          W27 UNUM                              14.50    9   
  1 Davies, Jocelyn          W20 OA CENTERS FOR O                  14.50    9   
  3 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                       15.20    6   
  4 Dubois, Kara             W26 UNUM                              15.40    4   
  5 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                       18.10    2   
  6 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                    20.10    1   
 
W30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                       13.50   10   
  2 Garnache-Poirier, Sadie  W33 OA CENTERS FOR O                  17.80    8   
 
W40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Roberta            W49 UNUM                              14.40   10   
  2 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                       15.10    8   
 
W50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa              W53 UNUM                              16.20   10   
 
W60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                    20.10   10   
  2 Clark, Juliet            W65 UNUM                              20.60    8   
  3 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               21.30    6   
 
W18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                            1:08.40   10   
  2 Roberts, Regina          W27 UNUM                            1:11.30    8   
  3 Miller, Tessa            W28 UNUM                            1:17.20    6   
  4 McAvoy, Alice            W26 UNUM                            1:19.70    4   
 
W30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garnache-Poirier, Sadie  W33 OA CENTERS FOR O                1:15.80   10   
 
W40-49 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marble, Sarah            W47 UNUM                            1:10.30   10   
  2 Jankowski, Ellen         W41 MAINEHEALTH                     1:10.34    8   
  3 Kane, Roberta            W49 UNUM                            1:11.00    6   
  4 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                     1:15.60    4   
 
W50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Latno, Lisa              W53 UNUM                            1:19.70   10   
  2 Robinson, Kate           W52 OA CENTERS FOR O                1:24.60    8   
 
W60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clark, Juliet            W65 UNUM                            1:36.10   10   
 
W18-29 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Atherton, Elizabeth      W23 MAINEHEALTH                    15:50.70   10   
 
W30-39 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corbett, Hollie          W35 SOUTH PORTLAND                 13:01.40   10   
 
W40-49 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haney, Marjorie          W47 SOUTH PORTLAND                 12:42.10   10   
  2 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                 19:39.70    8   
 
W50-59 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Damren, Lorna            W50 UNUM                           15:30.40   10   
 
W18-29 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dubois, Kara             W26 UNUM                              11.30   10   
 
W30-39 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                        8.90   10   
 
W40-49 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                       10.10   10   
  2 Marble, Sarah            W47 UNUM                              11.10    8   
 
W18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Petersen, Laura          W25 UNUM                            4-04.00    9   
  2 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                  3-04.00    6   
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                            X4-04.00    9   
 
W40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marble, Sarah            W47 UNUM                            4-04.00   10   
 
W50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                             3-06.00   10   
  2 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                  3-04.00    8   
 
W60-69 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hairsine, Judy           W63 UNUM                            3-00.00   10   
 
W18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Petersen, Laura          W25 UNUM                           14-06.00   10   
  2 Davies, Jocelyn          W20 OA CENTERS FOR O               13-03.00    8   
  3 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                           11-07.00    5   
  3 Dubois, Kara             W26 UNUM                           11-07.00    5   
  5 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                    11-05.00    1   
  6 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                  9-10.50  
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                           X11-06.00    2   
 
W30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                          14-05.00   10   
  2 Shaw, Audrey             W34 MAINEHEALTH                    12-00.00    8   
  3 Chase, Hilary            W36 SOUTH PORTLAND                  7-10.50    6   
 
W40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Barbara        W44 MAINEHEALTH                    11-04.00   10   
 
W60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                  7-04.00   10   
  2 Clark, Juliet            W65 UNUM                            7-03.00    8   
 
W18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                 27-00.00  
  2 Drake, Sarah             W28 SOUTH PORTLAND                 22-04.50  
  3 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                    14-01.50  
 
W30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                          27-07.75  
  2 Garnache-Poirier, Sadie  W33 OA CENTERS FOR O               26-05.50  
  3 Chase, Hilary            W36 SOUTH PORTLAND                 22-01.00  
  4 Bourque, Melissa         W30 MAINEHEALTH                    21-03.50  
  5 Zimmerman, Sheanna       W31 SOUTH PORTLAND                 21-01.25  
 
W40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cheney, Kellie           W44 MAINEHEALTH                    28-02.00  
  2 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                 19-09.25  
 
W50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                 29-09.50  
  2 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                            27-02.00  
  2 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                 27-02.00  
  4 Latno, Lisa              W53 UNUM                           24-07.50  
  5 Robinson, Kate           W52 OA CENTERS FOR O               21-02.00  
 
W60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clark, Juliet            W65 UNUM                           17-08.50  
  2 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                            17-07.50  
  3 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                 15-09.50  
 
W18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                    85-09   10   
  2 Drake, Sarah             W28 SOUTH PORTLAND                    62-00    6   
  3 Tischler, Tracy          W28 MAINEHEALTH                       38-06    4   
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                              X62-05    8   
 
W30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                             78-02   10   
  2 Zimmerman, Sheanna       W31 SOUTH PORTLAND                    75-03    8   
  3 Bourque, Melissa         W30 MAINEHEALTH                       58-07    6   
  4 Chase, Hilary            W36 SOUTH PORTLAND                    53-05    4   
 
W40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                       80-03   10   
  2 Cheney, Kellie           W44 MAINEHEALTH                       74-11    8   
  3 Marble, Sarah            W47 UNUM                              67-09    6   
  4 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                    52-05    4   
 
W50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                    89-04   10   
  2 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                    74-06    8   
  3 Senkbeil, Cindy          W50 BIW                               62-05    6   
  4 Latno, Lisa              W53 UNUM                              52-02    4   
 
W60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hairsine, Judy           W63 UNUM                              42-02   10   
  2 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               39-06    8   
 
W18-29 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Tessa            W28 UNUM                              91-06  
  2 Roy, Amanda              W28 SOUTH PORTLAND                    59-07  
  3 Drake, Sarah             W28 SOUTH PORTLAND                    57-09  
  4 Dubois, Kara             W26 UNUM                              54-08  
  5 Roberge, Taylor          W23 MAINEHEALTH                       45-11  
  6 McAvoy, Alice            W26 UNUM                              42-04  
  7 Kaplan, Shelby           W28 UNUM                              39-07  
 -- Hatch, Erin              W29 UNA                              X49-10  
 
W30-39 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zimmerman, Sheanna       W31 SOUTH PORTLAND                    70-05  
  2 Whitten, Lyndee          W31 IDEXX                             68-05  
  3 Chase, Hilary            W36 SOUTH PORTLAND                    52-09  
 
W40-49 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butterfield, Blue        W44 MAINEHEALTH                       88-06  
  2 Jankowski, Ellen         W41 MAINEHEALTH                       73-03  
  3 Kane, Roberta            W49 UNUM                              48-03  
  4 Haney, Marjorie          W47 SOUTH PORTLAND                    46-11  
  5 Lefebvre, Julie          W41 SOUTH PORTLAND                    41-10  
 
W50-59 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coombs, Kim              W57 SOUTH PORTLAND                    65-07  
  2 Reardon, Karen           W56 SOUTH PORTLAND                    54-06  
  3 Robinson, Kate           W52 OA CENTERS FOR O                  47-08  
 
W60-69 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Deb             W62 SOUTH PORTLAND                    47-00  
  2 Gilbert, Cheryl          W66 BIW                               33-10  
  3 Hairsine, Judy           W63 UNUM                              31-06  
 
M18-29 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeboah, Isaac            M18 MAINEHEALTH                       11.60   10   
  2 Michaud, Joe             M22 SOUTH PORTLAND                    12.10    8   
  3 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                  12.60    6   
  4 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                    12.70    4   
  5 Davis, John              M27 UNUM                              13.20    2   
 
M30-39 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Demers, Brad             M32 MAINEHEALTH                       12.50    9   
  1 Wall, Jesse              M32 MAINEHEALTH                       12.50    9   
  3 Milliken, Wesley         M38 UNUM                              12.51    6   
  4 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                             13.00    4   
  5 Chase, Mike              M39 SOUTH PORTLAND                    13.50    2   
  6 Gildart, Matthew         M37 BIW                               16.40    1   
 
M40-49 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ouellette, Lucien        M43 OA CENTERS FOR O                  13.80   10   
  2 Wallace, Andrew          M42 SOUTH PORTLAND                    14.00    8   
  3 Green, Brian             M40 SOUTH PORTLAND                    14.80    6   
  4 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                    14.90    4   
 
M50-59 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       13.50   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                       15.00    8   
  3 Eastman, Christopher     M50 BIW                               15.60    6   
 
M60-69 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    15.10   10   
  2 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                    16.70    8   
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              19.70    6   
 
M70-79 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                              22.60   10   
 
M18-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                             58.30   10   
  2 Boyce, Zacharie          M29 UNUM                              59.20    8   
  3 Orr, Andrew              M26 IDEXX                           1:01.80    6   
  4 Albert, Seth             M21 UNUM                            1:03.40    4   
 
M30-39 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                    55.80   10   
  2 Frey, Dan                M32 OA CENTERS FOR O                  58.50    8   
  3 Priest, Nathan           M32 UNUM                              59.40    6   
  4 Milliken, Wesley         M38 UNUM                            1:01.00    4   
  5 Maggs, Sean              M39 UNUM                            1:30.80    2   
 
M40-49 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scheidl, Leo             M46 UNUM                            1:04.30   10   
  2 Evans, Eric              M46 UNUM                            1:04.40    8   
  3 Green, Brian             M40 SOUTH PORTLAND                  1:20.00    6   
 
M50-59 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandes, Hans            M56 BIW                             1:18.20   10   
  2 Eastman, Christopher     M50 BIW                             1:19.30    8   
 
M60-69 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sickel, Tim              M62 BIW                             1:17.50   10   
  2 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                  1:26.80    8   
  3 Tyrrell, Jim             M67 UNUM                            1:33.40    6   
  4 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                            1:50.10    4   
 
M70-79 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comstock, Carl           M76 UNUM                            1:42.50   10   
 
M18-29 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terwilliger, Jack        M21 MAINEHEALTH                    10:08.00  
  2 Gulliver, Kevin          M26 SOUTH PORTLAND                 11:13.00  
  3 Guliani, Rudy            M20 BIW                            11:21.00  
  4 Worroll, Isaac           M27 UNUM                           12:18.00  
  5 Cates, Rylan             M24 UNUM                           13:13.00  
  6 Robbins, Kevin           M29 MAINEHEALTH                    13:40.00  
 
M30-39 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frey, Dan                M32 OA CENTERS FOR O               11:12.00  
  2 Parseghian, Ara          M30 MAINEHEALTH                    11:27.00  
  3 Suomela, Nate            M33 UNUM                           13:13.10  
  4 Green, Ryan              M37 SOUTH PORTLAND                 15:18.00  
  5 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                 15:27.00  
 
M40-49 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                    15:19.00  
 
M50-59 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandes, Hans            M56 BIW                            13:18.00  
  2 Eastman, Christopher     M50 BIW                            16:47.00  
 
M60-69 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                 14:09.00  
  2 Tyrrell, Jim             M67 UNUM                           17:00.00  
 
M18-29 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeboah, Isaac            M18 MAINEHEALTH                        7.70   10   
  2 Michaud, Joe             M22 SOUTH PORTLAND                     9.10    8   
  3 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                     9.70    6   
  4 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                   9.90    4   
 
M30-39 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase, Mike              M39 SOUTH PORTLAND                     9.00   10   
  2 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                     9.10    8   
  3 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                              9.20    6   
  4 Inosencio, Randy         M38 SOUTH PORTLAND                     9.70    4   
  5 Demers, Brad             M32 MAINEHEALTH                        9.80    2   
 
M40-49 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                        8.90   10   
 
M50-59 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                        9.80   10   
 
M60-69 65 Meter Hurdles Low
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sickel, Tim              M62 BIW                               11.50   10   
  2 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                    11.80    8   
 
M18-29 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH                                                  4:04.40   10   
  1 UNUM                                                         5:25.00    4   
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       4:04.50    8   
  3 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  4:31.40    6   
  4 MAINEHEALTH  'B'                                             5:32.70    2   
 
M30-39 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  5 CITY OF SOUTH PORTLAND  'B'                                  5:36.60  
 
M18-29 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron           M28 IDEXX                           5-08.00   10   
  2 Wilkinson, Darryl        M20 SOUTH PORTLAND                  5-06.00    8   
  3 Yeboah, Isaac            M18 MAINEHEALTH                     4-10.00    6   
  4 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                  4-06.00    3   
  4 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                           4-06.00    3   
 
M30-39 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Demers, Brad             M32 MAINEHEALTH                     5-00.00   10   
  2 Milliken, Wesley         M38 UNUM                           J5-00.00    8   
  3 Wall, Jesse              M32 MAINEHEALTH                     4-08.00    5   
  3 Green, Ryan              M37 SOUTH PORTLAND                 J4-02.00    5   
  4 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                  4-02.00    2   
  6 Chabot, Steve            M34 OA CENTERS FOR O                3-08.00    1   
 
M40-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Andrew          M42 SOUTH PORTLAND                  5-00.00   10   
  2 LaVallee, Dan            M47 MAINEHEALTH                    J5-00.00    8   
 
M50-59 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                     5-00.00   10   
 
M60-69 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sickel, Tim              M62 BIW                             4-00.00   10   
  2 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                  3-10.00    8   
  3 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                  3-08.00    6   
 
M70-79 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                            3-08.00   10   
 
M18-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitten, Aaron           M28 IDEXX                          18-08.00   10   
  2 Michaud, Joe             M22 SOUTH PORTLAND                 17-05.00    8   
  3 Davis, John              M27 UNUM                           15-05.00    6   
  4 Albert, Seth             M21 UNUM                           15-04.50    4   
  5 Orr, Andrew              M26 IDEXX                          14-01.00    2   
 
M30-39 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                          16-00.50   10   
  2 Chase, Mike              M39 SOUTH PORTLAND                 13-11.50    8   
  3 Chabot, Steve            M34 OA CENTERS FOR O                9-10.00    6   
  4 Maggs, Sean              M39 UNUM                            9-02.00    4   
 
M40-49 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Eric              M46 UNUM                           15-06.00   10   
  2 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                  8-09.00    8   
 
M50-59 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                    15-06.00   10   
  2 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                    12-06.50    8   
  3 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                    12-06.00    6   
 
M60-69 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcoux, Art             M63 SOUTH PORTLAND                 11-11.00   10   
  2 Sickel, Tim              M62 BIW                            11-06.00    8   
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                            6-10.00    6   
 
M70-79 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                            8-07.50   10   
  2 Comstock, Carl           M76 UNUM                            7-10.00    8   
 
M18-29 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bourque, Jon             M28 MAINEHEALTH                    35-06.00   10   
  2 Davis, John              M27 UNUM                           28-02.00    8   
  3 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                 27-00.25    6   
  4 Nowak, Kyle              M22 UNUM                           25-06.00    4   
 
M30-39 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mimmovich, Joshua        M30 IDEXX                          34-11.50   10   
  2 Green, Ryan              M37 SOUTH PORTLAND                 27-04.50    8   
  3 Bean, David              M38 SOUTH PORTLAND                 25-09.00    6   
  4 Maggs, Sean              M39 UNUM                           23-07.50    4   
 
M40-49 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Mike             M45 UNUM                           33-04.25   10   
  2 Wallace, Andrew          M42 SOUTH PORTLAND                 32-06.25    8   
 
M50-59 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                    34-03.50   10   
 
M60-69 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                 32-08.75   10   
  2 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                 28-00.50    8   
 
M70-79 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                           33-04.00   10   
 
M18-29 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                            104-02  
  2 Bourque, Jon             M28 MAINEHEALTH                       97-03  
  3 Horrigan, Skyler         M24 SOUTH PORTLAND                    78-01  
  4 Orr, Andrew              M26 IDEXX                             74-03  
  5 Nowak, Kyle              M22 UNUM                              64-05  
 
M30-39 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mimmovich, Joshua        M30 IDEXX                            110-06  
  2 Demers, Brad             M32 MAINEHEALTH                       75-06  
  3 Green, Ryan              M37 SOUTH PORTLAND                    70-06  
  4 Inosencio, Randy         M38 SOUTH PORTLAND                    69-01  
  5 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                             60-08  
 
M40-49 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Mike             M45 UNUM                              93-03  
  2 Green, Brian             M40 SOUTH PORTLAND                    55-05  
 
M50-59 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardona, Bob             M50 MAINEHEALTH                       80-00  
  2 Eastman, Christopher     M50 BIW                               60-05  
 
M60-69 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    96-09  
  2 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                    73-01  
  3 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              54-11  
 
M70-79 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                              97-04  
  2 Comstock, Carl           M76 UNUM                              49-07  
 
M18-29 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orr, Andrew              M26 IDEXX                            126-00   10   
  2 Endrizzi, Mark           M22 IDEXX                            107-08    8   
  3 Wilkinson, Darryl        M20 SOUTH PORTLAND                    98-09    6   
  4 Viola, Josh              M26 SOUTH PORTLAND                    81-01    4   
  5 Worroll, Isaac           M27 UNUM                              76-09    2   
  6 Oleson, Jon              M24 OA CENTERS FOR O                  76-00    1   
  7 Cates, Rylan             M24 UNUM                              71-05  
  8 Michaud, Joe             M22 SOUTH PORTLAND                    60-07  
  9 Nowak, Kyle              M22 UNUM                              35-07  
 
M30-39 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase, Mike              M39 SOUTH PORTLAND                   112-04   10   
  2 Inosencio, Randy         M38 SOUTH PORTLAND                   102-01    8   
  3 Aguiar, Jason            M37 IDEXX                            100-09    6   
  4 Milliken, Wesley         M38 UNUM                              94-03    4   
  5 Priest, Nathan           M32 UNUM                              85-01    2   
  6 Maggs, Sean              M39 UNUM                              73-08    1   
  7 Suomela, Nate            M33 UNUM                              60-01  
 
M40-49 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Brian             M40 SOUTH PORTLAND                   113-06   10   
  2 Wallace, Andrew          M42 SOUTH PORTLAND                    78-03    8   
  3 Lefebvre, Paul           M44 SOUTH PORTLAND                    66-08    6   
  4 Ouellette, Lucien        M43 OA CENTERS FOR O                  55-00    4   
 
M50-59 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poirer, Mark             M55 MAINEHEALTH                      133-02   10   
  2 Courtney, Tom            M54 MAINEHEALTH                       99-07    8   
 
M60-69 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phillips, Bill           M62 BIW                              102-01   10   
  2 Arsenault, Frank         M62 SOUTH PORTLAND                    85-06    8   
  3 Towle, Mike              M66 SOUTH PORTLAND                    78-08    6   
  4 Bouthillette, Dick       M67 UNUM                              57-09    4   
 
M70-79 Javelin Throw Turbo
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carlozzi, Joe            M78 UNUM                              45-11   10   
 
X18+ 4x200 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNUM                                                         1:52.20   10   
  2 OA CENTERS FOR ORTHOPAEDICS                                  1:54.20    8   
  3 MAINEHEALTH                                                  1:57.40    6   
  4 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       2:02.90    4   
 
X18+ 400 Sprint Medley Throwers
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 IDEXX LABORATOIRES, INC.                                       52.70   10   
  2 UNUM                                                         1:00.50    8   
  3 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       1:01.50    6   
  4 MAINEHEALTH                                                  1:11.60    4   
 
X18+ 1200 Sprint Medley 3LapSprt
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MAINEHEALTH                                                  3:13.00   10   
  2 CITY OF SOUTH PORTLAND                                       3:36.80    8